Bořil a Ševčík jako vyměnění! Od začátku sezóny šli výkonnostně výrazně dolů

Přestože Slavia zvládla druhý zápas ve skupině Evropské ligy, řada hráčů je mimo formu a jednalo se o vydřené vítězství. Dlouhodobě se nedaří Janu Bořilovi a Petru Ševčíkovi, oběma se navíc nedaří ani v národním týmu.

Zdroj: Twitter | SK Slavia Praha

Po přestupu z Liberce Petru Ševčíkovi nikdo moc nevěřil, on se ale vypracoval na nejlepšího středního záložníka v lize a získal si místo v národním týmu.

Začaly se objevovat nabídky týmů ze zahraničí, on ale ve Slavii zůstal a od nové sezóny rozhodně nepodává takové výkony, na jaké byli fanoušci sešívaných zvyklí.

Ševčík často ztrácí míče a především se bojí nahrát směrem dopředu. Místo předfinálního pasu pošle raději míč obráncům, na což začínají být fanoušci Slavie alergičtí. Na Petrovi je jednoduše vidět, že si zrovna moc nevěří a bojí se riskovat.

Oporou posledních let je bezpochyby Jan Bořil. Ten do Slavie přišel jako osvědčený a kvalitní pravý bek, ze kterého se v Edenu stal bek levý. Kapitán sešívaných byl poslední roky bezkonkurenčně nejlepším levým bekem ligy a po právu dostal kapitánskou pásku.

I jeho výkony šly ale od startu sezóny dolů. Bořil bojuje, maká a je správným lídrem, začíná ale ztrácet na rychlosti a chybuje i při bránění.

Často chybně vystoupí, čehož týmy v pohárech dokáží využít. Navíc se zhoršil i v rozehrávce na krátko a i na něj se začíná na slávistických diskuzích šířit kritika.

Minulá sezona se s tou aktuální nedá vůbec srovnat. Své ale samozřejmě také způsobuje současná situace. Uvidíme tak, jaké výkony budou oba hráči Slavie v následujících měsících předvádět.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Já jako Slávista naopak musím uznat, že ta moudra jsou pravda. Přesně tak to vidím také, bohužel, protože oba patří v našem týmu mezi mé nejoblíbenější hráče.

  2. Neběhaj a jdou dolu , obrana nejhorší , nechápu po odchodech 2 hráčů a možnosti se ukázat , prodat .

  3. On se snížil výkon hráčů Slavie celkově.Není to jen o těch dvou.Jen je to u nich více vidět.Nikdo nemůže počítat,že si hráč udrží formu stále.A ani zákaz hraní nikomu neprospívá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.