Reklama

Blíží se Hoftychův konec v Liberci? Vím, jak to ve fotbale chodí, říká kouč Slovanu

Trénovat Liberec, to je skoro stejné, jako být na horské dráze. Zažijete úspěch, jste nahoře, následně vedení prodá polovinu kádru a jste zase dole. To teď poznává Pavel Hoftych, který se Slovanem zažívá hororový start do ligy.

Přes všechny nástrahy dostal Liberec do základní skupiny Evropské ligy, kde uhrál 6 bodů. Došel také až do finále Mol Cupu, kde podlehl Spartě. Se Slovanem hrál Pavel Hoftych velmi atraktivní, náročný fotbal plný branek a zajímavých akcí.

To je ale vše zapomenuto, momentálně se totiž Slovan po pěti kolech nachází na poslední příčce tabulky s jedním bodem a tristním skóre 1:9. Pod Ještědem se tak zatahují mračna nad koučem Hoftychem a jeho kolegy.

“Samozřejmě umím počítat… Vím, jak to ve fotbale chodí. Po dalším zápase bude reprezentační přestávka, říká se, že tam může docházet k nějakým změnám. Zatím na téma konce debata v klubu neprobíhá, ale vstup do sezony je velmi špatný. Uvidíme, co se stane,” uvedl Pavel Hoftych v pozápasovém rozhovoru pro Deník Sport.

Z osy z minulé sezóny odešli Slovanu Sadílek, Jugas, Mosquera, Nguyen a Pešek, k dispozici zatím není ani Kamso Mara. Vrátil se sice zkušený Theo Gebre Selassie, nahradit výše zmíněné tahouny se ale Liberci nepodařilo.

54letý kouč však cítí, že Slovan kromě utkání se Spartou nebyl v zápasech horší a že situace není tak zlá, jak na první pohled vypadá.

“Potřebujeme šňůru zlomit haluzáckým gólem, vítězstvím. Potřebujeme, aby jeden vydřený zápas zlomil sezonu,” nabádá své svěřence Hoftych.

Liberec v týdnu čekají třetiligové Zbuzany v Mol Cupu, kde by si Slovan mohl trochu zvednout sebevědomí. O víkendu pak doma přivítá Zlín, po reprezentační pauze se utká s Pardubicemi a poté doma vyzve Mladou Boleslav.

Zdroj: Deník Sport, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Hoftycha je mi líto. Přišel o stoperskou dvojici, o celou zálohu a vedení mu nesehnalo posily. Reálně má teď tři kvalitní pravé beky, jednoho stopera a tři útočníky + Maru, akorát ten není k dispozici.
    Sice přišlo pár hráčů, ale většina jsou junioři, respektive noname hráči, takže bude trvat, než se chytí, pokud vůbec. Reálně týmu chybí kvalitní stoper, levé křídlo a jeden střední záložník, minimálně.. Pokud je vedení nepřivede, nemá smysl vyhazovat trenéra. On za ten bordel totiž nemůže.

  2. Pan Hoftych je určitě skvělý člověk, ale hra založená na úporné defenzivě s minimální touhou nebo dovedností držet míč a ještě na to být pyšný, jaká že je to moderna, a jeho vyjádření, které jsem nedávno někde četl, že na tréninku zakazuje zpětné přihrávky, mi už připadá, že je trochu mimo mísu.

  3. Hoftych má mé sympatie pokud je pravda,že zakazuje zpětné přihrávky.Nevím koho baví sledovat v ligových zápasech a to počínaje Slávií a konče Libercem 200 x malá domů a do boku do zadu aut.Všichni by chtěli hrát TYKY TAKA a nemají ani na okres.Totální fotbal ala Ajax za starých dobrých časů střelba s dálky a s každé pozice a prolínající se řady hráčů,že nebylo poznat,kdo je obránce a kdo útočník.Potřebuje ten kádr doplnit ovšem v této zemi není,kde brát.Zakázat melíry,číra a kérky mistrům a pokora od toho se může fotbal odrazit.

  4. tO SE TO HRAJE sPARTĚ, sLÁVII atd, když vyloupí takové mužstva. Bolka i jiné jen koukají….!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené