Reklama

Bořek Dočkal opět rozhořel řadu diskuzí. Je pro Spartu natolik platný, aby na něm nadále stavěla?

Bořek Dočkal je jedním z nejprobíranějších sparťanských fotbalistů. Zatímco jedni obhajují jeho nesporné fotbalové kvality, druhým vadí jeho rychlost, která jej brzdí v těžkých zápasech.

Celá tato debata zhruba vznikla, když Dočkal loni kvůli zranění vypadl z reprezentace a středový trojlístek ve složení Souček – Král – Darida odehrál několik skvělých utkání. Začaly se objevovat hlasy, že sparťanský kapitán už je na reprezentační/evropskou úroveň pomalý a neměl by do těchto utkání být nasazován.

32letý záložník ale našel i zastání u několika fanoušků či expertů, kteří obdivují jeho skvělé vidění hry a finální přihrávku. To mu rozhodně nejde upřít, v lize se najde jen málo fotbalistů s podobným myšlením a proti slabším soupeřům, kteří mu dají více prostoru Dočkal stále kraluje.

Ovšem problém nastává v evropských pohárech či derby. To jsme mohli vidět i v úterním duelu proti Rapidu. Dočkal přitom začal zápas skvěle. Už ve 3. minutě posadil nádherný centr na hlavu Ladislava Krejčího mladšího, který otevřel skóre zápasu.

Tohle je Dočkalova silná stránka, kterou ale následně zastínil druhý poločas. V 63. minutě středoví záložníci v čele s Dočkalem nepochopitelně vyklidili střed pole, Ljubicic prošel až k vápnu Sparty a následně Knasmüllner nádherně přehodil Nitu.

Další nešťastný moment přišel o 7 minut později. Bořek Dočkal vyvážel míč do sparťanského brejku 4 na 4, ještě na vlastní polovině mu jej ale dva rychlí soupeři ukradli a do brejkové situace šel naopak Rapid, který poslal do vedení opět Knasmüllner.

Sparťanský kapitán už se následně spíše trápil a týmu moc prospěšný nebyl. I přes to jej ale Pavel Vrba nechal na hřišti až do 83. minuty. Dočkal tak měl na kontě jeden skvělý moment, ale dva velice špatné.

Nastává tak otázka, zda je pro Spartu nadále natolik platný, aby jeho hvězdné momenty zastínily slabé stránky. V moderním fotbale rozhoduje střed hřiště, který však ve Spartě postrádá potřebnou dynamiku.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. To jsem zde psal již loni když ten debil Rosický přivedl zoufému Dočkalovy stejně pomalého neobratného Pavelku do zálohy Čelustku do obrany a zcela pruměrného Krejčiho st. Který se za 4 roky neprosadil ani v lehce pruměrné Bologni !!! Dočkal tak jako ti výše zmínění jsou jen přeplacené brzdy Sparty a Vrba je měl odstranit a vydupat si u Křetinského daleko lepšiho stopera – střeďáka místo Dočkala a levé křidlo místo Krejčiho.st. !!! Tyhle liné pomalé pruměrné vysloužilce drži ve Spartě jen jejich jistých 12 mil.kč ročně co dostávají ať hrajou nebo ne ať hrají dobře nebo ne – prostě klasická Křetinsko-Rosická trafika pro pruměráky a vysloužilce !!!

  • Mývale trochu soudnosti. Pokud by Rosa byl debil, tak co asi musíš být ty? Internetový hrdina a rádoby všeuměl jako ty může leda držet hubu.

  • naprostý souhlas, za mě největší probém, že několik let nemají tvořívýho záložníka
   sice nejsem sparťan, ale tohle hrozný se na to koukat, jak to tam vedou

 2. Bohužel Bořek už na to nemá a není sám proti Rapidu sme vlastně hrali bez zálohy na ligu to možná stačí ale to je málo obrana až na jednoho pána kterému Rosický Bohužel prodloužil hrála v celku dobře ale celkovej dojem ze zápasu velký zklamání s takovým mancaftem nemůžeme hrát LM to by sme dostávali samí nakladacky.

  • Ten to kádr nemá ani 5% šanci se dostat do skupiny LM ! Aby ta šance byla alespoň 50% museli by být vyhozeni oba dva Rosičtí + Čupr D.Svoboda z kádru Heča Štětina Čelustka Vidheim Sáček Dočkal Pavelka Krejčí st. Juliš a místo nich přivést o parník kvalitnější činovníky do vedení a daleko daleko kvalitnější běhavější rychlejší fotbalisty s kvalitní technikou !!

    • Ano Juliš kterému se golově povedl podzim a ten Juliš který neni hráč do kombinace neni to hráč co vezme míč a peláší s ním 30 metru k bráně a který je schopný obejíd s míčem u nohy protihráče a neni to hráč ktetý je schopný z 10 souboju alespoň 5 vyhrát ! Toho měla Sparta za 60 mil.kč v zimě prodat a přivest za 50 mil. mladšího lepšího utočníka .

  • NO problém největší je ten že jsou zvyklí z ligy naší ale i PLZ a SLA že jim rozhodčí foukne každý pád při druhém golu Dočkal …….A reakce ty vole von to nepískl ty vole pískej to já jsem upadl !!! A pokud budou vám černokněžníci dělat tuto medvědí službu tak si možná někdy zahrajete konf.ligu no…..Ale na naší ligu to bude vždy stačit pravda

 3. U Dočkala nehraje roli stáří, ten byl vždy pomalý a mužstva s rychlým startem na míč mu proto nemohla nikdy vyhovovat. Proto také skončil předčasně jeho zahraniční angažmá.

 4. Souhlas ve všem s Millwallem.
  Sparta pořád pomalá, málo agresivní, líný střed zálohy, který stačí na ligu, na špičku ligy také ne. Od dob Karavajeva není pravý bek, hraje Vindheim, posila měla přijít do středu zálohy. Vedení chce ta se vše hned, proto Vrba a sázka na ty starší. Na to 2.-3. místo v lize by to stačilo s Kotalem, Holoubkem, viděli bychom kromě Krejčího ml. v základu Gabriela, Karabce aj. Místo Dočkala, Pavelky.

 5. Začátek super, pak průser. Jako věrný fanda a zastánce názoru, když byla bída, nás to nepoloží a bude lépe, stále nevím kdy se dočkám. Doufám. že se dočkám.

 6. Opět se ukázalo, že rozhodnutí nevzít ho na ME bylo správné. On je sice velmi kreativní hráč se záblesky geniality, ale ten zbytek už je dnes špatný, na mezinárodní scénu nemá, nestíhá…

 7. Vybrat nové hráče do 21 let a na tom postavit novou Spartu.To je světový trend dnes.Vrba ze starým manšaftem je ztracený.

 8. Slimáci na naší zahradě jsou rychlejší a mrštnější než Dočkal.Kdy to konečně vedení Sparty pochopí!Jeho plat 1 200 000 Kč měsíčně,neodpovídá jeho výkonům a měl by být zasílán na jižní Moravu!

  • 👍 Ještě by tam měl poslat Rosický 50% svého nezaslouženého platu 1mil.kč měsičně i ten jeho neschopný protekční bratřiček ten by měl makat maximalně za 700kč měsičně za měsiční kupon na Mhd !!

 9. Vy fotbalový exporti.Bořek je pořád pán fotbalista,přehled,technika,vůdce.Jací byli Horvád Panenka a přece měli v lize obdivovatele a dodnes z toho žijí. Co takový Coufal inteligence žádná jenom fauluje.Hold za něj musejí makat jiní.Je to skladbou týmu.Myslím , že je stále základním kamenem Sparty.Je to takovej Jarda Jágr.

  • Evidentně jste jeho přibuzná nebo ta co se před plakáty s Dočkalem uspokojuje 😁 Dočkal nemá již rok ve Spartě co dělat na hřišti linej pomalej neobratnej stále rozhazující rukama flusající a v kabině namistrovaný ču… který ví že je z něj Rosický a Křetinský na měko a že si muže dělat co chce což ten křivák Rosický potvrdil “vyhozením” pravého slušného Spartana pana Kotala místo tohodle zmr.. Dočkala !!!

 10. Souhlas s tim,ze na ligu jeste Dockal jeden rok ma,ale Pavelka,Vindheim,Krejci st.,Štetina proste nemaji,sanci musi dostat Karlson,Karabec,Gabriel,Vitik a dalsi mladsi kluci i za cenu jedne slabsi sezony,od mladi jsem spartan a je mi smutno jiz nekolik let ze se nedari dat dohromady poradny mansaft,fandim ale dal🍀

 11. Nadávat na Dočkala se stala mezi Sparťany móda. Přijde mi, že to všichni neustále papouškují, jen protože to už někde slyšeli. Přitom Dočkal je pořád jeden z nejlepších v současné Spartě. Nechci se ho zastávat, ale málo platný, zmiňovaní Karabec, Vitík, Gabriel, Panák, DMK i Hložek nezastanou ani polovinu toho co on. Co se týká Karabce, tak opravdu nevím, kde se bere ta euforie, nevybavuju si moc zápas, kde by předvedl něco extra. To samý DMK, který je úplně z formy, navíc dozadu nehrábne, dlouhý balóny nemá. Vitík se Hanckovi, Štetinovi a Čelůstkovi zatím nemůže rovnat ani omylem. Občas mi přijde, že ti, co sem píšou, ty zápasy nesledují a jen dokola opakují, co si někde přečetli.

 12. Chyby se prostě stávají, a to i ve sportu! Kdo OPRAVDU sportoval, moc dobře to ví.
  A to nejsem “KŘETÍŇAN”!:-)))

 13. Je faktem, že Dočkal udělal chybu po které padla branka ale špatní byli všichni.Největší problém vidím v trenérovi

 14. Je pravda že Dočkal má vynikající kopací techniku ale z velkým Ale na nynější fotbal je to málo. To stačilo za doby Panenky. Dnes musí být výbušný, rychlí. Jeho doba v lize pomalu končí. Hrůza je že to ve Spartě nechtějí vidět. Když přišel do Sparty Vrba většina upozorňovala že nepřeje mladým. Teď je to vidět. To co přitáhl Rosický za v zahraničí nechtěné hráče by všude jinde by letěl. Kolik let zase jenom kecy že budeme útočit na tytul.

 15. Sparta potřebuje lídra ve středu pole v těžkých mezinárodních zápasech a v naší lize alespoň proti týmům z první šestky. Bohužel Dočkal momentálně tuto roli neplní. Sparta dělá hvězdu i z velkého talentu Hložka. Určitě má obrovský talent a velký střelecký potenciál. Bohužel zatím v těch těžších zápasech toho moc nepředvedl. I v lize většinu branek vstřelil proti slabším týmům. U Hložka je výhodou jeho mládí a určitě bude na sobě pracovat a zlepšovat se, aby Sparta nebyla pro něj konečná. U Dočkala je to zatím loterie. S přibývajícím věkem jeho hvězda uvadá. Pro Spartu, ale i pro český fotbal, by bylo dobré, kdyby chytl tzv. druhou mízu.

 16. Pane BOŽE, co je to za hovadinu.!!! Ano udělal chybu, ale 32let není vůbec dnes nějaký věk. Zde jde o naprosté selhání Rosického a trenéra. Bořek je základním kamenem Sparty a může to tak klidně být další 3 roky, ale kolem něho musí běhat rychlost a agresivita a on si to může v klidu řídit a dirigovat. Průser je, že kolem něho běhá totálně špatný a pomalý Krejčí starší, starší Pavelka a k tomu není ani sprinter Láďa 37, ale ten hrát musí. A to prostě nejde.!! Tolik pomalých hráčů nekoresponduje s dnešním moderním , rychlým, agresivním fotbalem. Bořek, ať tam v klidu hraje a už ho nechte.!!!!

 17. Další a hlavní věc je, že Rosická a zdá se ani trenér nepochopili a nepoznali, že x hráčů nemá prostě kvalitu na evropu……..Wiesner, Vindheim totálně bez formy, Krejčí starší, bohužel snad ani Pavelka, Vitík, Souček, Sáček, to prostě na Evropu není. Pardon a možná ještě další. Rosický složil nějaký paskvil, ale vůbec né tým na moderní, současný fotbal. Jak mohl přivést Pavelka a Krejčího st. do současného trendu fotbalu.!!! To je za zásluhy??? Rosický absolutně nemá ve Spartě co dělat. Chodil jsem na něho když pracoval jako hráč, ale chodit na něho když pracuje jako sport. ředitel to je šílenost a za trest.

 18. Sparta je je průměrný tým v české lize. Dočkal bude dobrý v první A třídě. Rosický je fotbalista, ne manažer ve vysoké pozici, jelikož nemá žadne předchozí zkušenosti, pravděpodobně je velký kamarad z každým, což je velká chyba na teto pozici. Rosa ven, nebo jako asistent pod silným manažerem od kterého by se měl učit, Dočkal je rozdilový hrač jen proti slabým soupeřům, dost chybuje v poli, tak jak zaznělo výše.

 19. Předpokládal jsem že se Sparta zlepší ale prozatím je to pokračování nemastné, neslané slátaniny. Výkon se zhodnotit jedním slovem složeným ze 2 písmen- hm.

 20. Uplivaný,pomalý,nabubřelý Dočkal je dobrý tak akorát do divize.Po návratu do Evropy si hraje na mistra a nemá ma to.
  Společně s Krejčím je pro Spartu spíše hrozbou než přínosem…..

 21. Nebudu hodnotit ani Křetínského ani Rosikého, ale faktem je že Sparta se stává souborem liných vysloužilců. Za starověkou Spartu byla čest bojovat a zemřít v současné Spartě je to symbol jít za velkýma prachama za nic. Ale jestli angažovali Vrbu pak by měl do sestavy mluvit jako +. a říct koho chce a koho potřebuje. Nic proti Dočkalovi, ale v repre hrál do okamžiku než se mu povedl světlý moment k lepšímu skore pro tým a potom už zbytek odchodil nevracel se nebránil prostě on má splněno

 22. Pane Křetínský doba je zlá a kde jste vzal peníze je mi jedno. Ale jedno vím jistě každý podnikatel šetří tam kde to jde a popustí finance tam kde se to vyžaduje. Platíte odborníky tak jim dejte šanci si prosadit svou pravdu vyhoďte předražené”hvězdy” nebo ty prachy pošlete na poničenou jižní Moravu tam budo něčemu platné takhle jenom cpete držky nemakačenkům. Na šachtu s nima.

 23. Soustředili jste se mistři jen na Dočkala,omyl,Krejčí starší nic,Vidheim ,jak kdy spíše vůbec,Hancko uvidíme? Karlson,zazáří,aby příště totál zklamal ,Hložek líný pomalý Půlkrab ,uvidíme,šikovný Karabec paběruje ,proto se ptám za všechno nese odpovědnost Dočkal? Hráčů je co hrají 15 nikdo nevyniká,nikdo neví ,jak ten hráč zahraje za týden ano přešlapujeme na místě,ale nadávat nekriticky nebudu ,ale uvědomuji si nedostatky jsou hlubší a komplexnější jen nadáváním neobjektivní kritikou se nic moc nezmění. Snahu vidím ,proto dejme ještě trochu času !

 24. Říkám to pořád, že by měli přemluvit Nezmara, aby byl pořádný sportovní ředitel, co chápe která bije a zlepší skauting a sežene pořádné kondiční trenéry. Kdo z talentů se nechce zahrabat, tak do Sparty nepůjde, už dávno není přestupní stanicí do světa. Rosický klidně může dělat PR a imidž klubu, ale na ředitelování nemá.
  Ty sparťanské talenty by udělaly nejlíp, kdyby šly do učení k Trpišovskému, ve Spartě je čeká jen stagnace. Ono to obecně s uplatněním našich talentů v zahraničí nevypadá nijak slavně. Chytili se na úrovni vlastně jen slávisti u Kladivářů, ani Schick nemá základ jistý, Pavelka. Čelůstka, Krejčí st. zahřívali lavičky, proto se vrátili. Nakonec nezáří ani Plzeňáci viz osud Krmenčíka. Je cosi shnilého v našem fotbale, vlak moderního fotbalu ujíždí a ani částečný úspěch na Euru to nezakryje.

 25. Každý kdo tomu trochu rozumí to vidí jasně. Já jsem říkal loni, že potřebujeme 5-6 hráčů jako doplnění a přivedli jsme 2. Absolutně nedostatečně doplnění a na Slávii mít nebudeme. A k tomu když ten Rapid doma nedáme, tak sezóna může rychlý průběh a po podzimu může být o titulu rozhodnuto. To už jsme párkrát viděli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené