Bizarní fotbalové incidenty aneb Když na sebe začnou fotbalisté plivat

V rámci série bizarních fotbalových incidentů si představíme fotbal z trochu jiné, stinné stránky. I fotbalisté se občas chovají tak trochu jako zvířátka. Fotbal je samozřejmě jako každý jiný sport hodně o emocích. Někdy se fanoušci nebo hráči uchýlí k věcem, nad kterými by za klidového stavu kroutili hlavou. V dnešním článku se budeme věnovat právě jednomu z nechvalně slavných chování napříč fotbalovou historií, jímž je poplivání soupeře.

Embed from Getty Images

Frank Rijkaard vs Rudi Völler

Jeden z nejznámějších fotbalových plivanců se odehrál už před třiceti lety. Derby mezi Nizozemskem a Německem bývají vyhrocená. A jinak tomu nebylo na italském mistrovství světa 1990. Během zápasu došlo k potyčce mezi dnes již legendárními bouřliváky Frankem Rijkaardem a Rudim Völlerem.

Konflikty mezi oběma hráči postupně eskalovaly, nutno ale uznat, že to byl právě Rijkaard, kdo konflikt umocňoval. On jako první po svém faulu plivl na Völlera a celá situace se opakovala po Völlerově kontaktu s nizozemským gólmanem. Potyčka nakonec dopadla vyloučením obou hráčů, ani potom si však Rijkaard neodpustil další plivanec. S lehkou mírou nadsázky mohl Völler rozhodčímu za červenou poděkovat, sprchu v tu chvíli určitě potřeboval.

Patrick Vieira

Psal se 3. říjen 1999, když se hrálo londýnské derby anglické Premier League mezi domácím West Hamem a Arsenalem. Arsenal prohrával 1:2, když Patrick Vieira nevybíravým zákrokem poslal k zemi jednoho z domácích hráčů. Od rozhodčího si vysloužil červenou kartu, což jakoby bývalého francouzského reprezentanta ještě více rozčílilo.

Během svých protestů se nejdříve důrazně ohradil proti domácímu Ruddockovi, kterého nakonec i poplival. Pro Vieiru jeho delikt znamenal šestizápasovou stopku a navíc pokutu 30 000 britských liber.

Jonny Evans vs Papis Cisse

Další z konfliktů tohoto typu se odehrával mezi tehdejším útočníkem Newcastlu Papissem Cissem a Jonnym Evansem, který tou dobou oblékal dres Manchesteru United. Oba hráči se po utkání obviňovali, že jeden poplival druhého.

Trenér United Van Gaal svého svěřence bránil: “Z lavičky jsem příliš daleko, abych takový incident viděl. Neumím si však představit, že by tohle Evans udělal. Je to velmi skromný člověk.”

Z dostupných záběrů však lze vypozorovat, že na vině jsou oba hráči. I u tohoto případu ale je nutné zdůraznit, že konflikt nejdříve eskaloval fyzicky a prvním, kdo začal plivat, byl reprezentant Severního Irska Evans.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Frank Lampard: Jsem zklamaný, že jsem tuto sezonu nedostal čas

Dny Franka Lamparda na lavičce Chelsea jsou sečteny. Klubová ikona opouští Blues po 18 měsících a je z toho evidentně zklamána. "Jsem zklamaný, že jsem tuto sezonu nedostal čas."

Barcelona v obřím dluhu! Finanční zpráva odhalila jeho astronomickou výši

Že je Barcelona ve finančních potížích, o tom se ví a mluví dlouho. Ostatně proto chtěl klub se svými hráči vyjednat snížení mezd. Nyní katalánský velkoklub zveřejnil finanční zprávu, která odhalila výši obřího dluhu a vysvětluje jeho příčiny.

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.