Blíží se tréninky ligových klubů? LFA čeká na schválení Ministerstva zdravotnictví

Ligová fotbalová asociace připravila materiál, ve kterém shrnuje možnosti a podmínky společného tréninku. Pokud jej schválí Ministerstvo zdravotnictví, materiál bude rozeslán klubům a ty budou moci s omezeními začít s tréninkovou jednotkou.

Zdroj: fortunaliga.cz

„Profesionální fotbalisté jsou pro kluby hlavní aktivum. Proto je důležité a podstatné, aby si udržovali svou výkonnost, což v předchozích týdnech nebylo příliš možné. Považujeme za stěžejní, abychom profesionálním fotbalistům zajistili maximální možné podmínky pro trénink.

„Především z důvodu, aby nebyli v případě ztráty výkonnosti diskvalifikováni na přestupovém trhu. Fotbal je jejich zaměstnáním a v současné situaci jsou omezeni v jeho výkonu,“ řekl v tiskové zprávě Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Možné společné trénování klubů je v jednání. Ligové fotbalové asociaci jde ale o to, aby nebyla tréninková jednotka limitována počtem hráčů či trenérů. Přesto je však doporučeno trénovat v menších skupinkách.

Trénink by ale nebyl jako dříve. Hráči by mezi sebou měli mít dvoumetrový odstup a bude nutné omezit jejich vzájemný kontakt. To při fotbale nebude vůbec jednoduché. Hráči mají na trénink přijet již připraveni a po tréninku se musí vysprchovat doma.

Nutností je umístění nádoby s dezinfekcí, kterou se musí pravidelně dezinfikovat jak hráči, tak nářadí či míče. Fotbal tak ještě dlouho nebude takový, jaký ho známe.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.