Spojte se s námi

Evropská liga

UEFA udělila AC Milán sezónní distanc v evropských pohárech

Zveřejněno

dne

AC Milán inkasovalo krutý trest ročního zákazu v Evropské lize z důvodu porušování finančního fair play.

UEFA zkoumala, zda italský klub vyhověl předpisům finančního fair play a zejména požadavku break-even, který nutí kluby držet se příjmově v kladných číslech. Klub byl v květnu povolán k soudní komoře UEFA poté, co neposkytl dostatečné důkazy ohledně finanční stability. Pochybnosti o klubové fiskální politice jenom podpořil fakt, že majitel klubu Li Yonghong nedávno uzavřel značnou půjčku, která musí být splacena do letošního října. Červnové setkání ve švýcarském Nyonu, které případ projednávalo vedlo rozhodčí komoru k udělení sankce, která zakazuje klubu start v příští sezóně evropských soutěží.

AC Milán, který skončil v loňské sezóně Serie A na šesté příčce zaručující postup do základní skupiny Evropské ligy si tak kvůli již zmíněnému zákazu koeficient nevylepší. Milánský klub má však právo odvolat se na Sportovní arbitrážní soud v Lausanne ve Švýcarsku. Zvrat v této kauze a očištění klubu musí přijít do 29.července, kdy se rozehrají druhá předkola Evropské ligy. V případě, že rozsudek zůstane nepozměněn, připadne tak postup do Evropské ligy sedmé Atalantě a osmá Fiorentina tak zdědí po bergamském celku alespoň předkolo téže soutěže.

Případné potrestání lombardského celku může zapříčinit i odchod některých klubových opor. S přestupem je totiž dlouhodobě spojovaná budoucí gólmanská hvězda Gianluigi Donnarumma nebo bývalý obránce konkurenčního Interu Leonardo Bonucci.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama