Brno vybojovalo v zápase se Slavií cenný bod za remízu 1:1

Slavia nezvládla domácí duel se Zbrojovkou a po 4 ligových zápasech inkasovala. Její náskok na čele tabulky se tak zúžil na dva body.

Zdroj: Slavia.cz

První šanci zápasu mělo Brno a jednalo se skutečně o tutovku. Po chybě Oscara Dorleyho šel sám na Ondřeje Koláře Antonín Růsek, napálil ale jen bližší tyč. Slávisté poté převzali iniciativu, do zakončení se ale dostávali zřídka.

Až v 18. minutě v dobré pozici hlavičkoval Jan Bořil, branku ale netrefil. Ve 26. minutě byl blízko úvodního gólu sedmnáctiletý talent sešívaných Matěj Jurásek, po pěkném průniku ale trefil jen gólmana.

Zbytek první půle šanci nenabídl a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Nutno podotknout, že Brno zvládlo první poločas poměrně dobře.

I druhý poločas pokračoval tlakem Slavie, stejně jako v tom prvním ale Brno dobře bránilo a sešívaní se do koncovky moc nedostávali. Až v 65. minutě se ve velké šanci ocitl střídající Peter Olayinka, výborně ale zasáhl brankář hostí.

Až tři minuty nato přišel zasloužený gól domácích. Lukáš Masopust hlavou poslal míč do vápna, kde nejvýše vyskočil Abdallah Sima a hlavou nasměroval míč do pravé šibenice.

V 72. minutě mohl výhru Slavie pojistit Petar Musa, Jiří Floder ale předvedl další výborný zákrok.

Slavia i nadále kontrolovala hru, v 89. minutě však přišel šok pro domácí. Po rohovém kopu se míč dostal k Janu Šuralovi, jenž ho poslal k zadní tyči a vyrovnal tak na 1:1.

Na reakci už se Slavia nezmohla a doma se Zbrojovkou pouze remizovala, díky čemuž se k ní přiblížila Sparta, která porazila Teplice.

Zdroj: Fortuna liga