Reklama

Blog: Vrána s Rudými křídly může doletět daleko! V Detroitu nejspíš bude světlou budoucností týmu

Byl to jeden z nejdiskutovanějších trejdů v nedávném Trade Deadline, neboli uzávěrce přestupů NHL. Úplně na poslední chvíli proletěla hokejovým světem zpráva, že se český útočník Jakub Vrána stěhuje z Washingtonu do Detroitu. Pro mnohé překvapení. Zdá se však, že této vráně rudá křídla sedí velmi dobře.

Zdroj: Minnesota Wild

Ihned, co přistála zpráva o této výměně do České republiky, probleskly hlavami fanoušků dvě věci. Zaprvé, Jakub Vrána letos ztrácí naději na zisk Stanley Cupu. A ta druhá, že by mohl s největší pravděpodobností být k dispozici na blížící se světový šampionát v Lotyšsku.

Pak je tady ještě jeden, neméně zajímavý faktor. Tím je budoucnost. Ačkoliv se zdá od prvních minut přelet tohoto českého ptáka k poslednímu celku tabulky nevýhodný, z dlouhodobého hlediska tomu může být zcela obráceně.

V Detroitu se pod vedením legendárního Stevena Yzermana tvoří budoucnost. Slavná léta Rudých křídel, kdy zvedali nad hlavu ve staré Jel Louis Aréně Stanleyův pohár, jsou jen v historických knížkách. Nicméně další slavná etapa se pravděpodobně vytváří.

Tak jako tak, byli jsme především zvědaví, jak po téměř pěti letech Vrána zapadne do svého nového působiště. Vypadá to, že žádnou negativní stopu tento přesun na českém útočníkovi nezanechal.

Své nesporné kvality ukázal hned ve úvodním utkání v dresu Red Wings, když se dokázal gólově prosadit. Jeho první branka v novém působišti byla navíc v konečném výsledku zápasu rozdílová.

Nejvíce byl vidět 22. dubna v domácím utkání z Dallasem, kdy převedl naprosto fenomenální výkon! Jako čtrnáctý český hráč v historii NHL dokázal skórovat hned čtyřikrát v jednom utkání. Jemu samotnému se něco podobného povedlo teprve poprvé.

Vrána však svou formu udržel, v novém působišti evidentně našel tu správnou pohodu. Za Detroit do konce zkrácené základní části stihl odehrát 11 zápasů s bilancí 12 bodů za 8 branek a 4 asistence.

Jediným zádrhelem může být prostředí, do kterého Vrána přiletěl. Detroit, jakožto město, není zrovna atraktivní a vyhledávanou destinací pro nádherný život. Samotní hráči, kteří zde působili, říkají, že musejí hledat pohodu v bydlení spíš mimo tuto lokalitu.

Ačkoliv se nejedná o žádné oficiální informace, kluci v podcastu Nehanebný hokejoví bastardi o NHL naznačili, že by Vrána mohl po sezoně hledat svou hokejovou budoucnost jinde. Právě z tohoto výše zmíněného důvodu.

U Rudých křídel však ukázal svou velkou perspektivu do budoucna. Nejen, že jde vidět, že ve svých 25 letech má stále kde růst. V doprovodu s českými krajánky Filipem Hronkem a Filipem Zadinou vzniká zajímavé komando ze středu Evropy, s hodně zajímavou a světlou budoucností. 

Generální manažer Yzerman rád postaví nový vítězný tým právě se základním kamenem jménem Vrána. K tomu by měl dopomoct i podstatně vyšší ice time než ve Washingtonu.

Detroit sice už letošní účinkování v legendární National Hockey League ukončil. Všechny tři české borce, včetně Vrány však můžeme za pár dní sledovat na mezinárodním poli. 

Jen Jakub Vrána to ještě musí vzít přes Washington, aby si zabalil poslední věci, které v hlavním městě při svém rychlém přesunu nechal.

Pak už přes hlavu převléknou národní dres. A něco mi říká, že tihle kluci skutečně něco ukáží.

Zdroj: NHL 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Jo, kde jsou ty časy když tam hráli Fetisov, Kasatonov, Larionov, Krutov, Makarov, o tom se může Detroitu jenom zdát i s Vránou.

  2. Letos MS vyhrajeme, protože máme výborné hokejisty v čele s hvězdným Vránou-doporučuji každému si vsadit na naše vítězství.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené