Reklama

Bořek Dočkal o svém výkonu i drobném zranění

Sparta zvládla důležitý nedělní zápas s Baníkem Ostrava a přiblížila se druhému Jablonci. Hlavním hrdinou byl Bořek Dočkal. Co kapitán letenských řekl v pozápasovém rozhovoru?

Zdroj: AC Sparta Praha

Dočkal měl prsty ve všech gólech, jednou skóroval a dvakrát asistoval, přesto zápas za ideální neoznačil.

„Ideální zdaleka ne. Ale naštěstí úspěšný bodově, pro nás strašně důležité vítězství, protože teď už musíme vyhrát všechno, žádné klopýtnutí si dovolit nesmíme. Fyzicky to byl hodně náročný zápas, měl jsem složitý týden v přípravě na utkání, bylo to znát.”

Sparta má v závěru sezóny náročný program. Navíc si nemůže dovolit ztrácet body, pokud tedy chce předskočit druhý Jablonec.

„Před zápasem jsme byli bojovně naladění, víme, že už není kam couvnout. Není to situace, která by nás měla nějak srážet a znervózňovat. Ve Spartě je tlak pořád, to není nic zvláštního. Jsme odhodlaní to zvládnout, jiná cesta není. I když to ještě bude náročné.”

V derby se Slavií byla absence reprezentačního záložníka znát, do víkendového utkání už Dočkal i přes drobné zranění nastoupil.

„Když se cítím na to, že jsem zápas schopný zvládnout, tak neumím říct, že nepůjdu. Na druhou stranu, kdybychom měli po dnešku deset dalších zápasů a měl bych nějaký čas na doléčení, tak bych možná ještě chtěl počkat.”

Důležitý gól na 2:1 dal Dočkal pomocí lobu. Této trefy si váží i proto, že se často do nájezdů na brankáře nedostává.

„Mockrát v kariéře jsem na brankáře sám nešel, ale když už se to povede, tak většinou to takhle řeším. Takže to je asi automaticky moje první myšlenka, kterou v tu chvíli mám. Jen jsem se snažil si ten dotek dát před dobíhajícího Stronatiho, aby mě případně mohl maximálně faulovat.”

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Velmi dobrý výkon. Předpokládal jsem, že jako obvykle bude první v diskusi Millwal, ale to by musel přiznat, že s B.Dočkalem je Sparta silnější a na vítězství nad Ostravou má největší podíl. Předpokládám, že si mýval přečetl komentář trenéra Vrby o roli B.Dočkala a jeho osobnosti. Kdyby náhodou ne, tak mu ho zde napíšu :
    „Jsem tu tři měsíce a musím říct, že Bořek patří pro mě v kabině mezi klíčové hráče. Je důležitý pro mužstvo i pro mě,” poukazuje trenér. „Dokáže mi pomoct jako lídr. Na hřišti je vidět, že dokáže mužstvo strhnout. Já ho obrovsky respektuji. Kdybyste viděli, jak mi pomáhá, tak byste to pochopili. Jsem rád, že Bořek ve Spartě je,”.
    Takže v příštím obvyklém blábolu rozšíří seznam neschopných lidí, které je ze Sparty třeba ihned vyhodit, tj. hlavně T.Rosického, i o trenéra Vrbu.

  2. Nic proti Dočkalovi. Jeden z mála fotbalistů v lize, který při zpracovávání míče nemusí nad tou činností usilovně přemýšlet, ale je pak schopen smysluplně přihrát. Když jsem včera viděl Juldu, jak se mu motal míč mezi nohama, jak študákovi přirození, tak mu opakovaně radím, aby si vybral jiný způsob obživy, než profesionální fotbal. Je k smíchu. Bohužel.

  3. Jak málo stačí méně inteligentmímu člověku k radosti 🙂 🙂 . Dočkal ať své nesporné kvality ukáže proti silným mančaftům a to si myslím Teplice,Karviná nebo Ostrava není 🙂 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené