Blíží se tréninky ligových klubů? LFA čeká na schválení Ministerstva zdravotnictví

Ligová fotbalová asociace připravila materiál, ve kterém shrnuje možnosti a podmínky společného tréninku. Pokud jej schválí Ministerstvo zdravotnictví, materiál bude rozeslán klubům a ty budou moci s omezeními začít s tréninkovou jednotkou.

Zdroj: fortunaliga.cz

„Profesionální fotbalisté jsou pro kluby hlavní aktivum. Proto je důležité a podstatné, aby si udržovali svou výkonnost, což v předchozích týdnech nebylo příliš možné. Považujeme za stěžejní, abychom profesionálním fotbalistům zajistili maximální možné podmínky pro trénink.

„Především z důvodu, aby nebyli v případě ztráty výkonnosti diskvalifikováni na přestupovém trhu. Fotbal je jejich zaměstnáním a v současné situaci jsou omezeni v jeho výkonu,“ řekl v tiskové zprávě Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Možné společné trénování klubů je v jednání. Ligové fotbalové asociaci jde ale o to, aby nebyla tréninková jednotka limitována počtem hráčů či trenérů. Přesto je však doporučeno trénovat v menších skupinkách.

Trénink by ale nebyl jako dříve. Hráči by mezi sebou měli mít dvoumetrový odstup a bude nutné omezit jejich vzájemný kontakt. To při fotbale nebude vůbec jednoduché. Hráči mají na trénink přijet již připraveni a po tréninku se musí vysprchovat doma.

Nutností je umístění nádoby s dezinfekcí, kterou se musí pravidelně dezinfikovat jak hráči, tak nářadí či míče. Fotbal tak ještě dlouho nebude takový, jaký ho známe.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Skupiny Ligy mistrů nudné nebudou! Ronaldo se potká s Messim, skupinu smrti tvoří PSG, Lipsko a Manchester United

Ve středu večer se uskutečnily poslední zápasy kvalifikace do základních skupin Ligy mistrů a tak ve čtvrtek v 17:00 mohlo začít jejich losování. A nuda to rozhodně nebude! Vesměs každá skupna má něco do sebe a nabídne atraktivní zápasy. Posuďte sami.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke Středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?