Reklama

Buchinger je prvním držitelem dvou pásů v Oktagonu! Boráros padl, úspěšně ale žádal o ruku. Jak vypadal OKTAGON 27?

OKTAGON 27 nabídl zajímavou podívanou a nejeden skvělý zápas. Hlavním tahákem byl souboj Ivan Buchinger vs. Vojto Barborík. Zajímavé ale byly i další duely. Jak dopadly?

V prvním duelu turnaje si poradil Štěpán Vojčák s Evgeniy Golubem při premiéře mezi profesionály (TKO). Matěj Šurin si ve druhém zápase odkontroloval zápas s Michalem Plesníkem a připsal si výhru na body.

Vyrovnaný a atraktivní souboj fanouškům připravil Roman Paulus s Szymonem Rakowiczem, který na body ovládl slovenský talent. Hlavní zápas prelims karty obstarali Jonas Magard a Elnur Veliev, první kolo nabídlo grapplingové souboje, druhé se odehrálo skoro celé v postoji. Tam byl lepší Magard, který nakonec soupeři nasadil gilotinu a donutil ho odklepat.

Právě Magard se nejspíš postaví proti Filipu Mackovi na turnaji v Pardubicích v bitvě o titul bantamové váhy.

Hlavní kartu zahájili Vlasto Čepo s Milošem Kostičem, zápas netrval ani minutu. Rychle došlo na přestřelku v postoji, kde je ale Čepo jako doma a podle toho souboj dopadl.

Následně si další výhru v Oktagonu připsal Bojan Veličkovič, když soupeři Carlu Praterovi jedním ze svých kopů sebral dech a zvítězil v prvním kole. Až na body pro změnu došel souboj Gábora Borárose, který však nestačil na Mickaela Lebouta. Ten prokázal světové zkušenosti a s přehledem si zápas kontroloval.

Třebaže ale Boráros nedokázal vyhrát zápas, vyhrál jiný životní boj. Po souboji totiž požádal svou partnerku o ruku, přičemž v této disciplíně měl více štěstí než v souboji s Francouzem.

I hlavní předzápas večera rozhodovali bodoví rozhodčí. Mate Kertesz byl v zápase s Robertem Pukačem dominantnějším zápasníkem a připsal si zasloužené, leč ne příliš atraktivní vítězství.

Neuvěřitelnou podívanou pak nabídl titulový souboj, v němž se představili Ivan Buchinger a Vojto Barborík. Překvapivě to byl první jmenovaný, kdo ovládl první kola, svého soupeře několikrát skvěle trefil a Barborík musel ukázat skutečně velkou odolnost, aby vydržel Buchingerovy rány.

Barborík tak rychle zjistil, že v postoji cesta k výhře nevede, snažil se zápas svazovat na pletivu, Buchinger však dokázal i nadále trefovat a být nebezpečný. I když jej mladší protivník dokázal vzít na zem.

Na body v parádní bitvě vyhrál Buchinger. Stal se tak prvním držitelem dvou opasků v Oktagonu a řekl si ihned o třetí.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené