Bláznovství, nebo zdravá ambicióznost? Pardubice chtějí do tří let získat titul

Dynamo bude mít konečně nového majitele. Stane se jím Petr Dědek, který klubu napomáhal jako investor již při záchraně extraligy v této sezoně. Teď však bude vlastníkem a má s Pardubicemi velké plány. Chce do tří let získat titul. Alespoň to prozradil na ČT Sport v pořadu Hokej v 60 minutách. Co dalšího řekl?

Zdroj: hcdynamo.cz

Je již víceméně zřejmé, že HC Dynamo Pardubice se stane majetkem Petra Dědka. Stále se však čeká na oficiální rozhodnutí zastupitelstva města. Právě dlouhá doba čekání již ambiciózního miliardáře znervózňuje. Dle jeho názoru to klub poškozuje, jelikož by rád dal jednoznačný signál, kdo je novým majitelem a kam chce klub směřovat.

Nicméně právě ke směřování klubu se vyjádřil na ČT Sport. Pochopitelným cílem je po bídných sezonách především udržení se mezi elitou. Nicméně Dědek by rád ještě více. Ke stému výročí, které klub bude slavit v roce 2023, by rád slavil titul. Jenomže tři roky mohou býti krátkou dobou, aby se dal dohromady kolos, kde se několik let dělalo téměř vše špatně.

Není to ale nemožné a budoucí majitel Dynama to ví. Přeci jen to byl právě on, kdo finanční injekcí výrazně pomohl klubu v udržení extraligy tuto sezonu. Po jeho investici, kdy klub přivedl například produktivního Michala Vondrku, se začalo mužstvo herně zvedat.

Co ovšem nutně nemusí pardubické fanoušky potěšit, jest setrvání Dušana Salfického ve vedení. Bývalý gólman byl velice kritizován za to, jak klub vede. „Já ho v týmu určitě podržím. Vím, co od něj budeme očekávat, a věřím, že práci odvede dobře,” má jasno Dědek.

Vyjádřil se také k tomu, proč do klubu vstoupil. Hlavním důvodem byla obrovská historie Dynama. „Hokej, to je hodně práce, peněz, starostí. Když jsem tam přišel na konci roku podívat se na zápas s Ondrou Heřmanem, Pardubice byly poslední a bylo tam osm tisíc fanoušků,“ dodal. A skutečně, fanouškovská základna ve východočeském klubu je jedinečná a početná. I když se nedaří, stadion bývá vyprodaný.

Dynamo má podle Dědkova názoru obrovský potenciál. Chce jej tedy vrátit tam, kam patří, a oprášit jeho úspěchy. Připojit se prý již chtějí také další partneři. Proto věří, že titul do tří let, jak bylo výše zmíněno, není nereálný. V plánu je velké zaměření se na odchovance a mladé hráče. Přeci jen z Pardubic už vzešlo mnoho hvězd našeho hokeje.

V posledních dnech pak je žhavým tématem rozšíření, uzavření, či zúžení extraligy. Budoucí majitel má v této otázce jasno. Bude prosazovat, aby soutěž zůstala v takové podobě, v jaké je nyní. V budoucnosti by se prý však nebránil podpoření návrhu ke zúžení na 12 týmů, který předložily kluby Sparta, Plzeň a Liberec.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Hráč Sparty je pozitivní na Covid! Páteční trénink je zrušen

Jeden z hráčů pražské Sparty byl pozitivně testován na Covid-19. Hráči tak míří na přetestování a v případě dalších pozitivních nálezů by bylo ohroženo utkání se Zlínem, které se má odehrát v neděli.

Blog: Tepová frekvence stoupá, extraliga startuje!

A už je tu zase ten vzrušující pocit, který každý správný hokejový fanoušek zažívá pravidelně v září. I přes spoustu rizik a rostoucí počet pozitivně testovaných lidí na COVID-19, se vedení extraligy rozhodlo pro start soutěže rozsvítit na semaforu zelenou barvu.

Trpišovský chystá proti Teplicím řadu změn. Spoléhat bude především na schopnosti Olayinky

Slavia klopýtla v posledním ligovém kole s Pardubicemi, které je obraly o dva body. Do čela se tak dostala Sparta, která je zatím po třech zápasech 100%. Slávisty nyní čekají Teplice, které sešívaní dokázali porazit v každém z posledních 7 vzájemných střetnutí.