Reklama

Blog: Sparťanská armáda hladově touží po titulu. Teď, nebo nikdy!

Je to obrovská značka s obrovskou tradicí. Doslova gigant mezi tuzemskými mančafty. A to ve všem! Velikost města, arény, rozpočtu… Značka budící respekt, hráči nosící “S” hrdě na hrudi. Do toho všeho nezkrotná touha konečně zase uspět a být na vrcholu!

Zdroj: Jan Beneš | HC Oceláři Třinec

Těžko byste v posledních letech hledali organizaci, která by tak hladově investovala do úspěchu. Když projedete soupisku Sparty okem od shora dolů, můžete si připadat jako cestovatel v čase, protože máte pocit, že koukáte na výběr hvězd západu při někdejším utkání hvězd.

Alexandr Salák, Adam Polášek, Milan Jurčina, Vladimír Sobotka, Michal Řepík a Roman Horák by klidně mohli obsadit jednu formaci zmíněného exhibičního utkání. Přitom je to (až na jedno jméno) jen zahajovací šestka posledního čtvrtfinálového utkání s Olomoucí.

Poslední euforii se zlatou tečkou na konci sezony prožili Sparťané v roce 2007, tedy před dlouhými čtrnácti lety. Shodou okolností tenkrát narazili Pražané v semifinále rovněž na Bílé Tygry z Liberce. Sérii vyhráli poměrem 4:1.

Od té doby na uličku slávy jen sedá prach. Není divu, že je klub z hlavního města republiky po úspěchu tak hladový. Možná také proto letos mimořádně investoval.

Od posledního úspěchu se Sparta úplně proměnila. Z tehdejší soupisky můžeme najít v týmu už jen Jaroslava Hlinku a Petra Tona v manažerských funkcích. Klub se od té doby přestěhoval do velké O2 Arény, změnil politiku, barvy, logo a do nejvyšší funkce vedoucího mužstva dosadil netradičně ženu. 

Barbora Snopková Haberová mění s funkcí generální manažerky zavedené pořádky v českém hokeji úplně od základu. Jen se pánové nenechte mýlit, protože tahle dáma rozumí hokeji daleko víc než kterýkoliv páprda v hledišti. Ale už to tak bývá, bylo, je a bude, že Sparta byla zkrátka vždycky v něčem zajímavější.

Skalní fanoušci hrdě se hlásící ke sparťanské krvi jsou naprosto oddáni klubu. Sparta je pro ně život. Tak, jako oni svůj klub milují, tak je zbytek republiky nenávidí. „Kdo nebudí emoce, nikoho nezajímá a zapadne v šedém normálu či průměru,” řekl už dříve v rozhovoru pro RUIK předseda sparťanského fanclubu Igor Nemec.

Aby však Sparta doladila svůj lesk a stále vzkvétající značku, musí už konečně uspět. Tlak v klubu je enormní! Úsilí ani finanční prostředky tam v cestě za slávou rovněž nechybí.

Nikoho vlastně ani pořádně nezajímá, že by se ta slast vítězství měla odehrávat před prázdnými tribunami za přítomnosti jen pár houkajících jedinců z řad sponzorů.

Skoro by se dalo podle složení kádru říct: „Buď teď, nebo nikdy!” Svazující? Zcela jistě ano. Ale tak už to prostě na Spartě chodí. Josef Jandač, jakožto kouč hvězdného týmu, sám pro klubový web říká: „Role kandidáta na titul se nevzdáváme.

Možná to zní trochu zataženě, ale svůj zadaný úkol si společně s Miroslavem Hořavou moc dobře uvědomují. V základní části to svými výkony a postavením v tabulce řekla Sparta dost jasně. 

I se čtvrtfinálovou sérií už letos zvládla vyhrát 39 zápasů. Ke splnění vytouženého cíle zbývá do deníčku zapsat ještě osm čárek.

Zdroj: HC Sparta Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?