Blíží se návrat dětí a amatérů do pravidelného tréninku?

Tlak na vládu, aby uvolnila opatření proti šíření nové mutace koronaviru, roste. Tlak vnímá i současný ministr zdravotnictví Jan Blatný, který se dle informací Seznam Zpráv setkal s šéfem Národní sportovní agentury.

Zdroj: pixabay.com

Za změnu, která by nastala okamžitě, bojuje také FAČR. “Na naše návrhy Ministerstvo zdravotnictví přistoupilo a máme na nich shodu.

Jenže by vše musela ještě schválit a uvést v život vláda. A při současných statistikách nákazy covidem-19 se to v nejbližší době jeví bohužel jako nepravděpodobné,” vyjádřil se k tématu mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Dle FAČRu je naprosto nepřijatelné, že smí na jednom hřišti trénovat maximálně jedna dvojice hráčů. Z logického hlediska je to pro klub, jenž má 50 hráčů a jedno hřiště, nereálné.

Předseda FAČRu Martin Malík uvedl, že dle současných poznatků o novém koronaviru je známé také to, že lidi, kteří se hýbají a chodí ven, mají mírnější průběh onemocnění.

“Pokud chceme nejen ve fotbale, ale sportu obecně koukat dopředu, musíme nechat děti aktivně trénovat a hýbat se. V tomto směru už opravdu není na co dál čekat, situaci chceme řešit okamžitě,” věří Malík v rozvolnění.

Zákaz dělání jakéhokoli amatérského a dětského sportu znovu dokola kritizuje řada organizací, lékařů i odborníků. Předseda České unie sportu Miroslav Jansta dokonce vyřkl názor, že současná opatření mohou zničit jednu generaci dětí.

Zdroj: www.sport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Měl vyhrát Zlatý míč, ale upadl v zapomnění. Co se stalo s Jesého kariérou?

Nový Cristiano Ronaldo. Příští vítěz Zlatého míče. Kluk ze zlata. Takové přívlastky a spoustu dalších si vysloužil Jesé, bývalý španělský supertalent, kterého si fanoušci Realu Madrid zamilovali. Svůj talent ale naplno nerozvinul

Dnes nevyhrál lepší tým, řekl po výhře naštvaný Trpišovský

Slavia zvládla vítězně domácí zápas s Baníkem Ostrava, výkonem ale rozhodně nenadchla. To si uvědomoval i Jindřich Trpišovský, jenž v pozápasovém rozhovoru hodně kritizoval.

West Ham vs. Leeds: Preview a tipy na sázení

V sedmadvacátém kole Premier League vyzve West Ham na London Stadium Leeds. Naplní Kladiváři tužby Tomáše Součka, který si přeje zůstat ve stejné pozici před reprezentační pauzou?