Reklama

Brněnský talent Lukáš Endl promluvil o premiérovém startu za Zbrojovku.

Dvakrát usedl na lavici náhradníků, při třetím pokusu už si Lukáš Endl připsal premiérový start za Zbrojovku. Čerstvě sedmnáctiletý stoper pak svým výkonem přispěl k čistému kontu a výhře na hřišti Varnsdorfu.

Zdroj : fczbrno.cz

Ve svých 17 letech napodobil další talentované hráče. Jmenovitě Ladislava Krejčího a Antonína Růska. Oba dva si taktéž odbyli soutěžní premiéru před dosažením plnoletosti.

„Ze začátku jsem byl samozřejmě ve stresu, ale kluci mi na rozcvičce hrozně pomohli. Říkali mi, ať se nebojím. Soustředil jsem se, aby se mi povedla dobrá první přihrávka, tím jsem se chytil a pak už to šlo. Pak mi postupně rostlo sebevědomí, dovolil jsem si i trochu vyjet,“ popisoval.

Zmíněného stopera chválil po utkání nejen trenér, ale i spoluhráči. „Kluci říkali, že to bylo dobré. Vyhráli jsme, tak můžu být spokojený. Teď se musím snažit, aby to tak bylo i v dalších zápasech, do kterých naskočím,“ říká pokorně.

Lukáš Endl si totiž připsal podíl na gólové akci.Hlavou odvrátil centr do vápna. Následně si ho našla dvojice Vaněk – Hladík. Po jejich spolupráci zaznamenal Hladík vítězný gól.

„Byl to docela obtížný zápas, nedařilo se nám proměnit šance. Naštěstí Hlaďas krásným gólem rozhodl,“ ulevilo se Endlovi, který do oslavného chumlu přijel stylově jako poslední na kolenou.

„Ten zápas mi moc pomohl, hodně mi dal. Hrozně moc mi pomohl Pavel Dreksa, organizoval hru, radil. Díky němu jsem se naučil spoustu nových věcí a získal zkušenosti, které jinde než v utkání nenasbíráte. Moc si toho cením,“ děkoval Endl zkušenému parťákovi v defenzivě.

Lukáš má za sebou také 12 startů v dorostenecké lize, během kterých vsítil jednu branku a obdržel 4 žluté karty.

Mimo jiné nastoupil také za mládežnickou reprezentaci. Během let 2017-2020 prozatím zaznamenal 2 branky ve 24 odehraných zápasech.

Co myslíte? Sáhne po tomto mladíčkovi někdo z první ligy?

Použité zdroje: transfermarkt, fczbrno, repre.fotbal.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené