Blog

Bazilišek je mrtev, ať žije král…

Wimbledon je po roční pauze opět zpět a tenisoví fanoušci se mají na co těšit. První hrací den nejslavnějšího tenisového turnaje nám, kromě tradičního anglického deště, přinesl několik velmi zajímavých soubojů.

Wimbledon je po roční pauze opět zpět a tenisoví fanoušci se mají na co těšit. První hrací den nejslavnějšího tenisového turnaje nám, kromě tradičního anglického deště, přinesl několik velmi zajímavých soubojů. Bezpochyby jedním z nejočekávanějších pak byl návrat dvojnásobného wimbledonského šampiona a miláčka domácích diváků Andyho Murrayho proti “gruzínskému baziliškovi” Nikolozu Basilashvilimu.

Andy Murray je momentálně až 118. hráč světového žebříčku ATP startující na divokou kartu, prošpikován železem v kyčlích proti nevyzpytatelnému bombarďákovi Basilashvilimu. Ten momentálně okupuje 28. místo žebříčku a když má den, dokáže porazit kohokoli.

Opatrný začátek

Co se čekalo, se na kurtu také dělo. Oba hráči solidně podávali a drželi si servis až do 10. hry prvního setu. V té přišel první brejkbol celého zápasu, který byl po povedeném zkrácení hry proměněn. Andy Murray získal sadu na svou stranu a ujal se vedení 1:0 na sety. Mírným překvapením pak byla statistika nastřílených es, kde Murray převýšil svého soupeře v poměru 7:1. To by před zápasem čekal málokdo.

Solidní výkon vs. strach z vítězství?

Začátek druhého dějství se nesl v podobném duchu jako první set. Domácí král solidně vracel údery na stranu soupeře a trpělivě čekal na svou šanci. Gruzínský bazilišek však hru zlepšil, začal hrát agresivněji a v 5. a 7. hře druhé sady se propracoval ke svým prvním dvěma brejkbolům v zápase. Ani jeden však nevyužil.

Jak už to tak bývá, hned v 8. hře druhé sady nabídl brejkboly svému soupeři, který nezaváhal a druhý z nich proměnil, odskočil na rozdíl dvou gamů a sadu v poklidu doservíroval do konce, 2:0 Andy Murray!

Druhý set zřejmě zanechal na gruzínském borci značné psychické škody a zanedlouho to vypadalo na rychlý konec a pohodlný postup domácího hráče. Basilashvili kupil nevynucené chyby a hlavně první servis jakoby odešel do šatny. Basilashvili prohrával již 0:5 na gamy a vše vypadalo jednoznačně. Na podání a doservírování celého klání se chystal Andy Murray. V tu chvíli však jakoby na domácího miláčka dolehla tíha okamžiku a jisté uspokojení.

Basilashvili na druhé straně naopak neměl co ztratit. Začal být ještě více agresivní a vyplatilo se. Dvakrát za sebou soupeřovi sebral podání, dostal se na stav 3:5 a šel podávat. V té chvíli ale opět znervózněl a nabídl Andymu 2 matchbally, které však i díky skvělému servisu a nebojácné hře odvrátil. To se ukázalo jako naprosto klíčové pro třetí sadu. Basilashvili vybojoval další 3 a celkově tak 7 her v řadě a získal třetí set na svou stranu v poměru 7:5!

Uklidněný favorit a chybující bazilišek

Čtvrtá sada po krátké pauze způsobené zatažením střechy centrálního dvorce začala nervózně, když oba hráči ztratili svůj servis, Basilashvili dokonce dvakrát čistou hrou, což rozhodlo. Ve zbytku utkání již Andy Muray působil velmi solidně. Často si pomáhal efektivním zkrácením hry a přesto, že v 8. hře nabídl soupeři ještě jednu šanci na brejk a návrat do zápasu, bez problémů odvrátil a při celkově čtvrtém mečbolu, při podání soupeře kvalitním returnem, donutil baziliška naposledy v zápase chybovat.

Andy Murray přestřílel soupeře jak na esa v poměru 17:5, tak na vítezné míče 37:32, a zaslouženě si tak užil vítězný návrat na svůj nejoblíbenější dvorec i grandslam. Malý král je mrtev , ať žije král…

Zdroj:SkySports, Wimbledon.com

Blog

Podívejte se na další hokejovou parádu Connora McDavida!

Kapitán Edmontonu Oilers se opět předvedl! V nočním zápase mezi Oilers a Winnipegem vstřelil nádherný gól!

Zdroj: Minnesota Wild

Kapitán Edmontonu Oilers Connor McDavid se opět předvedl! V nočním zápase mezi Oilers a Winnipegem vstřelil nádherný gól!

Noční zápas mezi Edmontonem a Winnipegem svedl na jedno kluziště na špičce se pohybující celky západní konference.

A byť fanoušci přítomní v hale Oilers příliš branek neviděli, ta z hole kapitána domácího celku rozhodně stála za to!

Oilers prohrávali s hostujícím týmem 0:1, blížil se konec třetí třetiny. Kapitán týmu na sebe, jako už tolikrát, vzal zodpovědnost. Na obranné modré čáře převzal kotouč a zamířil si to k bráně strážené Connorem Hellebuyckem.

V pásmu Winnipegu na něj číhali hned tři soupeři, v očích McDavida jako by však ztělesňovali kužely. Vyhnul se všem a střelou nad vyrážečku své sólo zakončil.

Zápas tak poslal do prodloužení, respektive do nájezdů, kde Oilers získali druhý bod za vítězství 2:1.

Zdroj: Twitter (Nasty Knuckles)

Blog

Sparta má nové výroční dresy! Proč mají bílou barvu?

Pražská Sparta slaví narozeniny a každý rok k této příležitosti oblékne na nejbližším domácím utkání zápas ve výročních dresech. Tentokrát zvolila bílou barvu s písmenem S na prsou. Proč si vybrala zrovna tuto barvu?

Sparta tradičně představila výroční dresy, které oblékne na nejbližším domácím utkání s libereckým Slovanem.

Tentokrát zvolila bílou barvu, což je poměrně překvapivý krok. Klub ale vysvětlil, proč se k této barevné kombinaci rozhodl.

„Pro letošek jsme se inspirovali v NHL, kde v roce 2020 představili fanouškům takzvané „Reverse“ retro dresy. V podstatě vzali úspěšné dresy z minulosti a prohodili u nich barvy. Tím vznikla nová barevná kombinace, která se ale odkazuje k minulosti, na níž přímo navazuje,“ vysvětlila Sparta na svém webu.

Tyto dresy připomínají ty z dob, kdy ještě Sparta nepoužívala rudou barvu, akorát mají opačnou barvu. Černé dresy mohli vidět fanoušci v roce 2015.

Sparta navíc zmiňuje, že klub v minulosti oblékal bílé dresy, například ve Středoevropském poháru v roce 1936, kdy porazila AS Řím 3:0.

Dresy jsou dostupné i fanouškům, kteří si jej mohou koupit za cenu 1893, která připomíná rok založení jednoho z nejstarších fotbalových klubů u nás.

Zdroj: AC Sparta Praha

Blog

Je Krmenčíkova stoupající forma problémem pro Kuchtu?

Zdroj: SK Slavia Praha

V nedělním ligovém zápase mezi Pardubicemi a Slavií dostal v sestavě hostů na hrotu přednost Michael Krmenčík. Přes špatný výkon v první půli nakonec po změně stran dvakrát skóroval a až poté pustil na hřiště svého parťáku Kuchtu. Ten se při Krmenčíkově zlepšující se formě bude muset vyrovnat s konkurencí.

Jan Kuchta byl v uplynulé sezóně jasnou jedničkou v útoku Slavie. Před sezónou se to tak úplně nečekalo, ale Stanislav Tecl měl naprosto mizernou střeleckou formu a Petar Musa také zrovna nesázel gól za gólem, navíc do herního stylu Slavie úplně nepasoval.

Kuchta, který v uplynulém ročníku spolu s Adamem Hložkem nastřílel v lize nejvíc gólů vstupoval do probíhající sezóny v nejistotě, protože mu přišel velký konkurent v podobě Michaela Krmenčíka.

Ten se rozjížděl a stále ještě rozjíždí velmi pomalu, nicméně je vidět, že trenér Trpišovský mu začíná více věřit a dopřává mu i větší minutáž. Že na to Kuchta není úplně zvyklý se ukázalo i v neděli v Ďolíčku.

Ještě za stavu 0:0 se Kuchta už připravoval na příchod na hřiště když Krmenčík poslal Slavii do vedení. Kuchta se znovu posadil na lavičku s ne zrovna veselým výrazem. Vztek ukázal i poté, co mu v nadějné pozici odskočil míč za brankovou čáru.

Nabízí se otázka, zda mohou oba dva hrát spolu. Trenér Trpišovský už tuto variantu několikrát vyzkoušel v průběhu střetnutí a třeba proti Unionu to vyšlo. Vzhledem k tomu, že Slavia hraje na jednoho klasického útočníka, nedokážu si představit, že by spolu hráli od začátku.

Na pozici pod hrotem mohou hrát Stanciu, Lingr nebo Schranz, Kuchta by se s tímto postem musel navíc nejprve sžít. Pokud Slavia postoupí v evropských pohárech a bude dále pokračovat šňůra zranění, zahrají si Kuchta i Krmenčík do sytosti.

Zdroj: Deník Sport, Twitter