Reklama

Brno? D1 mne přesvědčila, abych se tam dlouho nevracel, říká Adolf Šádek

Viktoria Plzeň chystá víkendovou oslavu 110 let od vzniku klubu. Na speciální tiskové konferenci majitel a generální manažer promluvil o klubové i svojí budoucnosti.

Už 110. výročí od založení klubu slaví Viktoria Plzeň. Adolf Šádek, majitel a generální majitel západočeského celku, tak na speciální tiskové konferenci promluvil hned o několika tématech.

V první řadě zhodnotil své dosavadní působení na západě Čech. „Měl jsem velké sny a cíle. Obrovskou pracovitostí a úsilím všech v klubu se většina z nich skoro naplnila. Zápasy Ligy mistrů, oslavy titulů, vyřazovací část Evropské ligy… Přál bych si, aby byl klub minimálně stejně úspěšný dál, byť to bude těžké,“ nechal se slyšet.

Šádek si přeje, aby klub vlastní rukou psal dál svou historii. Byl by rád, kdyby si všechny splněné sny splnil ještě jednou. Mrzí jej, že Plzeň nevyhrála double nebo tři tituly v řadě. Snů k dosažení je ale ještě spousta.

Krom oslav výročí se však řeší také prodej Viktorie. Nový majitel by dle Šádka mohl být znám do konce roku. Chce totiž, aby byl klub nadále finančně stabilní. Mimo to se však mluvilo o možném přesunu Šádka do Brna. To ale evidentně není na programu.

„Já tady zůstanu. V Brně jsem sice v úterý byl, ale nebudu tam jezdit často. D1 mě přesvědčila, abych se tam dlouho nevracel. Mám pocit, že pro Viktorii jsem se narodil. Mé místo je tady. Máme v sobě dál touhu vítězit, pracujeme pro výhru,“ vyjádřil se Šádek ke své budoucnosti.

Z ambic klub tedy nikterak neslevuje, nicméně stále ještě majitel Viktorie přiznal, že před sezonou výjimečně na titul řeč nepřišla: „Říkali jsme si, že chceme být v šestce a hrát o evropské poháry. Zápas se Spartou byl skvělý, ale jedna vlaštovka jaro nedělá.“

Šádek se také nechal slyšet, že jak jsou hráči Plzně schopni podávat fantastické výkony, tak jsou schopni je znehodnotit jiným výkonem. Věří však, že Viktoria bude schopna držet krok s kýmkoliv.

Do budoucnosti tedy bude nutné se západočeským celkem i nadále počítat.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň, Ondřej Zlámal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené