Bohumil Páník: Už jsem byl na cestě do Příbrami, ale když se ozval Zlín, bylo jasno. Je to klub na úrovni

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš? Bohumil Páník se tímto heslem neřídí a tak se i díky tomu stal staronovým koučem Zlína. V pozici tak vystřídal Jana Kameníka, který byl odvolán kvůli neuspokojivým výsledkům. Nechybělo však mnoho a namísto moravského celku mohl bývalý trenér Baníku Ostrava vést také Příbram. Co prozradil Páník nejen o svých plánech?

Zdroj: fcfastavzlin.cz

Bohumil Páník se vrátil na lavičku Zlína. Vše ale mohlo být jinak. „Zavolal mi majitel Zdeněk Červenka a byl rychlý. Stihl mě ještě zastavit, než jsem odjel do Příbrami. Měl jsem již sbaleno a jednou nohou jsem šlapal na plyn, ale stihli jsme se ještě sejít,“ nechal se slyšet staronový kouč Fastavu.

To ale nebylo vše. „Volal mi i pan Fabík, majitel Fastavu a taky z lidí v klubu jsem cítil podporu. Místní prostředí znám, tady jsem doma a nemusím nikde dojíždět, takže jsem rád, že jsme se domluvili. Myslím, že to může být výhodné pro obě strany,“ dodal.

A další důvod, proč si vybral návrat do Baťova města? „Klub je na úrovni. Nic se tady neděje náhodně, pracuje se systematicky. Za dva roky se udělala spousta práce.“ Návrat mu pak nevadil, jelikož prý není typem člověka, co by pálil mosty: „Neurážím se, když mě někdo odvolá. Dva roky jsme se s lidmi z klubu vídali,“ prohlásil rodák z Přílep.

Jak taková potkávání se probíhala? „Vždycky jsme se potkali s úsměvem, podali si ruce. Takové je povolání trenéra. Jsou horší věci na světě, než že ztratíte místo. A třeba se dostanete jinam, získáte nové kontakty, navážete nové vztahy,“ přiblížil Bohumil Páník.

Nicméně s Jaroslavem Starkou komunikoval. Nabídka z Příbrami mu totiž na stole přistála jako první. Potkal se ale také se synem majitele středočeského celku. „Mladší Starka mě překvapil svojí úrovní. Na to, jak je mladý, se dobře orientuje ve fotbalovém prostředí. Hledali jsme cestu, jak klubu pomoct. Směřovalo to k tomu, že tam půjdu,“ přiznal Páník.

To se však nestalo a Zlín si tak bude zvykat na novou filozofii. A zdá se, že krása bud muset jít stranou. „Hraji fotbal dle toho, jaké mám hráče. Nemůžu hrát Tiki-taka, když na to nemám hráče, ale musím hrát trochu jiný fotbal podle možností. Každý trenér má jiný náhled na fotbal a svoji představu. Nějaké změny přijdou. Hráči, kteří nehráli, mají motivaci ukázat, že na to hřiště patří,“ má jasno.

A co říká na tým? „Nejsou tady leklé ryby. U některých nových hráčů jsem viděl, že mají předpoklady být vůdčími silami v týmu. Ale mužstvo potřebuje více sebedůvěry, zabudovat nové hráče. V létě pak můžeme udělat dobrou přípravu, postupně naskočí automatismy, kolektivní vztahy. Věřím, že hráči jsou tady dobře vybraní,“ zakončil Bohumil Páník rozhovor po podpisu smlouvy.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Bundesligové okénko: Ohlédnutí za 28. kolem

Po 28. kole Bundesligy se dá směle tvrdit, že o titulu je prakticky rozhodnuto. Bayern Mnichov má na čele tabulky sedmibodový náskok...

Sparta doplatila na impotentní útok a slabou obranu. Prohra jde ale i za Kotalem

Sparta po koronavirové pauze hostila na svém stadionu plzeňskou Viktorii. Ze začátku utkání byla aktivnější, ovšem byly vidět dlouhodobé nedostatky v zakončení...

Zapomenutá angažmá – Liverpool: hrůzostrašné zranění i neefektivní ukrajinský útočník

Nejsledovanější kluby světa, miliony fanoušků po celém světě, náročný a nabitý program a velká konkurence v týmu. Ne každý fotbalista, i ten...