Reklama

Blog: Náhrada za Stránského? Oceláři hlásí další prvotřídní posilu! Na mistrovskou kocovinu v Třinci zapomeňte

Třinečtí Oceláři zaplatili po zisku mistrovského titulu tradiční daň. Úprk nejlepších hráčů je po velkém úspěchu v české nejvyšší soutěži běžnou záležitostí. I proto se čas od času objevuje v následujícím ročníku taková ta pomistrovská kocovina. Na tenhle bolehlav ale v Třinci zapomeňte. Vedení klubu u česko-polských hranic umí nahradit hokejisty, kteří se zlatou medailí na krku pláchnou někam za lepším.

Jak taková kocovina chutná, Oceláři znají dobře už z minulosti. V sezoně 2011/2012 dostali nařezáno v předkole s neoblíbeným Zlínem, když nepřešli ani přes předkolo. Desátou příčku obsadili taky v ročníku 2015/2016, tedy rok po tom, co brali po prohraném finále stříbrné medaile. Od té doby už se však pod Javorovým poučili.

Nejdřív museli srovnat management, pak klubovou kasu, aby nevyhazovali těžké miliony za předražené veterány a nastavili koncept. V ročníku 2017/2018 přinesl první ovoce další finálovou účastí, další rok už vykvetl do plné své krásy.

V cestě za obhajobou je následně zastavila vyšší moc v podobě koronaviru. Poslední ročník už Oceláři opět triumfovali. Patrně i částečně díky tomu, že udrželi v týmu esa, jako byl Matěj Stránský nebo v obraně Martin Gernát.

S těmito borci už však Třinec počítat nemůže. Oba ukázali, že je jim Extraliga příliš malá a rozhodli se přesunout na větší píseček. Slovenského beka se nahradit Ocelářům podařilo, když před několik týdny podepsali zkušeného Martina Marinčina. Taky Slovák, jinými slovy – kus za kus.

U pokrytí ofenzívní díry po odchodu Matěje Stránského visel otazník déle. Zatímco všechny bohatší kluby v tuzemsku tasili jedno eso z rukávu za druhým, v Třinci bylo ticho po pěšině. První pořádný letní rozruch tak způsobil až teď návrat Andreje Nestrašila.

Slovo „návrat“ můžeme asi přece jen trochu nechat v uvozovkách, jelikož třicetiletý útočník stihnul na podzim 2019 s drakem na prsou pouhé dva zápasy, než se ztratil v Ruské KHL. I tak stihnul nahrabat čtyři kanadské body za gól a tři nahrávky.

Někteří fanoušci už si pomalu okusovali nervozitou nehty, protože to vypadalo, že jsou už největší ryby z českého jezírka vybrány. Žádná smršť posil to v ocelovém městě není a vlastně k tomu není ani důvod. V tom skromném součtu získali Oceláři elitní hráče na všech postech, když připočteme brankáře Marka Mazance.

Vedení klubu moc dobře ví, že není třeba nikam pospíchat. Hráči, kteří se pohybují na hranici extraligové mapy s elitními evropskými či zámořskými soutěžemi, většinou jednají o svých možnostech déle, než aby měli už v dubnu jasno, kde stráví minimálně další sezonu.

I z tohoto důvodu nemusí být Nestrašil posledním žolíkem před začátkem cesty za obhajobou a zlatým hattrickem.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené