Více
  Novinky Fotbal Bude Antoine Griezmann obětován kvůli opětovnému setkání hvězdné trojice?

  Bude Antoine Griezmann obětován kvůli opětovnému setkání hvězdné trojice?

  -

  Dlouho trvaly námluvy francouzského reprezentanta s Barcelonou, až konečně Griezmann přestoupil z Atlétika Madrid do katalánského klubu za přibližnou částku 120 miliónů eur (přes tři miliardy korun). Po pouhé jedné sezóně přichází španělský sportovní deník Diario Sport s informací, že by se francouzského útočníka katalánský gigant nejradši zbavil a nabídne jej na přestupovém trhu za částku kolem 100 miliónů eur.

  Embed from Getty Images

  Je sice fakt, že tento hráč odehrál 26 zápasů a vstřelil v nich jen osm branek, ale nutno podotknout, že se ještě vůbec nedostal do nové fotbalové role a že to chce určitě ještě nějaký čas, aby si na ni zvykl. V Atlétiku Madrid byl totiž stěžejním útočným hráčem a kolem něho se veškeré dění na hřišti točilo. Byl u všech akcí, které buď sám zakončoval, nebo vymýšlel koncové přihrávky pro své spoluhráče.

  Po pěti letech strávených v madridském klubu, který má precizně vypracovanou defenzívu a v útoku hrozí z rychlých protiútoků, se tento fotbalista rozhodl pro změnu. Trvalo to sice delší dobu, ale nakonec se jeho přestup do Barcelony uskutečnil. Jenže Griezmann není v novém klubu klíčovým hráčem, ale pouze tím, který je až minimálně druhý v řadě.

  Prvním hráčem a největší hvězdou v Barceloně je samozřejmě Lionel Messi. Kolem něho se všechno v útoku točí, jako to bylo u tohoto francouzského reprezentanta v madridském Atlétiku.

  Právě zde leží kámen úrazu, protože Antoine Griezmann se s touto rolí ještě neztotožnil a tím pádem jsou jeho výkony nepřesvědčivé a hodně vzdálené výkonům, které předváděl ve svém dřívějším působišti. Za normální situace by dostal možná jednu sezónu na to, aby se hře katalánského týmu přizpůsobil a ukázal všechny své přednosti, neboť fotbalista je to vynikající, ale vypadá to, že stávající okolnosti budou proti tomuto fotbalistovi.

  Hlavní hvězda tohoto týmu Lionel Messi má smlouvu do poloviny příštího roku a naznačil, že by ji mohl prodloužit, kdyby katalánský klub přivedl do týmu nějakého vynikajícího hráče. Španělský sportovní deník Diario Sport zmiňuje i argentinského útočníka Lautara Martíneze ve službách Interu Milán, ale i další fotbalovou megastar Neymara, nyní ve fotbalových službách pařížského PSG. Tohoto svého bývalého hráče Barcelona už chtěla zpět do svého kádru minulou sezónu, ale vše ztroskotalo na finančních požadavcích francouzského klubu.

  Nyní se musí ovšem katalánský klub snažit v létě přivést do svého kádru v první řadě jeho, nebo případně jiného vynikajícího útočníka za každou cenu, Představa, že by Lionel Messi novou smlouvu nepodepsal by znamenala velký šok a proto bude vedení klubu ochotno obětovat nejenom tohoto francouzského reprezentanta, ale i případně další hráč.

  Když se totiž ještě uzdraví Luis Suárez, tak by se příští sezónu mohli setkat všechny tři hvězdy opět v jednom klubu. Byl by spokojen i Lionel Messi a určitě by novou smlouvu podepsal, což je pro katalánský klub nyní největší priorita v letním přestupovém období.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Barcelona může v případě krize nasadit do hry mladíky, kterých má...

  Zatímco bulvárněji laděný katalánský Sport přišel s informací o možném posilování Barcelony skrze volné hráče, Mundo Deportivo se domnívá, že až 17...

  Messi potvrdil, že se hráči shodli na snížení platů a nechápe...

  Další maškaráda v čele s Barcelonou. Tentokrát katalánským gigantem začíná omývat skandál týkající se nedávného řešení koronavirové krizové situace, kdy se měl...

  Griezmann: Chtěl bych opět dostat číslo 7 na dresu

  V průběhu živého přenosu hraní hry League of Legends se Antoine Griezmann přiznal k tomu, že by rád obdržel sedmičku na záda,...