Bude znamenat odložení Fortuna ligy zrušení nadstavby? Jak by se řešily evropské poháry?

Fortuna liga byla kvůli Bezpečnostní radě státu odložena minimálně o 30 dní. Co to znamená? Stále je ještě možnost sehrání ligy v plnohodnotném režimu, pravděpodobně tomu ale tak nebude.

Zdroj: slavia.cz

Kvůli koronaviru neuvidí fanoušek českého fotbalu minimálně měsíc žádný ligový zápas. A nejen ten, Česká fotbalová reprezentace se měla na konci března v USA utkat s Mexikem a Hondurasem, oba zápasy byly zrušeny.

Měsíc bez hraní zápasů se výrazně dotkne zejména ligových zápasů. Fortuna liga má volné čtyři středeční termíny, do kterých by mohla zápasy vtisknout, tento režim by ale pro většinu hráčů byl velmi náročný.

Přesto se prozatím s touto variantou počítá nejvíce. K dalšímu posunutí již ale dojít nemůže. Jaké jsou momentální možnosti Fortuna ligy vyjma již zmiňovaného sehrání všech zápasů?

Zrušení nadstavby

V případě nezlepšení situace ohledně koronaviru nezbyde jiná možnost, než pokus sehrát alespoň základní část ligy bez nadstavby. Každý tým by měl za sebou dva zápasy s každým týmem, tudíž by se jednalo o regulérní ukončení ligy, i když by nebyla dodržena předem stanovená pravidla soutěže.

Odložení EURA 2020

V případě odložení mistrovství Evropy by měla Fortuna liga další měsíc na sehrání soutěže. Podobně by postupovaly i další soutěže, včetně Ligy mistrů a Evropské ligy.

Zrušení ročníku 2019/20

V pravidlech se s předčasným ukončením ligy z důvodu pandemie nepočítá. Nikdo tak pořádně neví, co by se vlastně dělo. Premier League má pravidla jasná – anulování soutěže znamená, že nebude určen ani mistr.

To je ovšem něco, co by bylo vůči vedoucímu celku velmi nedůstojné řešení. Liga by mohla býti ukončena s aktuálním pořadí, ani to ale není spravidelivé z mnoha pohledů, zvláště vzhledem k losu daných týmů.

Stejně tak by nastal problém ohledně evropských pohárů. Udělat to dle aktuální tabulky, či dle tabulky z minulého ročníku? Žádná varianta není správná. Pokud by však mělo zrušení ročníku nastat, LFA hledání řešení rozhodně nezávidím.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Myslim si že tohle je to nejmensi. Duležite je zdravi takže za mě zrušit a zkratka to anulovat. Uz ted pri zrušeni nadstavby by to bylo zmena pravidel v rozehrane sezone.V hokeji to bude zrovna tak žadne vyhlašováni nic

  2. A jak by se v případě zrušení určovalo pořadí pro nasazení do pohárů v příští sezóně? Jasně že zdraví je přednější, ale s ohledem na provázanost jednotlivých lig s poháry to nejde jednoduše ukončit a začít na podzim znovu…

    • Pořadí se určí podle pořadí k poslednímu odehraném kolu ! Pokud by se zrušilo ME a situace to dovolila tak dohrát 30 ligových kol stylem neděle středa neděle a po 30.kole vyhlásit mistra a dalši 4 týmy pro EL dle postavení v tabulce po 30.kole !

      • Ve hře je varianta celou ligu anulovat a použít tabulku z loňského roku. A hádej, proč? Protože to je snad jediná možnost pro Spartu, jak se dostat alespoň do předkola EL. Pokud tam tedy nenarazí na Subotici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Okénko minulosti: Bicanovy góly snad ani spočítat nelze

Kdo je nejlepším střelcem v historii? Jen jeden den se mohl touto nálepkou kochat famózní portugalský útočník Cristiano Ronaldo, když vstřelil v italském Superpoháru v dresu Juventusu Turín 760. gól.

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.