Spojte se s námi


Fotbal

Benzema, Kroos, Modrič či Asensio. Real Madrid řeší končící kontrakty několika hvězd

Real Madrid v letošní sezóně šlape bez větších problémů, vedení už však musí myslet na příští rok. V červnu totiž končí smlouva hned několika hvězdám a prezident Florentino Pérez musí přemýšlet, jak chce sestavit kádr do další sezóny.

Publikováno

dne

Real Madrid v letošní sezóně šlape bez větších problémů, vedení už však musí myslet na příští rok. V červnu totiž končí smlouva hned několika hvězdám a prezident Florentino Pérez musí přemýšlet, jak chce sestavit kádr do další sezóny.

Hned 7 fotbalistů Realu Madrid má kontrakt pouze do června roku 2023. Kromě méně vytížených fotbalistů jako Mariano Diaz a Dani Ceballos jsou to hráči do rotace Marco Asensio a klubový odchovanec Nacho, a pak také tři velké hvězdy.

Karim Benzema, Toni Kroos a Luka Modrič. Na první pohled není moc co řešit. Všechny tři hvězdy i přes pokročilý věk podávají skvělé výkony a se smlouvou by neměl být problém. Jenže každý z nich má svůj vlastní příběh.

Smlouvy na rok

Prezident Florentino Pérez totiž hráčům přes 33 let nedává kontrakty delší než na 1 rok. Zastává politiku, že hráč si musí v dané sezóně smlouvu vysloužit výkony a poté dostane kontrakt na další rok. Bojí se, aby u starších hráčů nedošlo k poklesu výkonnosti a Real jim poté nemusel vyplácet drahou smlouvu, i když už třeba nehrají v základu.

Z této politiky Pérez neustupuje ani u těch největších hvězd. Na rozkol došlo právě loni s kapitánem Sergiem Ramosem, který si myslel, že má takové postavení a za své služby si zaslouží dvouletou smlouvu, aby měl klid a jistotu pro rodinu na delší čas.

Pérez byl ale neústupný a 35letému stoperovi nabízel pouze roční smlouvu s opcí na další rok, pokud bude klub s jeho výkony spokojený. S tím však Ramos nesouhlasil, a tak nakonec odešel do PSG, kde víceletou smlouvu dostal.

V případě Karima Benzemy by žádný větší problém být neměl. Francouzský útočník nikdy nedělal problémy při jednání o smlouvách, prakticky jste za jeho 13 a půl let v Madridu neslyšeli o žádném vyjednávání. Sám navíc řekl, že nechce klubu překážet a až bude cítit, že už nemá na nejvyšší úroveň, odejde.

Jenže aktuální držitel Zlatého míče by možná momentálně zatoužil po větší jistotě, zvlášť, když Realu v roce 2024 dorazí mladík Endrick a mluví se o zájmu o Erlinga Haalanda.

Modrič a Kroos

Je mu ale už 35 let a Pérez je v tomto ohledu neústupný. I tak by ale neměl nastat velký problém. Stejná situace je u Luky Modriče.

Fenomenálnímu záložníkovi bude v srpnu už 38 let, přesto stále podává výkony jako nadějný mladík. Chorvat dostal milionové nabídky z USA a Saúdské Arábie, nechal se ale slyšet, že chce ukončit kariéru v Realu Madrid a na jiný klub nemá pomyšlení.

Už před sezónou podepisoval kontrakt na jeden rok, nebude tak mít žádný problém podepsat znovu na jednu sezónu.

Třetí hvězda už je ale jiný oříšek. Toni Kroos v letošní sezóně podává nejlepší výkony z posledních 5 sezón, je ve skvělé formě a navíc je ze všech tří nejmladší (za dva dny mu bude 33). Real chce udělat vše pro to, aby Němce prodloužil, jenže zde je problém na opačné straně.

Kroos už se totiž dříve nechal slyšet, že nechce prodlužovat kariéru donekonečna, ale rád by končil na vrcholu. Jako konečný věk označil 32-33 let. A právě 4. ledna dovrší kristova léta.

Ze zákulisí jdou navíc zprávy, že vedení se obává, že Kroos se rozhodl ukončit v létě kariéru. I proto je zájem klubu o Juda Bellinghama najednou tak žhavý.

Nacho a další

U Mariana Diaze není pochyb o tom, že klub v létě opustí. Je prakticky bez vytížení a Real nemá žádný zájem jej prodloužit. Marco Asensio je hodně na hraně, rád by totiž měl větší vytížení, klub s ním však počítá spíše jako s hráčem do rotace. Pokud tuto roli přijme, dostane nejspíše novou smlouvu.

Otazník je u Nacha Fernandeze. Velký srdcař a odchovanec nikdy nehrál za jiný klub, zdálo se, že to tak zůstane celou kariéru. Jenže se začaly objevovat spekulace, že by si také na konci kariéry ještě rád zahrál stabilněji, po příchodu Rüdigera totiž moc prostoru nedostává.

Nejistá situace je i s Dani Ceballosem. Šikovný středopolař se ukázal jako kvalitní hráč do rotace, ovšem pokud by zůstal Kroos i Modrič a navíc přišel již zmiňovaný Bellingham, Ceballosův herní čas by se snížil na minimum. Ancelotti je ale s jeho výkony spokojený a rád by si jej ponechal.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Fotbal

Finále v Edenu je pro oba kluby nedůstojné, míní Tomáš Řepka! I pro něj bude mít finále EKL speciální příchuť

Již ve středu se odehraje v pražském Edenu finále Evropské konferenční ligy mezi West Hamem a Fiorentinou. K utkání se vyjádřil bývalý hráč obou klubů Tomáš Řepka, který ale nepovažuje za šťastný výběr stadionu pro takový zápas.

Publikováno

dne

Již ve středu se odehraje v pražském Edenu finále Evropské konferenční ligy mezi West Hamem a Fiorentinou. K utkání se vyjádřil bývalý hráč obou klubů Tomáš Řepka, který ale nepovažuje za šťastný výběr stadionu pro takový zápas.

Finálový zápas EKL bude mít výraznou českou stopu

Fortuna Arena v pražském Edenu již ve středu hostí jeden z nejdůležitějších zápasů historie. Ve 21 hodin SEČ se totiž odehraje na stadionu, kde hraje domácí zápasy pražská Slavia, finále Evropské konferenční ligy.

Zápas ale bude mít historicky nejvýraznější stopu nejen z důvodu místa konání finálového klání. Do něj se totiž probojovaly po lítých bojích ve vyřazovacích fázích turnaje londýnský West Ham a italská Fiorentina.

Je velmi pravděpodobné, že se tak v zápase ukážou tři čeští reprezentanti. Na straně britského velkoklubu to bude duo Tomáš Souček a Vladimír Coufal, a na straně italské Fiorentiny se, doufejme, do hry podívá Antonín Barák.

Nejen pro tyto tři fotbalisty to bude speciální zážitek. Jedním z těch, kteří vnímají tento zápas možná o něco hlouběji než ostatní fandové, je bývalý fotbalový reprezentant a bouřlivák Tomáš Řepka.

Ten totiž v dobách své největší slávy hrál za obě mužstva. V letech 1998 až 2001 totiž oblékal dres Fiorentiny, ze které přestoupil právě do West Hamu. V Londýně pak strávil celkem pět sezon, než se vrátil zpět do milované Sparty.

Finále v pražském Edenu napadl bývalý hráč obou finalistů Tomáš Řepka

Není tak divu, že i on se vyjádřil k finálovému zápasu svých bývalých zaměstnavatelů. Kdo by ale čekal, že bude rád za to, že dostane hlavní město České republiky možnost pořádat tak významnou sportovní událost, ten by se mýlil.

„Určení stadionu pro finále nebylo dobrou volbou,“ řekl Řepka v rozhovoru pro Českou televizi. „Myslím si, že je to pro Fiorentinu i West Ham nedůstojné,“ zařadil se i on mezi kritiky místa konání finále, kteří se bouří kvůli nízké kapacitě stadionu a nedostatku volných lístků.

Mnozí by si mohli myslet, že jako celoživotní sparťan haní stadion odvěkého rivala. Podobný názor ale zaujali i fanoušci obou klubů. „A neříkám to proto, že se hraje na Slavii v Edenu,“ zdůraznil.

„Ve Florencii chodí na fotbal v průměru 40 až 50 tisíc fanoušků, v Londýně dokonce 60 tisíc. Ve středu máte hrát finále, do kterého už se nemusíte nikdy dostat, a musíte se vměstnat na stadion pro 20 tisíc. Za mě je to nedůstojné,“ vysvětloval svůj postoj.

Již před nedávnem jsme vás informovali, že kapacita na finále je snížena na 18 tisíc fanoušků. S tím, že každý klub dostane po pěti tisících lístků, pět tisíc rozdělila UEFA a zbytek se dostalo do losování.

Na středeční den se v Praze očekává masivní příjezd obou táborů fanoušků. Za tímto účelem vzniknou na Letenské pláni a na Výstavišti dvě fanzóny.

Každopádně UEFA vydala stanovisko, díky kterému se budou moci ucházet o finálová střetnutí pouze stadiony s kapacitou nad 30 tisíc míst, což prakticky potvrzuje i názor Tomáše Řepky.

Zdroj: EKL, Webové stránky České televize

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Šokující krok ze strany majitele AC Milán! Cardinale vyhodil legendu Maldiniho, jak to nyní s klubem vypadá?

Tohle je velice nepopulární krok, který naštval jak fanoušky AC Milán, tak podle posledních zpráv i některé hráče. Majitel italského klubu Gerry Cardinale totiž propustil Paola Maldiniho i Rickyho Massaru. A tedy muže, kteří se významně podíleli na stavbě současného kádru a budoucích plánů Rossoneri.

Publikováno

dne

Tohle je velice nepopulární krok, který naštval jak fanoušky AC Milán, tak podle posledních zpráv i některé hráče. Majitel italského klubu Gerry Cardinale totiž propustil Paola Maldiniho i Rickyho Massaru. A tedy muže, kteří se významně podíleli na stavbě současného kádru a budoucích plánů Rossoneri.

Známý novinář Fabrizio Romano v pondělí večer potvrdil, že sportovní ředitel a zároveň legenda AC Milán Paolo Maldini s okamžitou platností opouští tento klub opouští. Na San Siru dále nesetrvá ani jeho kolega Ricky Massara.

Majitel AC Gerry Cardinale, jenž je šéfem společnosti RedBird Capital Partners, která vlastní milánský velkoklub, si v pondělí pozval k sobě na schůzku oba muže.

Předmětem jednání bylo, aby společně stanovili strategii pro příští sezónu. Italská média každopádně hovoří o tom, že tato schůzka se rozhodně nenesla v pozitivní duchu. Jak by taky ano, když skončila Maldiniho vyhazovem.

Legenda AC Milán měla společně s Massarou na starosti přestupy a vyjednávání o smlouvách. Maldini údajně požadoval větší volnost, s majitelem RedBird se prý také neshodli na budgetu pro letní přestupové období.

Nejen pro fanoušky milánského AC, ale i pro některé hráče, jež jsou tímto krokem rozhořčeni, je to zdrcující krok. Maldini totiž v klubu působil celou svou hráčskou kariéru, od roku 2018 pak jako sportovní ředitel.

V Miláně také těžce nesou to, s jakým nulovým respektem se Cardinale vůči této dvojici zachoval. Právě Maldini s Massarou dokázali i se vskutku omezeným rozpočtem sestavit kádr, který v sezóně 2021/22 vyhrál Scudetto a v probíhajícím ročníku Ligy mistrů dojít až do semifinále.

Konkrétně Tuttomercatoweb tvrdí, že jde o součást mocenského boje s generálním ředitelem Giorgiem Furlanim, který v posledních fázích prodloužení smlouvy s Rafaelem Leãem převzal ústřední roli.

Furlani je tedy alternativou, která by měla za pomoci Geoffreyho Moncada převzít další kontrolu nad směřováním klubu do budoucna.

Mezi první návrhy na náhradu Maldiniho patří také Igli Tare, který v pondělí ráno oznámil, že neprodlouží smlouvu jako sportovní ředitel Lazia Řím.

Zdroje: Football Italia, Calciomercato, Tuttomercatoweb, Twitter – Fabrizio Romano

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Lewandowski získal ve své první sezoně v La Lize trofej Pichichi! Jak si ale vedl ve srovnání s největší hvězdou ligy Karimem Benzemou?

Robert Lewandowski získal ve své první sezoně ve španělské La Lize ligový titul a navíc se stal s 23 brankami králem střelců. Jak si vedl ve srovnání s největší hvězdou ligy Karimem Benzemou?

Publikováno

dne

Robert Lewandowski získal ve své první sezoně ve španělské La Lize ligový titul a navíc se stal s 23 brankami králem střelců. Jak si vedl ve srovnání s největší hvězdou ligy Karimem Benzemou?

Robert Lewandowski ve své první sezoně ve Španělsku získal trofej Pichichi

Když FC Barcelona před sezonou ohlásila příchod Roberta Lewandowskiho, ihned vyplula na povrch otázka, jak si polský kanonýr povede ve srovnání s Karimem Benzemou. Obzvlášť, když francouzský kanonýr loni zažil životní sezonu, díky níž získal Zlatý míč.

Kdo by ale čekal přetahování obou kanonýrů od začátku do konce sezony, ten by se hluboce mýlil. Lewandowski okamžitě zapadl do kádru Barcelony a hned od startu soutěže se dostal do čela tabulky střelců. Vždyť v prvních deseti oficiálních zápasech za katalánský velkoklub vstřelil úctyhodných dvanáct branek.

To Karim Benzema se na začátku nové sezony trápil více s četnými zraněními, než že by myslel na korunu krále střelců. Do prosincového mistrovství světa odehrál za Real Madrid pouze polovinu možných zápasů a díky zranění vynechal i závěrečný turnaj v Kataru.

Pokud Lewandowskému patřila první polovina sezony, tu druhou si pro sebe vzal spíše Benzema. Přestože zahájil v novém roce stíhací jízdu na polského rivala, drobná zranění během měsíce května mu znemožnila dostat se zpět do boje o trofej Pichichi.

Suma sumárum, Lewandowski hned ve své první sezoně získal titul krále střelců s 23 brankami, i díky čemuž jeho Barcelona získala ligový titul. Benzema skončil na druhém místě s 19 brankami a na třetí příčce skončil Joselu z Espanyolu s 16 trefami.

Jak si vedl ve srovnání s Karimem Benzemou?

La Liga – 2022/23

Podívejme se ale blíže na srovnání obou elitních útočníků. Lewandowski vstřelil zmíněný počet branek ve 34 zápasech, kdežto Benzemovi se jeho střelecký souhrn podařil během 24 zápasů.

V přepočtu na minuty kanonýr Barcelony v rámci španělské La Ligy vstřelil gól každých 124 minut, jeho rival z Realu každých 107 minut.

HráčPočet zápasůPočet odehraných minutPočet branekOdehrané minuty na gól
Lewandowski34284723124
Benzema24203819107

Všechny soutěže – 2022/23

Pokud se bavíme o všech soutěžích, Lewandowski na 33 branek potřeboval 46 zápasů a Benzema vstřelil 31 branek během 43 utkání. Kdybychom to opět přepočítali na minuty, Lewandowski vstřelil branku každých 120 minut, kdežto Benzema každých 117 minut.

HráčPočet zápasůPočet odehraných minutPočet branekOdehrané minuty na gól
Lewandowski46394833120
Benzema43362031117

Z uvedeného vyplývá, že Lewandowski sice získal trofej Pichichi pro krále střelců nejvyšší španělské soutěže, nicméně Benzema přeci jen dosáhl ve střílení branek o něco lepších statistik. Oba muži ale ukazují, že i přes pokročilý věk dokáží být stále důležitými střelci svých mužstev.

Zdroj: La Liga, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Oblíbené