Spojte se s námi

Fortuna liga

Bratři Zíkovi o přestupech Nicolae Stancia a Josefa Šurala z pražské Sparty

Zveřejněno

dne

I přesto, že zimní přestupového období v české lize ještě není uzavřeno, největší odchody již proběhly. Mezi nejzajímavější přestupy určitě patří odchody dvou hráčů pražské Sparty, kteří nečekaně, alespoň v případě Nicolae Stancia, odešli za vidinou lepších finančních podmínek. U českého reprezentanta Josefa Šurala šlo především o vyřešení své končící smlouvy u svého zaměstnavatele, se kterým se nedohodl na podmínkách nového kontraktu.
zdroj: GLOBAL SPORTS AGENCY

Co mi řeknete k hráči Nicolae Stanciu a k jeho přestupu ze Sparty do Al Ahlí SC?

Upřímně říkáme, že nás to velmi mrzí že odešel. S Nicolaem jsme měli velmi dobrý vztah a shodou okolností „to dokonce byl můj soused, bydleli jsme ve stejném bytovém domě,“ říká Filip Zíka.

Nicolae Stanciu, když ho rozebereme, je velmi kvalitní hráč, a po lidské stránce i velmi kvalitní člověk. Umí komunikovat s médii a fanoušky, je velmi upřímný člověk a myslíme si, že patřil mezi osobnosti celé české ligy.

Z hlediska přestupu mohu říct, že Nicolae Stanciu, je opravdu velmi upřímný člověk, a to, co řekl při odchodu mediím, že měl nabídku ze Saudské Arábie, která byla velmi interesantní a pro jeho rodinu zajímavá. Nicolae Stanciu řekl, že myslel hlavně na to, jak zajistit celou svojí rodinu i třeba pro další generace, protože nabídka ze strany Al Ahlí byla velmi zajímavá. Musíme ho chápat v tom, že za 10 let může ukončit fotbalovou kariéru a půjde do fotbalového důchodu s nejistotou budoucích příjmů po kariéře. Proto chápeme jeho zájem o to, aby si v následujících letech vydělal a zajistil tak sebe a svoji rodinu do konce života.

Ještě bychom chtěli dodat, že Nicolae je velmi ambiciózní člověk a do Sparty přicházel s tím, že bude vyhrávat trofeje a velmi ho srazilo, že se Spartou vypadl v předkole Evropské ligy a další okolnosti, které mu ubrali na motivaci. Následně na to přišla nabídka ze Saudské Arábie, a Nico si uvědomil, že bude dobré si na 2-3 roky zahrát za Al Ahlí a tím si zajistit celou svou rodinu a například ve 27 letech, kdy bude stále v ideálním fotbalovém věku, se může vrátit do Evropy a pokračovat ve své kariéře zpět v některé z evropských soutěží.

Ještě bych chtěl zmínit, říká Filip Zíka: „Saudskoarabskou fotbalovou ligu není radno podceňovat, její úroveň je kvalitní. Takže bychom chtěl zmínit, že přestup do Al Ahlí určitě není krok zpět. Do arabského fotbalu se investují velké peníze a v tamní lize nastupují velmi dobří mladí hráči. Například v poslední den přestupového období přišel do Arabského týmu Al Duhail reprezentant Japonska Shoya Nakajima, o kterém se spekulovalo, že přestoupí do Manchesteru City . Arabský Al Duhail,  tohoto hráče vykoupil z portugalského Portimonense za 35 milionů Euro.“

„Takže speciálně celá arabská fotbalová liga takto investuje do mladých hráčů. I kvůli ambicím tamních celků prosadit se ve velmi uznávané asijské Lize mistrů, která má velmi dobrou kvalitu,“ říká David Zíka.

zdroj: GLOBAL SPORTS AGENCY

Co mi řeknete k Vámi zastupujícímu klientovi Josefovi Šuralovi a jeho přestupu ze Sparty do tureckého Alanyasporu?

Josef Šural, jakožto kapitán pražské Sparty a reprezentant České republiky, měl nějaké určitě představy, ale Sparta Praha měla ze svých důvodů představy odlišné, takže se klub a hráč nedomluvili na další možné spolupráci, což se stává. Takže u Pepy byla situace o tom, že měl smlouvu do léta 2019, kde byla varianta, že zůstane do léta, kdy mu vyprší smlouva, ale za nepříznivých okolností, kdy by pravděpodobně nedostával tolik příležitostí vzhledem k blížícímu se konci smlouvy. Takže druhá možnost, kterou si Pepa zvolil, byl přestup do zahraničního klubu.

Z hlediska zájmu o Josefa Šurala bylo nabídek více. Nicméně kritériem Pepy bylo, aby nabídka měla dobrou úroveň jak po finanční, tak i po životní stránce.

Z hlediska nabídek se můžeme bavit zcela otevřeně. Jednalo se o nabídky polského klubu Lech Poznaň, další zajímavá nabídka byla z americké MLS, konkrétně New York City, izraelského Beitaru Jerusalém. Začátkem ledna se ozval belgický Lokeren, který po Pepově odmítnutí musel situaci řešit plzeňským Řezníčkem. V neposlední řadě byla nabídka rovněž ze Saudské Arábie, z Al Fatehu. Avšak ani jedna nabídka Pepu Šurala neoslovila, takže je s díky odmítl.

Josefa Šurala oslovila nabídka tureckého Alanyasporu, kde si osobně Josef zjišťoval informace například od svého dobrého kamaráda z liberce Davida Pavelky, ale také od exlibereckého Isaacka Sackeye, který právě v Alanyasporu působí, takže od něho měl informace z první ruky.

zdroj: GLOBAL SPORTS AGENCY

Josefa nabídka zaujala, právě jak po fotbalové stránce, tak i celkově destinace, protože se jedná opravdu o velmi kvalitní destinaci pro rodinný život, je tam bezpečno, výborná instrastruktura, kvalitní život, dobré počasí včetně velmi krasného moře, a samozřejmě i v neposlední řadě velmi dobré finanční podmínky smlouvy.

Co musíme zmínit, tak jednání o přestupu nebyly jednoduché. Proběhla tam těžké jednání. I přestože Sparta Praha udělala velmi vstřícné gesto, tak chtěla alespoň nějaké minimum za Josefa dostat, což je pochopitelné, ale turecké kluby a jejich zastupitele jsou velcí obchodníci, kteří většinou začínají od nuly, a postupně přihazují, aby samozřejmě uzavřeli co nejlepší podmínky ve svém zájmu, takže jednání trvalo velmi dlouho a bylo velmi náročné, ale ve finále to dopadlo ke spokojenosti všech zúčastněných. Jednání s Turky jsou vždy složitá, zdlouhavá a často psychicky náročná, je to o tom, kdo první svolí a udělá první kompromis.

zdroj: Bernard Polák

Dle posledních informací je Pepa v Alanyi velmi spokojený a všechno probíhá tak jak má, za což jsme moc rádi.

Reklama
2 komentáře

2 Comments

  1. astv

    18.2.2019 na 15:00

    Jsem jediný, komu ty pokládané otázky připomínají češtinu používanou hotentoty?

  2. Sony

    21.2.2019 na 15:17

    Myslím, že jeho sportovní forma šla dolů poté, co s ním Sparta zahájila jednání o nové smlouvě a když měl dělat kapitána nesourodé partě po internacionalizaci hráčského kádru a realizačního týmu. Čili je to hrubá chyba Křetínského, že si takového hráče nedokázal udržet a raději pčeplácel lidi jako Stramacioni, Kaya, BenChaim a další.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Sparťanské vedení už údajně dotahuje příchod nového trenéra na Letnou

Zveřejněno

dne

Po odvolání Zdeňka Ščasného je trenérská lavice u sparťanského týmu pro příští sezónu stále neobsazena. Vedení z Letné má už údajně vybráno a podle informací už dotahuje příchod nového trenéra.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Ještě nedávno patřily mezi hlavní kandidáty na post trenéra u sparťanského týmu dvě jména. Mezi dva aspiranty na tuto pozici byl plzeňský Pavel Vrba a olomoucký Václav Jílek. Vedení spolu se sportovním ředitelem klubu Tomášem Rosickým usoudili a shodli se na tom, že lepším řešením bude angažování Václava Jílka.

Sparťané by se tak už v blízké době mohli dozvědět jméno nástupce po odvolaném trenérovi Ščasném. Má jim tak být nynější trenér Olomouce. Vedení má být s trenérem už domluveno a zbývá tak zřejmě dořešit vyvázaní ze smlouvy, kterou nedávno prodloužil právě na Hané.

Václav Jílek v začátcích své trenérské kariéry pracoval u olomoucké mládeže. Dále působil také jako asistent trenéra Jaroslava Hřebíka u české reprezentace do 19 let a společnými silami vybojovali v roce 2011 stříbrné medaile na Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 19 let.

Spolupráce s Hřebíkem pokračovala, když se Hřebík stal v zimě téhož roku generálním sportovním manažerem pražské Sparty. Jílka povolal do Sparty, kde dělal asistenta novému trenérovi Vítězslavu Lavičkovi. Jako právě asistent mohl slavit se Spartou v sezóně 2013/2014 mistrovský titul, český pohár a český superpohár. V dubnu 2015 byl ze Sparty po nevydařených výsledcích odvolán a vrátil se k olomoucké mládeži a od října 2015 je trenérem A týmu Olomouce. Další štací tohoto trenéra má být právě Sparta.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Preview: Vyhne se Bohemka baráži? Pokud získají Haškovi hráči alespoň bod, jsou zachráněni!

Zveřejněno

dne

Od

Poslední zápas nadstavbové Skupiny o udržení bude v sobotu v podvečer k vidění v pražském Ďolíčku. V něm se utkají domácí Bohemians, kteří ještě nemají stoprocentní jistotu záchrany, a Opava. Ta si záchranu pojistila v minulém kole výhrou nad Příbramí.

Zdroj: FB Bohemians Praha 1905

“Máme před sebou poslední kolo s Opavou. Pevně doufám, že vyhrajeme. Naši fanoušci si zaslouží, aby se na Bohemce hrála první liga. Sezona se nám nepovedla a uděláme všechno pro vítězství, abychom fanouškům udělali alespoň malou radost a rozloučili se doma výhrou. I když sezona nebyla dobrá, tak za ní chceme udělat hezkou tečku,” vyjádřil se pro klubový web útočník Jakub Nečas, který se vrací po zranění zpět do mužstva.

Ani opavští však nejedou do Prahy prohrát, v posledním utkání sezóny se taktéž budou chtít rozloučit vítězstvím, tím spíš, že mohou již hrát uvolněně. „Doufám, že z hráčů to spadlo. Hrát pod takovým tlakem není jednoduché, věřím, že se to projeví na hřišti. Pro nás je to zápas, ve kterém se budeme snažit, aby hráči ukázali, co v nich je bez tlaku,“ doufá trenér Slezanů Ivan Kopecký a dodává: „Problém s motivaci rozhodně nemáme. Hrajeme v Praze, je to další ligový zápas. Kluci hrají o prémie, o své jméno. To, že jsme zachráněni neznamená, že bychom měli něco vypustit.“ 

Bohemka může být potěšena důležitým vítězstvím v Karviné, kde v minulém kole vybojovala vítězství 1:0. Po třech remízách se Slováckem (2x) a Duklou a prohrou s Příbramí tak konečně bodovali za 3 body.

Opavský klub z pěti posledních zápasů 3x vyhrál a 2x prohrál, dá se také očekávat, že dnes trenér Kopecký nasadí hráče, kteří nebyli v sezóně tolik vytěžovaní.

Statistika vzájemných zápasů hovoří pro Bohemians, ti celkem 4x Opavu porazili, 2x remizovali a 2x prohráli. Dnes je čeká veledůležitý zápas, jistě by jej chtěli zakončit pátou výhrou.

Tip na sázení | Počer branek 2,5 over v kurzu 2,15

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Milan Baroš zná svůj trest za středeční zkrat proti Slavii!

Zveřejněno

dne

Od

Disciplinární komise usnesla trest pro ex-liverpoolského Milana Baroše za jemu udělenou červenou kartu ve středečním finále MOL cupu. Legenda Baníku se nezahraje poslední zápas nadstavby.

Za výborné atmosféry se ve středu odehrálo pohárové finále mezi pražskou Slávií a ostravským Baníkem. Z výhry se nakonec radoval tým z Čech a získal tak “double”. Ale ani tento zápas se neobešel bez karetních trestů.

Ve 36. minutě upadl po lehkém souboji slávistický stoper Ngadeu. Sudí Ardeleanu odpískal pokutový kop. Toho se zmocnil Tomáš Souček a v klidu uklidil balón za Budinského záda.

Po penaltě se strhla u rozhodčího diskuze, protože Traore byl při penaltě v šestnáctce dříve než by bylo zdrávo. U třetího asistenta se také strhla strkanice, kterou musel uklidňovat až hlavní arbitr. Poté Baroš ztrestal reklamní bannery za střídačkou a Ardeleanu vytáhl neoblíbenou červenou kartu. Ikona Baníku se musela předčasně do sprch.

Disciplinární komise udělila Barošovi jednozápasový trest a nezahraje si tak proti Plzni.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019