Spojte se s námi

Extraliga

Bronzový medailista z MS i vítěz extraligy Petružálek ukončil kariéru. Teď bude trénovat

Úspěšná kariéra Jakuba Petružálka je v jeho 36 letech u konce. Bronzový medailista z mistrovství světa 2012, ale i vítěz KHL a české extraligy bude pokračovat v Litvínově jako trenér mládeže. „Je to pro mě obrovská úleva,” přiznal.

Publikováno

dne

Úspěšná kariéra Jakuba Petružálka je v jeho 36 letech u konce. Bronzový medailista z mistrovství světa 2012, ale i vítěz KHL a české extraligy bude pokračovat v Litvínově jako trenér mládeže. „Je to pro mě obrovská úleva,” přiznal.

Za svou kariéru nasbíral litvínovský rodák 283 startů v české extralize, kde si vedle Vervy zahrál také za třinecké Oceláře. Poslední tři roky už ale dohrával doma. Dříve působil přes deset let v zahraničí, v sezoně 2008/09 si dokonce v dresu Caroliny okusil na dva zápasy slavnou NHL.

Po návratu na starý kontinent naskakoval za finský celek Lukko Rauma, aby následně přešel do ruské KHL. V dresu Dynama Moskva jí dokonce v ročníku 2012/13 celou vyhrál, ač tehdy za tým naskočil pouze do 10 zápasů.

Z dalšího velkého úspěchu se radoval o dva roky později. Za svůj rodný Litvínov nasbíral v 28 zápasech celkem šestadvacet kanadských bodů a Vervu dovedl k extraligovému zlatu.

Medaili má ale i z mistrovství světa. Za českou reprezentaci odehrál na šampionátu v severských zemích Finsku a Švédsku v roce 2012 všech devět zápasů a podílel se tak na zisku bronzové medaile.

„S odstupem času musím říci, že jsem si splnil snad všechny hokejové sny. Když jsme jako malí tady hráli bendy za barákem, tak snem byla samozřejmě NHL a nároďák. To bylo pro nás největší lákadlo. Jsem rád, že jsem si oboje zkusil. Za nároďák dvě MS a jednou se povedla bronzová medaile, uvedl Petružálek.

Teď tedy s profesionálním hokejem končí, a to právě v Litvínově, kde celá jeho kariéra začala. Navíc se rozhodl v tamním klubu pokračovat a neopustit tak zcela svůj milovaný sport. Začne totiž působit jako trenér dorostu.

„Pro mě je to teď obrovská úleva, když vidím kluky na zimáku, jak zase absolvovali letní přípravu. Už zase začali chodit na led. Na to jsem se po těch třiceti letech těšil, že už v létě nebudu muset oblékat výstroj. Asi jsem se toho už přejedl, oblékat se v červnu potažmo v červenci do hokejové výstroje, to mi už vůbec nechybí.”

Ostatně teď má docela jinou motivaci. Rád by si našel cestu ke svým novým svěřencům, a to nejen jako k hokejistům, ale i jako k lidem, a snažil se jim předat své bohaté zkušenosti.

„Je to obrovská výzva, aby se mi to podařilo a oni si toho vzali co nejvíce k srdci. Nemůžu jim dát návod na život, ale pomoci je nasměrovat, jakým směrem by se měli vydat v životě. To je pro mě motivace,” vysvětlil Petružálek.

Zdroj: HC Verva Litvínov

Reklama

Oblíbené