Blog: Tlustého výroky jsou přes čáru. Českému hokeji mohou pouze uškodit

Tu a tam je nějaký ten spor mezi hráčem a trenérem běžnou záležitostí. Přece jen jsme všichni stále lidi, to samé platí i v profesionálním sportu. Od dětství nás však rodiče učí, nebo by aspoň měli, aby si člověk i v těchto chvílích zachoval nějakou důstojnost. Jiřímu Tlustému se tohle ale vůbec nepovedlo.

Zdroj: Wikimedia

Možná bych dokonce řekl, že když už je ta korona, pořádný hokej už se hodně dlouho nehrál, tak se aspoň řeší tyhle věci. Podcast, kde Tlustého kritika na adresu bývalého kouče české reprezentace bez servítek zazněla, poslouchám pravidelně. A když pominu sem tam nějakou politickou vsuvku Jakuba Koreise, tak se u toho někdy i celkem pobavím. Navíc je to přímý a zajímavý zdroj informací.

Už dříve bylo jméno Aloise Hadamczika v tomto “pořadu” skloňováno. Tenkrát to byl právě Jakub Koreis, který na diváckou otázku: “Kdo je podle tebe nejhorší kouč a proč zrovna Alois Hadamczik”, s úsměvem kriticky reagoval.

Pochvalou by se to nazvat rozhodně taky nedalo, ale v kontextu podcastu, který je veden tak nějak bez cenzury, s přidanou dávkou humoru, to zase takový přešlap nebyl.

Tentokrát však mezi reportérem O2 TV Sport Radimem Tesařem a jeho kolegy experty byla daleko vášnivější debata. Velké trenérské téma o mistrovství světa před sedmi lety režíroval Jiří Tlustý.

Zde je pro připomenutí hrst nejzajímavějších výroků:

“Nebylo to dobře odkoučované.

“Bylo to na dětinské úrovni. Pořad někdo stál za dveřmi a pak donášel.

“Sebevědomí hráčů bylo sraženo někým, kdo si honil ego.

“O hokeji věděl úplnou p**u.

“Paleček stojí ve dveřích, všechno poslouchá a pak to jde bonzovat Hadamczikovi. Normální estébáci!

Těžko říct, co tím chtěl po těch letech Jiří Tlustý vlastně říct. Když se mu tenkrát něco tak moc nelíbilo, proč neřešil situaci chlapsky, mezi čtyřma očima? Vystupovat po letech v médiích snad není dětinské?

Takováto závažná prohlášení pochopitelně vyvolávají ve společnosti velké diskuze. Ohradit se pochopitelně museli i samotní trenéři národního týmu z roku 2013. Alois Hadamczik požaduje veřejnou omluvu. “Jirko, těším se na tvé trenérské úspěchy, snad jich budeš mít víc než s těmito nesmyslnými názory,” reagoval pro iSport.cz.

Proti Tlustého palbě se vyslovil i jeho asistent Josef Paleček: “Když jsem to četl, byl jsem v šoku. Absolutně to nechápu. Tlustý mě urazil a ranil,” divil se v rozhovoru pro iSport.cz.

Zvažuje dokonce podání trestního oznámení na adresu bývalého hráče NHL za veřejnou pomluvu. Striktně dodal, že nic z toho se nezakládá na pravdě. “Jsem skutečně velmi rozhořčen, ta slova poškodila moji pověst,” dodal 64letý kouč.

Je to další mediální válka, která jednoznačně poškozuje český hokej. Možná tohle Jiří Tlustý v úmyslu neměl, měl si však svá slova nejdřív v hlavě dostatečně urovnat. Obzvlášť, když působí jako hokejový expert na O2 TV Sport, měl by mít své vyjadřování ve veřejném prostoru na nějaké úrovni.

Ať je to jak chce, schopnost trenéra se dá rovnat taky dosaženými úspěchy. Alois Hadamczik si s žádným týmem nikdy na krk nepověsil zlatou medaili, přesto jeho sbírka není zanedbatelná.

V extralize vybojoval jako hlavní kouč tři stříbrné a čtyři bronzové medaile. Z olympiády jednu bronzovou, stejně jako na lavičce při MS juniorů.

Ze seniorského mistrovství světa přivezl jedno stříbro a dva bronzy. Upřímně, ruku na srdce, co bychom za to dnes dali?!

Když to vezmu s nadsázkou, dnes to na střídačce české hokejové reprezentace vypadá tak, že tam stojí šest trenérů, každý má svou roli, aby všechno fungovalo, a ve finále z toho není vůbec nic.

Jiří Tlustý rozhodně nebyl jediný, co se kdy na adresu Aloise Hadamczika vyjádřil negativně. Bylo více hráčů, kteří nebyli s koučováním tohoto chlapíka úplně nadšeni. Na rozdíl od Tlustého však ve svých prohlášeních zanechali špetku důstojnosti a profesionality. Rozplakávat se v mediálním prostoru po sedmi letech je velmi nešťastné.

Říká se: “Co se řekne v kabině, to v kabině zůstane. Tohle pravidlo by mělo platit zřejmě vždy. A pokud už s tím má někdo tak nesnesitelný problém, mistrovství světa je vždy ryze dobrovolnou záležitostí.

Zdroj: Bomby k tyči, iSport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.