Spojte se s námi

Fortuna liga

Běsnící dav fanoušků Baníku na Letné? Fanoušci Baníku to vidí trochu jinak

Zveřejněno

dne

Fanoušci Baníku byli po prohře svého týmu na Spartě 0:2 v médiích opět a zase vykresleni jako běsnící dav šílenců. Příznivci slezského celku však mají na celou situaci jiný názor. Podle nich policisté svůj zásah na pražské Letné hrubě nezvládli.

Embed from Getty Images

Baník Ostrava se může pochlubit těmi nejlepšími a nejvěrnějšími fanoušky v celé republice. Fanoušci slezského celku jezdí svůj tým podporovat po celé republice, přičemž nejpočetnější a zároveň nejrizikovější výjezdy fanoušků Baníku se týkají především zápasu mezi Spartou a Baníkem na Letné.

A podle policie se tato skutečnost po nedělním zápase těchto dvou rivalů opět potvrdila, když policie zadržela celkem 28 příznivců slezského celku, kteří měli údajně na Letné napadnout pořadatele a hasiče. Dokonce snad měli házet sudy s pivem mezi ostatní diváky.

Fanoušci Baníku však tuto situaci viděli trochu jinak. Podle nich měla policie na Letné přistoupit k brutálnímu zásahu, při kterém bylo zraněno několik žen a jedno dítě dokonce zkolabovalo po užití slzného plynu.

Mediální hysterie pokračuje, tentokrát jde o fanoušky Baníku na Letné…Tady je však pohled z druhé strany, který se…

Zveřejnil(a) Baník Ostrava & GKS Katowice Fans dne Pondělí 19. srpna 2019

Podle fanoušků Baníku to není poprvé a zřejmě naposled, kdy si na ně během výjezdu Policie ČR a pořadatelská služba na stadionu došlápla. Baníkovci si již několik let stěžují na zcela neadekvátní chování především ze strany policie, která k nim nepřistupuje jako k lidem, nýbrž jako ke zvěři na výletě.

Reklama
13 komentářů

13 Comments

 1. Karel

  20.8.2019 na 10:34

  Tu Polskou zvěř by neměly pouštět na žádný stadion a seřezat je, už jen z preventivních důvodů.

  • mycwa

   20.8.2019 na 11:36

   Seřezat ne. Voni se naopak chluběj tim že se mohli někde porvat. Zakázat jim výjezdy bohatě postačí, ať si jezděj na gks jebal pes :-))))

 2. Pavel

  20.8.2019 na 10:58

  Karle! Asi jsi se spletl.Chtěl si napsat”Tu pražskou zvěř…….

  • mycwa

   20.8.2019 na 11:36

   Pájo, podle mě neumíš číst.

 3. mycwa

  20.8.2019 na 11:35

  Nejlepší fanoušci by měli zůstat doma v Polsku a vubec nejezdit do civilizace!!! Do Prahy si ty prasata jezděj akorát léčit komplex.

 4. Evropan

  20.8.2019 na 11:43

  Od dob, co byli za výtržnost pokutováni pan Načeradec s Emanem Habáskem, jsou v Praze nejlepší fotbaloví diváci.

  • mycwa

   20.8.2019 na 13:13

   Jestli nejlepší nevim. Ale rozhodně si nepotřebujou brát na výjezdy hordu poláků co klidně vymlátěj hospodu nic netušících lidí.

 5. astv

  20.8.2019 na 14:52

  Když člověk viděl tu hordu vypitých trosek, nemůže jim tyhle pohádky věřit. Navíc já seděl vedle sektoru hostů a viděl jak od začátku na pořadatele dělali vulgární gesta a hrubě je uráželi.

 6. salto

  20.8.2019 na 15:21

  Miluji tyto udatné hochy (v podstatě je jedno ke kterému klubu patří). Chovají se sice jako divoká zvěř, ale když narazí u policajtů na tvrdou vodu, tak pláčou a naříkají jak malé děti nad neadekvátně tvrdým zacházením.
  Mělo by se stát pravidlem: na hrubý pytel, hrubá záplata…

  • Honza

   20.8.2019 na 15:56

   To jsou zoufalci. Nejdřív velcí machři ve stádu a pak brečej jak malý holky. Divím se že jim někdo věří, kdo je zažil naživo ví jaký lidský odpad to je.

 7. Baník

  21.8.2019 na 20:25

  Mycwo ty nemocné dítě a všichni ostatní debílci plácající o něčem o čem nic neví,vy jste u toho byli?Vy jste to viděli,že chcete někoho soudit?Ono někoho odsoudit a hltat pičoviny redaktorů a hlasatelů je jednoduché.Já tam byl a 100% vím,celou dobu se chachaři chovali naprosto v pořádku a v rámci všeho.Vše odstartovali ti vaši popeláři v oranžových vestách,kteří celý zápas provokovali,uráželi a dělali ze sebe supermany!!!Po vámi prohrané férofce se na počest zapálila šála a vše bylo v klidu.Ten hasič,který se snažil toto uhasit,byl sám velmi vstřícný a navíc ho zklamal hasičák,tak se na to vysral a nechal to dohořet.poté si s každým plácl a odešel,vůbec napaden nebyl.Až poté se ty vaši vymaštěnci vrhli mezi chachary a chtěli si dokazovat svou nadvládu,ovšem nepočítali s tím,že se přecenili.Posléze dorazili totálně z horka zapražení policajti,kteří jako smyslů zbavení začali práskat do všeho co bylo.To nebyla zásahovka,ale komando SS,které se vybilo na dětech,ženách a všech okolo.Stříkat pepřák z metru do všech,házet rozbušky před všechny a mlátit hlava nehlava,to byl fakt efektivní zákrok,který uklidnil situaci.Holka ze strachu skákající přes zábradlí až si zlomila ruku,kluk se zlomeným kotníkem po zásahu člena SS,plačící a ustašené děti i s rodiči,ležící člověk na špinavé zemi s obrovským záchvatem a bojujícím o holý život bez jakéhokoliv zájmu pořadatelů,černě oděných nácků,to vám všem kreténským řečníkům přijde normální???Popeláři dostali přes piču,protože si o to řekli a ti členové SS(podotýkám někteří) dostali taky a to z jednoho prostého důvodu-ti chlapi bránili své děti a ženy před tím hovadským zvěrstvem.Kdyby si pár čůráku s vestičkou nechtělo dokázat svou nadřazenost,nic by se nestalo.To co se tam stalo a to jak se zachovala pořadatelská služba s tím policejním komandem je na trestní oznámení,neboť vše bylo jasné porušení práv a zákonů.Nakonec držení lidí na jednom místě kde pere slunce,bez nároku jakéhokoliv pití a nějaké důstojnosti a proti vůli lidí,kteří tam měli i děti,to bylo protizákonné!!!Jako esesáci v koncetráku,tak se chovali k fanouškům,kteří se chovali slušně a byli napadeni a vyprovokováni!!Takže ty zasraný posraný Mycwo a spol,nechte si ty kecy o zvířatech a polských hovadech,protože vůbec nemáte ponětí jak co bylo a vzniklo.A vaše názory a projevy jasně dokazují vaše Iq a vaši prosparťanskou inteligenci.Všude se chovají nějak,ale tak jako u vás na Letné se nechovají nikde,Kdo chce kam pomozme mu tam a pro hlupáka každý hloupý a ty Mycwo si hlopý nad všecny.Pičus plný mindráků,schovávající se za klávesnicí!!!!

  • Karel

   21.8.2019 na 22:32

   Ty si těžce nemocnej, měl by si navštívit psychiatra a co se týče iq, tak tvoje nedosahuje ani bublajícího bahna.

 8. mycwa

  3.9.2019 na 21:07

  Karle ty vole, vždyť má pravdu! Tady u nás jsme kokoti všichni! A já jsem pičus a konečně si to tady přečtu i od někoho jinýho než od mého druhého já. Jsem starej věčně na někoho brblající rudej dědek, zkrátka kokot. Omlouvám se všem do Ostravy za nás za všechny rudý kokoty!

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

“Obě strany cítily, že nastal vhodný moment na změnu”, prozrazují Zíkovi v rozhovoru o přestupu Hrošovského

Zveřejněno

dne

Patrik Hrošovský již nastoupil ke třem zápasům v Genku, kde měl možnost si poslechnout i znělku ligy mistrů, protože beligcký tým si díky úspěšné sezóně a zisku mistrovského titulu zajistil účast v nejslavnější fotbalové klubové soutěži zvané Champions league. Avšak nechybělo mnoho a slovenský středopolař mohl stále běhat po českých trávnících. Pojďme se podívat na otevřený rozhovor s Zíkovými, kteří přestup a další Patrikův pomyslný krok zajišťovali.

zdroj: sport.aktuality.sk

Od kdy jste plánovali přestup Patrika? Popřípadě, jaký byl jeho pohled na přestup?

Upřímně jsme se dlouho bavili o dalším krůčku v jeho kariéře, ale když v průběhu jara oslavil Patrik 27. narozeniny a v Česku dosáhl takřka všeho, tak jsme si řekli, že už je ten pravý moment pro další krůček. Proto jsme toto letní přestupové okno chtěli, aby ten pomyslný další krok v jeho kariéře přišel, protože jsme cítili, že je to ten správný moment.

Dle zákulisních informací se prvotní jednání ohledně přestupu Patrika nevyvíjela moc pozitivně. Plzeň z pochopitelných důvodu nechtěla přijít o svého klíčového muže zálohy.

Samozřejmě z naší i Patrikovy strany jsme cítili, že nastal vhodný moment na přestup, vnímali jsme v tu chvíli určitou jedinečnost okamžiku, že tohle může pro Patrika být ten pravý moment na kvalitní přestup do jednoho z kvalitních evropských týmů a to stále v dobrém fotbalovém věku.

Můžete nám prozradit jaké evropské kluby se na Patrika dotazovali?

Již v zimním přestupovém období se velmi zajímal anglický West Ham, kde byl Patrik jednou ze tří alternativ, ale nakonec si přivedli ze španělského Villarealu mladého reprezentanta Pabla Fornalse.

                                                              zdroj: standart.co.uk

Byl ještě nějaký klub konkrétní, který usiloval o služby slovenského středopolaře?

Kontakt jsme udržovali s více kluby, nicméně konkrétní nabídku podal právě Genk, který zrovna shodou okolností prožil velice dobrý ročník, protože vyhrál belgickou ligu a kvalifikoval se přímo do Ligy mistrů, tudíž pro nás v tu chvíli získal na velké atraktivitě, jak pro nás, tak pro Patrika, kterému se tento belgický velkoklub zamlouval.

Bavili jste se s klubem o Patrikově pozici? Zda by přicházel do klubu jako jedna z možných variant pro základní jedenáctku nebo jako hráč, s kterým se počítá ihned do základní sestavy?

Genk jednal naprosto na rovinu a hned nám vysvětlili, jak by chtěli Patrika zakomponovat do svého herního systému. Jejich myšlenkou bylo, že by Patrik jako zkušený 27letý hráč měl být posilou do základu, která od začátku bude sbírat plnou minutáž. Takže jsme podle jednání usoudili, že tahle varianta je zajímavá.

Líbil se tento přístup i Patrikovi?

Nejdůležitější bylo právě to, že to nejvíce oslovilo Patrika, protože cítil naprostou důvěru a vnímal, že by jeho pozice v novém klubu mohla být klíčová a pevná.

Napomohlo tomuto přestupu i předchozí působení spoluhráče Jakuba Brabce, který mohl sdělit informace o klubu a celkově o městě?

Patrik si samozřejmě od Kuby Brabce vzal zpětnou vazbu, který mu řekl o klubu dobré reference, takže Patrik projevil zájem přestoupit do belgického klubu.

Jak tohle vnímala Plzeň?

Samozřejmě jsme začali jednat, ale pro Plzeň to pochopitelně nebylo komfortní pustit svého klíčového hráče a představy klubů byly od začátku dosti odlišné, takže chvíli trvalo přesvědčit Plzeň, abychom se vůbec o přestupu začali bavit.

Jak na to reagoval Genk?

Na druhé straně nám naopak trvalo zase přesvědčit vedení Genku, aby bylo trpělivé, že je potřebné najít schůdnou cestu pro obě strany i přestože Genk argumentoval tím, že se s přestupovou částkou dostal třeba i výše, než původně zamýšlel.

Jak probíhala další jednání? Vnímám, že situace nebyla vůbec jednoduchá.

Nakonec jsme se po nějaké době na úrovni klubu přiblížili a nějakým způsobem začali probíhat jednání, která postupně spěla ke zdárnému řešení, ale došlo tam k jednomu bodu zlomu, kdy Plzeň chtěla Patrika využít co nejdéle v předkolech evropských pohárů, ale naopak Genk podmiňoval přestup tím, že ho chtějí mít u sebe již začátkem přípravy, tedy koncem června. To byl nejtěžší moment jednání, kdy to i vypadalo, že z celého přestupu sejde.

To je celkem neslučitelná situace. Jak to probíhalo dále?

Na úplném začátku upřímně říkám, že dohoda byla velmi daleko, ale opět se postupně dohoda na základě několika jednání začala přibližovat, až jsme se dostali do pozice, kdy kluby byly domluvené na podmínkách a Patrik byl domluvený na smlouvě, ale byla tam opět ta zmíněná podmínka, že Patrik přestoupí, až v momentu, kdy Plzeň dohraje v evropských pohárech. Což Genk původně odmítl.

                                                                  zdroj: GLOBAL SPORTS

Ale vy jste se nevzdali, předpokládám.

Ano přesně tak, snažili jsme se vyhovět klientovi a začali komunikovat právě s belgickým klubem o jejich situaci, že pokud s Patrikem počítají a podepisují smlouvu na několik let, takže jim stojí za to ho oželet na pár úvodních zápasů sezony, a hlavně co bylo velmi důležité, že Genk měl zaručenou Ligu mistrů díky prvnímu místu v lize, takže nepotřeboval pomoc od Patrika v předkolech. To byl náš hlavní argument, že Patrik bude v klubu připravený právě na základní skupinu Ligy mistrů, kde svými kvalitami a zkušenostmi jistě pomůže.

Jaká byla reakce Genku?

Po období dlouhého přemýšlení belgický klub kývl.

Takže belgický Genk udělal velký kompromis?

Vnímáme, že oba kluby ve finále udělaly velké kompromisy, za což jsme jim osobně moc poděkovali, protože se obě strany k tomu postavily konstruktivně a Patrikovi umožnily se posunout. Za to patří velký dík panu Šádkovi i vedení Genku. 

Máte nějaké bližší informace, jak je Patrik spokojený v novém působišti?

Samozřejmě s Patrikem jsme v kontaktu a klub a celkové působení si vychvaluje a je zatím velmi spokojený.  Za což jsme rádi, že ještě navíc k tomu nastupuje v základní sestavě, což je velkým faktorem k tomu, aby byl spokojený. Angažmá tedy začalo dobře a my Patrikovi držíme palce, aby bylo co nejúspěšnější.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Spartě roste další talentovaný Adam! Ve druhém seniorském zápase vstřelil svůj první gól

Zveřejněno

dne

Po Adamu Hložkovi se fotbalistům Sparty rodí další velký talent. A shodou okolností je to také Adam. Teprve šestnáctiletý útočník Adam Karabec podruhé v kariéře nastoupil za rezervu letenského týmu a hned si připsal svůj premiérový gól.

Zdroj: sparta.cz

Ačkoliv věkem je to stále dorostenec, už dostává šanci mezi seniory. Karabec během léta zářil na juniorských turnajích All Stars Cup a CEE Cup a sezonu začal v kategorii U19. Jenže v minulém kole už figuroval v základní sestavě rezervy Sparty a proti Btýmu Příbrami odehrál 80 minut.

Netrvalo dlouho a vysoký blonďák zapsal i svůj první gól. Hlavní trenér Václav Kotal ho zařadil do základní jedenáctky i do sobotního duelu proti Motorletu a Karabec se hned po šesti minutách zapsal mezi střelce. To vyrovnával na 1:1, protože o tři minuty dříve vstřelil úvodní branku v zápase domácí Jakub Vojta.

Ve druhém dějství pak Sparta přidala další dva góly. Nejprve penaltu proměnil Lukáš Juliš a deset minut před koncem se trefil Kristián Flak. Motorlet sice v samotném závěru snížil zásluhou Radosty na 2:3, ale více už nestihl.

Pražané tak po páté výhře v sezoně poskočili do čela skupiny A ČFL. Motorlet se propadl na osmé místo.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Slavia je v derby favoritem a ne, že není a Nicolae Stanciu chce hrát – zvládne to?

Zveřejněno

dne

Od

V nejslavnějším českém fotbalovém derby Sparta vs. Slavia se traduje už mnoho let, že favorit toto derby nevyhrává. Ovšem za poslední roky, kdy vyhrává toto derby Slavia s naprostou pravidelností to vypadá, že toto fotbalové pravidlo přestává platit. V neděli se sice hraje na stadionu Sparty na Letné, ale to nic nemění na tom, že jasný favorit je právě Slavia.

Zdroj: slavia.cz

Trenér Jindřich Trpišovský svou Slavii za favorita derby nepovažuje, což je velmi alibistické gesto, které nemá Slavia zapotřebí. Po vynikajícím výkonu, který červenobílí předvedli v úterý v Miláně s Interem, jsou jasným favoritem derby pražských „S“. Nic na tomto faktu nemění ani to, že pět hráčů klubu mělo virózu po příletu z Milána, protože Slavia má tak početný a kvalitní kádr, ze kterého může trenér Trpišovký v současné době poskládat výbornou sestavu.

Sparta sice hraje doma, ale na vítězství v tomto derby čeká nejdelší dobu v historii, takže favoritem rozhodně není. To čekání Sparty na vítězství je dlouhé tři roky a osm měsíců, což znamená 8 zápasů. Trenér Slavie dále říkal, že zápas rozhodnou Stanciu a Kanga, ale podle mého názoru utkání rozhodne hlavně kvalitnější týmový výkon jednoho nebo druhého mužstva.

Jistě budou rozhodovat výkony individualit, ale ty jsou především závislé na výkonu celého týmu. Nicolae Stanciu, jak to vypadá je profesionál, chce hrát, za což mu je potřeba jenom zatleskat. Na druhou stranu, jestli si myslí, že hrál už podobných zápasů hodně, tak se velmi mýlí.

Takový zápas určitě ještě nehrál, protože jestli něco prohlásím ve Spartě, že z tohoto klubu neodejdu, pokud nezískám nějaký titul a vrátím se do českého fotbalu v dresu úhlavního fotbalového nepřítele Slavie, tak je to podle fanoušků Sparty jasná zrada jejich týmu a zrada, ta se neodpouští.

Bude to pro něho určitě zvláštní zápas a uvidíme, jak ho zvládne. Ještě pikantnější bude to, že jeho protihráčem bude Guélor Kanga, který sice umí hrát fotbal, ale i dobře provokovat protihráče. Dříve spoluhráči, kteří si vyhověli na hřišti, teď úhlavní nepřátelé.

Rozhodujícím faktorem bude určitě disciplína. Kdo udrží víc svoje nervy na uzdě, tak bude mít k vítězství určitě blíže. Každopádně český fotbal čeká největší zápas podzimu. Jestli to bude oslava fotbalu nebo fotbalová aréna nezvladatelných jedinců o tom rozhodne i výkon hlavního rozhodčího Zelinky.

Mám ale obavu, že emoce budou velké a že se dočkáme zápasu, na který se bude určitě ještě dlouho vzpomínat. Teď je ale otázkou, zda v kladném, nebo záporném smyslu.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené