Bude Antoine Griezmann obětován kvůli opětovnému setkání hvězdné trojice?

Dlouho trvaly námluvy francouzského reprezentanta s Barcelonou, až konečně Griezmann přestoupil z Atlétika Madrid do katalánského klubu za přibližnou částku 120 miliónů eur (přes tři miliardy korun). Po pouhé jedné sezóně přichází španělský sportovní deník Diario Sport s informací, že by se francouzského útočníka katalánský gigant nejradši zbavil a nabídne jej na přestupovém trhu za částku kolem 100 miliónů eur.

Embed from Getty Images

Je sice fakt, že tento hráč odehrál 26 zápasů a vstřelil v nich jen osm branek, ale nutno podotknout, že se ještě vůbec nedostal do nové fotbalové role a že to chce určitě ještě nějaký čas, aby si na ni zvykl. V Atlétiku Madrid byl totiž stěžejním útočným hráčem a kolem něho se veškeré dění na hřišti točilo. Byl u všech akcí, které buď sám zakončoval, nebo vymýšlel koncové přihrávky pro své spoluhráče.

Po pěti letech strávených v madridském klubu, který má precizně vypracovanou defenzívu a v útoku hrozí z rychlých protiútoků, se tento fotbalista rozhodl pro změnu. Trvalo to sice delší dobu, ale nakonec se jeho přestup do Barcelony uskutečnil. Jenže Griezmann není v novém klubu klíčovým hráčem, ale pouze tím, který je až minimálně druhý v řadě.

Prvním hráčem a největší hvězdou v Barceloně je samozřejmě Lionel Messi. Kolem něho se všechno v útoku točí, jako to bylo u tohoto francouzského reprezentanta v madridském Atlétiku.

Právě zde leží kámen úrazu, protože Antoine Griezmann se s touto rolí ještě neztotožnil a tím pádem jsou jeho výkony nepřesvědčivé a hodně vzdálené výkonům, které předváděl ve svém dřívějším působišti. Za normální situace by dostal možná jednu sezónu na to, aby se hře katalánského týmu přizpůsobil a ukázal všechny své přednosti, neboť fotbalista je to vynikající, ale vypadá to, že stávající okolnosti budou proti tomuto fotbalistovi.

Hlavní hvězda tohoto týmu Lionel Messi má smlouvu do poloviny příštího roku a naznačil, že by ji mohl prodloužit, kdyby katalánský klub přivedl do týmu nějakého vynikajícího hráče. Španělský sportovní deník Diario Sport zmiňuje i argentinského útočníka Lautara Martíneze ve službách Interu Milán, ale i další fotbalovou megastar Neymara, nyní ve fotbalových službách pařížského PSG. Tohoto svého bývalého hráče Barcelona už chtěla zpět do svého kádru minulou sezónu, ale vše ztroskotalo na finančních požadavcích francouzského klubu.

Nyní se musí ovšem katalánský klub snažit v létě přivést do svého kádru v první řadě jeho, nebo případně jiného vynikajícího útočníka za každou cenu, Představa, že by Lionel Messi novou smlouvu nepodepsal by znamenala velký šok a proto bude vedení klubu ochotno obětovat nejenom tohoto francouzského reprezentanta, ale i případně další hráč.

Když se totiž ještě uzdraví Luis Suárez, tak by se příští sezónu mohli setkat všechny tři hvězdy opět v jednom klubu. Byl by spokojen i Lionel Messi a určitě by novou smlouvu podepsal, což je pro katalánský klub nyní největší priorita v letním přestupovém období.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...