Spojte se s námi

Fortuna liga

Bičík nesouhlasí s penaltou Sparty: V takovém čase bych ji nařídil jen za kriminální faul

Je to už dva dny od dramatického zápasu Sparty s Plzní (2:1), jeden z klíčových zápasů v boji o titul přesto stále mezi veřejností žije. Nejvíce logicky penaltová situace z 98. minuty po ruce Lukáše Hejdy.

Publikováno

dne

Je to už dva dny od dramatického zápasu Sparty s Plzní (2:1), jeden z klíčových zápasů v boji o titul přesto stále mezi veřejností žije. Nejvíce logicky penaltová situace z 98. minuty po ruce Lukáše Hejdy.

Sparta mohla být možná již venku ze hry o titul, kdyby dvakrát po sobě doma nezvládla úplný závěr utkání. Právě zlomení zápasu v posledních minutách byl pro Letenské v minulých letech problém, který je stál větší konkurenceschopnost.

Proti Slavii však svěřenci Briana Priskeho poprvé ukázali tuhý kořínek. Nejprve dotáhli ztrátu 0:2, poté když Igoh Ogbu vrátil červenobílým vedení 3:2, spustili tlak, který vyvrcholil vlastním gólem Aihama Ousoua.

Deset dní poté Sparta opět dotahovala. Proti Plzni vyrovnal Jan Kuchta a v osmé minutě nastavení sudí Pavel Orel nařídil pokutový kop po ruce Lukáše Hejdy. Balón si vzal Ladislav Krejčí a suverénně penaltu proměnil.

„Svědčí to o tom, že je ve výborném psychickém rozpoložení. Hráči si věří, že mají šanci utkání zvrátit až do posledního okamžiku. Teď se jim to dvakrát vyplatilo, že bojují až do úplného závěru,“ napsal ve svém komentáři pro Aktuálně.cz David Bičík.

Penaltu sparťané kopali ve třetím utkání v řadě, přičemž i minulé dvě Krejčí proměnil. Orel jich mohl v zápase odpískat více. Jednak po zákroku na Kuchtu, na druhé straně byl hraniční pád Tomáše Chorého v první půli.

Hlavní sudí si paradoxně vybral nejméně penaltovou situaci. Lukáš Hejda sice zahrál rukou, měl ji však v přirozené pozici vedle těla. Když se podíváme, za jakou ruku kupříkladu West Ham ve středu proti Liverpoolu nekopal pokutový kop, je verdikt Orla minimálně sporný.

„Prohrát takovou penaltou ve 104. minutě je děsivé. V takovém čase bych ji nařídil jen za skutečně kriminální faul. Míč se bezpochyby Hejdovy ruky dotkl, nechci tvrdit, že rozhodčí chyboval, mám na to jen svůj názor. Ale podle mého by to musela být čistá ruka, ne taková divná,“ pokračoval bývalý gólman Sparty.

Nebylo to letos poprvé, co jeden z českých sudích necitlivě odpískal penaltu v úplném závěru. Na začátku jarní části sezóny přišly Pardubice v nastavení o výhru nad Olomoucí, když rozhodčí vyhodnotili lehký zákrok na Mojmíra Chytila jako nedovolený.

„Souhlasím s pravidlem, které vyznávají hokejisté – v prodloužení se pískají jen, s prominutím, vraždy. A to by mělo platit i ve fotbale,“ dodal Bičík.

Zdroj: Aktuálně.cz

Reklama

Oblíbené