Bude Slavia mluvit o zářezu i nyní, když byl v její prospěch?

Když sešívaní vypadli z kvalifikace Ligy mistrů s Midtjyllandem, kritizovali rozhodčího se vší vervou, jakoby se UEFA proti Slavii spikla. Teď se však vrátili do ligy a vše bylo zase jinak. Budou i nyní mluvit o zářezu?

Zdroj: Slavia.cz

Slavia dokázala porazit na ostravské půdě tamní Baník. Že by ale byla lepší? To ani náhodou, což ostatně přiznal také kouč Jindřich Trpišovský.

Slezané ji překvapivě předčili fotbalově i fyzicky a vypracovali si nejednu skvělou příležitost. Slavii zachraňoval důležitými zákroky zejména gólman Ondřej Kolář.

Zápas pak velice ovlivnili rozhodčí. Baníku byl totiž odepřen rohový kop, který měl být, a po rychlém odkopu gólmana Koláře se dostala Slavia do šance, kterou hasil faulem ve vápně gólman Laštůvka. Penalta zápas rozhodla ve prospěch Pražanů.

A že by sešívaným zářez Baníku nějak vadil a že by se k němu nějak vraceli? Kdepak. Pokrytecky mlčí, což je nevhodné především už jen kvůli tomu, jak ostrá vyhlášení padala na hlavu rozhodčího po zápase s Midtjyllandem, kde navíc sudí nechal penaltu opakovat správně.

Sami tak konečně poznali, jaké to je, když je něco proti nim. Alespoň tedy poznali ten pocit, tu skutečnost nikoliv. Baník je navíc v situaci a pozici, kdy je pro něj důležitý každý bod. A kdo jiný by se měl postavit proti chybám rozhodčím, když ne v současnosti nejúspěšnější klub v republice?

Ale pravdou jest, že o regulérnosti ligy panují pochyby dlouhodobě, právem. A nic nenaznačuje tomu, že by se to mělo v brzké době jakkoliv měnit. Na zářezy jsou však již celky mimo největší trojici zdejšího fotbalu poměrně zvyklé. Není to totiž nečasté.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Na Slavii i Plzni bylo znát že mají zasebou EP bohužel ona neúspěšné ale už je po všem Plznička hraje jen ligu a Slavie skupinu EL tam už takový tlak nebude a oba naše nejlepší tými posledních let se vrátí do pohody a i na hřišti to bude znát tak udělejme tlustou čáru a po repre pauze zatopíme pod kotlem a liga bude zas jen naše AŤ STÁLE VÍTĚZÍ VIKTORIE PLZEŇ… VELKÁ TRADICE JSOU VRŠOVICE…

  • Ty jsi šašek. Plzeň bez rozhodčích by byla ráda za 5-7 místo a to dlouhodobě. Slávia za dob Tvrdíka si s nimi může podat ruce. Fandit křivým může jen křivej. V pohárech vás karma už dohnala a až chcípne estébák Berbr tak všechna ta špína půjde ven. To pak Plzeň bude ráda za přeřazení do ČFL.

    • Kdepak, nejsem duševní mrzák jako ty. Fandím úspěchům sportovním a ne zákulisním. Mimochodem je už o těch praktikách napsaná kniha jedním z již bývalých rozhodčích. Až nebude mít berbr tak dlouhé prsty a nebude se muset bát o sebe a rodinu, tak to půjde ven. A pak se nejen plzeňští poserou.

     • Jen aby toho rozhodčího do tý doby nesejmuli. Jinak diviš leze hlavně na sport.cz kde mu dávaj lidi denně slušně do tlamy, je to vyloženě troll, slávista co si hraje na fanouška Plzně.

  • Typický fanoušek “úspěchu” za jakoukoliv cenu. Spousta takových “taky-fans” rychle převlékla červeno-modré pruhované dresy za sešívané, ale vidím, že jsi pro jistotu zůstal u obou – hmm, tak tomu se říká jištění :-)))

 2. ty blbe Langre, ty jsi novinář, jsi vůl, který když nemá argumenty tak ani neodepíše, kde jsi viděl zářez od Slávky ? Penalta byla jasná. Rozhodčí nemůže vracet hru, kvůli nesprávně posouzenému rohu, který sám hlavní nemohl posoudit a postranní mu nedal signál. To by nešlo např. uznat žádný gól, jestliže se předtím během hry něco špatně posoudilo, ale nepískalo. Život, ani fotbal, ani jakákoliv lidská činnost nejsou spravedlivé. Spravedlivé je pouze to, že nespravedlnost postihne jednou toho a podruhé jiného. Jsi opravdu vůl !!!!!!!

 3. Použití VAR má svá jasně daná pravidla, problém je spíš v tom, že je lidé neznají. A zrovna otočený roh či aut se nezkoumá.

 4. Takže si to shrňme. Tak za prvé hráli jsme prd, o tom žádná. Filo měl za faul zezadu dostat druhou žlutou. Nedostal. Pak přijde sporná situace jestli roh nebo aut. Ok, možná chyba. Aut. Takže se rozehrává od brány, po čemž jde Standa sám na bránu. Udělá kličku a brankář ho zfauluje. Tak. A teď bych měl jako odevzdat míč a říct: já si myslím, že před těma 45 sekundama to byl roh a penalta to vlastně taky není, protože tam byli ještě dva hráči a já bych gól stejně nedal? Bude to tak správně a nebudeme plzeňskej berbroodpad? Nebo jak to teda budeme dělat, abychom byli čestní, správní úžasňáci? Má to příště Standa kopnout na tribunu, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost? Pak budete Vy všichni sebemrskači spokojeni?

   • Mentální gymnastiku tu předvádí již dlouho. Hrabe mu z toho že jeho klub vlastní nepřátelská čínská vláda a vede ho politický gangster z 90 let. Pokecej někdy s pravými slávisty co klubu fandí dekády a ne jen tu dobu kdy se úspěchy kupují za čínské prachy. Těm je z toho vážně blivno. Pepe je zoufalec.

 5. Pravda ale je že Ostrava měla ten šmejd sejmout třema golama a byl klid. Hlavně první půlka byla na jednu bránu.

 6. Ten redaktor je zamindrákovaný kokot. Asi fanda Plzně a sere ho že je Plzeň v prdeli. Srovnávat tu opakovanou penaltu s odepřeným rohem nemůže nikdo jiný než nějaký mindráček. Určitě má radost z toho že Slavia vypadla z LM a sere ho že vyhrála na Baníku

 7. Pro pana Langra : Ke gólu – otočených autů a rohů se v každém zápase pár najde, zvláště takto sporných (tím myslím málo viditelných). Baník nedostal gól, kvůli otočenému rohu, ale kvůli tomu, že se úplně vykašlali na hru a protestovali. Koliho rychlý výkop byla naprosto špičková reakce, rychlý brejk sehraný také super, penalta jasná. Tak se klidně poserte rudý bratři 🙂

   • Jenom připomínám, že v každém zápase je řada otočených autů, faulů a někdy i rohů a návrh, že se měl Nico přihlásit zrovna v tomhle konkrétním, když se to teď chacharům hodí do krámu, je velmi úsměvný. Kdo hrál fotbal, tak tohle vůbec neřeší, protože fotbal je kontaktní sport a skoro v každém zápase jsou nějaké sporné věci. Tak to prostě je. 🙂 🙂

     • Takové vítězství o gól a z penalty, kdy jsme navíc soupeře nepřehrávali, nám možná prospěje víc než nějaký gólostroj. Jinak jsme to vítězství utrpěli, ale jak by řekl klasik, důležitý jsou body, na ostatní se vy..r, ty vole:-) Nezklamali komentátoři se svým zklamáním po závěrečném hvizdu. To několikavteřinové ticho po závěrečném hvizdu bylo výmluvné:-) A ještě jak se snažili horečně hledat záminku, aby se penalta neměla kopat. A pobavil mě taky Laštůvka. Ten rozdíl mezi stavem 0:0, kdy mu rozehrávka trvala trvala skoro minutu, a 0:1, kdy mu nožky kmitaly ostošest, byl jak nebe a dudy:-) tak se klidně poser RUDÝ BRATŘE 🙂

 8. Tak kde jste sparťanský buzny 🙂
  To to taky názor -převzato :
  Vyčítat rumunskému záložníkovi, že se předtím nepřiznal a pak „nesportovně“ proměnil na druhé straně penaltu, mi přijde hodně pokrytecké. Vzpomeňme si, jak Češi dali na Faerských ostrovech v mlze vítězný gól, když soupeři nevrátili zakopnutý míč kvůli zranění protihráče.

  Navíc pak za stavu 1:1 patrně otočil Hrubeš zase roh ve prospěch Baníku, jelikož z toho nebyal ani šance, rychle se na to zapomnělo. Ovšem i někteří slávističtí fandové na svém webu slavistickenoviny.cz přiznávali, že na jejich tým byl Hrubeš až nečekaně hodnější.

 9. Vážený pane Langre,
  dovolte, abych Vám složil poklonu. V jednom týdnu napsat 2 tak naprosto nesmyslné žvásty, to je výkon, který by Vám mohli závidět i mnozí redaktoři Deníku Sport.

  Možná by se Vám pro příště hodilo pár informací. Např. co to znamená ve fotbale zářez. To je rozhodnutí rozhodčího, které má okamžitý vliv na výsledek utkání. Jedná se například o odpískání neexistující penalty nebo naopak o neodpískání jasného faulu v šestnáctce. Dále pak jde o špatné posouzení faulu, po kterém následuje nebo naopak nenásleduje vyloučení. Zářezem je také, pokud se špatně posoudí postavení mimo hru, v důsledku čehož padne nebo je odvolán gól. Zářezem je i situace, kdy rozhodčí nechá opakovat penaltu kvůli několikacentimetrovému přešlapu, když před tím a potom posuzuje mohem vážnější porušení pravidel druhého mužstva velmi benevolentně. Pan VAR z Itálie mohl a měl při své přepečlivosti přezkoumat 2 fauly před vyrovnávacím gólem Dánů, stejně tak jako faul v šestnáctce domácích těsně po opakované penaltě. Neudělal to. Učinil tak 4 závažné kroky, aby zvítězilo jedno mužstvo. Jinými slovy zářez jako hrom.

  Zářezem ovšem není otočení autu nebo rohu. O zářezu by se nedalo mluvit ani v případě, kdy rozhodčí nesprávně odpíská roh a z tohoto rohu padne gól. To se stalo např. v zápase Ostrava Slavia, kdy brankář Kolář vyrážel míč už za brankovou čarou a z následně nesprávně nařízeného rohu dala Ostrava gól. Hovořit ovšem o zářezu v případě, že pomezní rozhodčí udělá chybu, místo k rohovému praporku nechá vykopávat od brány a útočící mužstvo si nechá dát hloupě gól, k tomu už je opravdu potřeba značná dávka nepochopení fotbalu, případně nenávisti k určitému mužstvu.

  Takových chyb je v každém kole několik. VAR rozhodně nemůže posuzovat každý otočený roh nebo aut. Že byli Ostraváci vyhecovaní a místo aby hráli, protestovali, případně se hrnuli do šestnáctky soupeře, je jejich problém. Jediná situace, kterou měl v tomto zápase posuzovat VAR, byl faul na Slávistu Provoda v ostravské šestnáctce, který rozhodčí špatně posoudil jako útočný faul. Byla by to sice penalta přísná, ale faul to byl jednoznačný. Slavia měla tedy při striktním dodržování pravidel kopat penaltu již dříve. Naopak faul Filla na Stanciua, za který měla být jednoznačně udělena žlutá karta, VAR posuzovat neměl. Na červenou to nebylo.

  Objevila se i kritika Stanciua, že teč nepřiznal. Moc se mu nedivím. Asi málokdo by byl takovým Mirkem Dušínem, obzvláště když míč šel od Filla, který mu předtím málem zlomil nos. Stejně tak Kolář měl asi málo důvodů hrát si na kladného hrdinu poté, co do něj hráči Ostravy v druhém poločase chodili dost nevybíravě.

  Slavia v Ostravě nehrála dobře a vyhrát si nezasloužila. Ostravu ovšem nikdo “nezaříznul”, a to by měli vědět obzvláště ti, kteří se v médiích prezentují jako odborníci. Nezbývá mi tedy nic jiného, než Vám poradit ono cimrmanovské. ” Nevím, čím jste vyučen či v jakém oboru vyškolen, ale s čistým svědomím Vám mohu doporučiti, abyste pokusů o psaní komentářů sportovních zanechal a věnoval se práci jakékoli, ale jiné.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Chceme hrát a dodat lidem naději! Dočkal, Bořil a Mikula napsali Babišovi. Stojí za nimi i ligové kluby

Kapitáni všech tří českých celků, které působí v Evropské lize, se podepsali pod otevřený dopis, který byl zaslán předsedovi vlády Andreji Babišovi. Co v dopise stojí?

Slavia řeší problém před Leverkusenem. Otazníky visí nad startem Holeše, Olayinky a Ševčíka

Na předzápasové konferenci trenér Trpišovský zmínil nejistotu nad startem třech klíčových hráčů Slavie. Zatímco Holeš a Olayinka prodělali koronavirus a s týmem začali trénovat v pondělí, tak Petr Ševčík se zotavoval ze zranění, které si odnesl ze zápasu s Beer Shevou.

Bude záležet na výkonu hráčů. Věřím, že se nenechají vyprovokovat, tvrdí Kotal před duelem s AC Milán

Ve středeční předvečer se na tiskové konferenci Sparty představili kouč Václav Kotal a jeho svěřenec Ladislav Krejčí starší. Co na svého čtvrtečního soupeře, kterým bude AC Milán, říkají?