Reklama

Britská média mají jasno: Bučení na Kamaru je rasismus, v Praze se musí něco změnit

Kvůli rasistickému incidentu proti Monaku měla Sparta zavřený stadion, na Letnou se tak dostalo 10 000 dětí pod 14 let. Ty přivítaly Glena Kamaru bučením, což považují v Británii za rasismus.

Začlo to už od prvního doteku s míčem. Když se poprvé ujmul míče Glen Kamara, dětské publikum spustilo hlasitý pískot a bučení. Finskému záložníkovi tak připomnělo kauzu s Ondřejem Kúdelou, ve které čtyřikrát změnil výpoveď a obránci Slavie napálil v kabině pěstí a utekl.

Je naprosto logické, že v České republice žádné sympatie neposbíral. Stejně jako celý tým Rangers s trenérem Stevenem Gerrardem. Jenže britská média se opět snaží přikrýt porážku rasismem.

“Opravdu smutné scény v Evropské lize právě teď. Fanoušci Sparty rasisticky urazili Aureliena Tchouameniho z Monaka a museli mít zavřený stadion. UEFA se rozhodla pustit na zápas s Rangers 10 000 dětí s dohledem. Ty děti, všechny mladší 14 let, bučely při každém doteku Glena Kamary s míčem. Něco se musí změnit. Tohle se nesmí stávat,” napsala na Instagramu stránka SPORTbible s 5 miliony sledujících.

Stejný názor má i Steven Gerrard, trenér Rangers. “Jsem zklamaný, ale ne překvapený. Potřebujeme fakta, potřebujeme důkazy, že se to stalo, než to budu komentovat. Jestli opravdu útočili na Glena, tak je to zklamání, protože kvůli tomu tu ty děti byly,” uvedl na tiskové konferenci.

Ve stejném duchu se vyjádřil i server The Athletic. “Na Kamaru, který byl v březnu obětí rasistického útoku, se fanoušci při zápase se Spartou opět zaměřili, ačkoli měl být stadion uzavřen. Kamara byl vybučen při každém doteku s míčem kvůli incidentu s Kúdelou, který dostal desetizápasový ban za rasistický incident na Ibroxu.”

Vyjádření si nenechal ujít ani Kamarův právník Aamer Anwar, který rád přitahuje publicitu.

“Když jsem slyšel o zavření stadionu Sparty Praha, doufal jsem, že Glen a další černí hráči nebudou čelit urážkám a rasismu a budou prostě moci hrát fotbal. I když jejich fanoušci dostali zákaz, nebylo nic platné, že stadion byl naplněn deseti tisíci školáky. Velká část těchto dětí bučela při každém dotyku s míčem Glena a všech dalších černých hráčů Rangers. Dnešek znovu ukázal, že Praha má vážný problém s rasismem, a jako obvykle UEFA nereaguje,” napsal Anwar na svém Twitteru.

Zdroj: Twitter, SPORTbible, The Athletic

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Nějak si ten Pákistánský rasista vyskakuje. Pojďme mu to trochu vrátit a každý podejme trestní oznámení pro pomluvu. Tvrdí že celá Praha jsou rasisti, což by mělo řešit i právní oddělení města žalobou. Přeci si nenecháme líbit kecy od takového šmejda…

  2. Aby jsi zachvilku nechodil pěšo Steve, že si vůbec takovej bezcharakterni člověk dokáže vodevřít hubu. Humus tihle bezpáteřní angláni.

  3. Pákistánec je idiot. Gerrard bezcharakterní grázl. Rangers prohrávají s českými týmy, tak potřebují omluvu pro media i fanoušky. Jsem zvědav na zápas Sparty ve Skotsku. Dobrá příležitost, jak jim všechno vrátit.

    • Chtělo by to vyprodat sektor hostí 3 tis. 100% Sparťany a ne výletníky a jak po celý den ve městě tak na stadionu ukazat Skotum že si z nich Sparta na zadek nesedne !!

  4. Ze strany britských rasistů je to jen dětský pokus shodit neúspěch na něco jiného.Stabilní chování lidí se slepičím mozečkem.Kamarův “právník” má rozumu asi jako třidny starý pes!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené