Bude extraliga nakonec uzavřená? Svaz navrhuje dva roky bez sestupů, naopak se soutěž může rozšířit

V sezoně 2019/20 patřilo mezi nejprobíranější témata uzavření Tipsport extraligy. Docházelo k ostrým výměnám názorům mezi oběma tábory s odlišnými názory a k uzavření prozatím nedošlo, jelikož bylo proti vedení soutěže. Není však vyloučeno, že se mu nejvyšší hokejová soutěž v České republice nakonec nevyhne. Vše nyní mají ve svých rukách kluby.

rytirikladno.cz

Až převelice a ostře se diskutovalo o uzavření extraligy. V drtivé většině názorů převládal negativní názor a proti bylo i samotné vedení soutěže. Nakonec by k němu ale stejně mohlo dojít. Hokejový svaz totiž navrhl, aby se v příštích dvou letech z ligy nesestupovalo, zatímco by však mezi elitu vždy mohl postoupit jeden tým z první ligy. Nyní už to záleží pouze na hlasování klubů.

„Jsem zásadně proti uzavírání soutěže, ale tato situace je skutečně mimořádná. Další dopady současné situace se dají jen velmi těžko predikovat. Mohlo by se stát, že by se soutěž přerušila a poté třeba i zrušila v polovině ročníku, a pak by bylo složité řešit, kdo sestoupí,“ nechal se pro Českou televizi slyšet šéf extraligy Radim Řezníček.

Jedná se o reakci na pandemii koronaviru, s níž po finanční stránce bojuje mnoho sportovních klubů. „Následující dva roky slouží k tomu, aby se kluby vzpamatovaly, stabilizovaly a ochránily se investice. I po jednání s marketingovými partnery soutěže netušíme, jak bude situace vypadat dál,“ dodal Řezníček.

Problém však nastává v tom, že ve druhé nesestupové sezoně by se soutěž protáhla až o osm hracích dnů. Takto nabitá termínová listina není úplně žádoucí. Řešení se dle Řezníčka nabízí dvě. Rozdělit soutěž na dvě skupiny, anebo po vzoru Finů hrát i přes reprezentační přestávky, což by bylo pozitivní pro mladé hráče, kteří by mohli dostávat příležitosti. Jisté je jedno: „Nemůžeme se dostat za 30. duben, kdy oficiálně končí sezona a hráčské smlouvy.“

Nezbývá, než si počkat, jak se kluby rozhodnout. Kompromis zajisté potřeba je, ovšem otázkou je, jestli i za tuto cenu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jestli je málo peněz, tak by se mělo jít spíš naopak cestou zužování soutěže, aby se zachovala kvalita. Vzít si příklad z NHL, kde kdysi zůstalo je šest klubů, které v těžké době sehnaly dost peněz na skutečný profihokej, ale tím si udržela kvalitu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Barcelona 2011: Ten největší – Lionel Messi

Dvanáctý a tedy i poslední díl série o legendární jedenáctce Pepa Guardioly z roku 2011 je o jejím nejlepším hráči. O hráči,...

Slavia jde do klíčového boje o Ligu mistrů: Preview a tipy na sázení

Všechno nebo nic. Přesně takový zápas čeká ve středu večer pražskou Slavii v Dánsku, kde se utká s Midtjyllandem. Vítěz postoupí do skupinové fáze Ligy mistrů, na poraženého bude čekat "jen" Evropská liga. Jak zápas dopadne?

Darida bude i nadále běhat v dresu Herthy! V Berlíně podepsal nový dlouhodobý kontrakt

A je to oficiální! O novém kontraktu pro Vladimíra Daridu se již nějakou dobu spekulovalo, nyní už je to však potvrzeno. Odchovanec Viktorie Plzeň podepsal v Berlíně dlouhodobou smlouvu.