Bayern Mnichov má zájem o Philippa Coutinha, spekuluje se také o Juventusu

Na odchodu z Camp Nou je brazilský ofenzivní záložník Philippe Coutinho. Jeho novým působištěm se po zavření anglického registračního okna může stát nově mnichovský Bayern nebo Juventus Turín.

http://gty.im/1161095219

Představitelé FC Barcelony jednají se svými kolegy působícími na Allianz Areně, kde své domácí zápasy hraje Bayern. Ten má zájem získání Philippa Coutinha v rámci hostování po dobu dvou let, při kterých by platil hráčovu mzdu. Jedná se tedy o identický scénář jako v případě Jamese Rodrígeuze, jenž se letos vrátil do Realu Madrid.

Druhou variantou je roční zápůjčka s následným povinným odkopem, na což by Bavořané přistoupili pouze tehdy, sníží-li Blaugranas své cenové požadavky. Vše probíhá v odměřeném duchu, aby nedošlo ke snížení hráčovy hodnoty. Podle francouzské odnože portálu Goal je dohoda mezi oběma kluby na světě.

Historicky nejdražší posila Barcy je tak po pouhém roce a půl jednou nohou z týmu a to hlavně proto, aby svým místem a také výplatou udělala místo krajanovi Neymaru Júniorovi. Další možností je ještě Juventus a to v případě, že by Paulo Dybala skončil právě v PSG jako náhrada bývalého barcelonisty z Mogi das Cruzes.

http://gty.im/1159686961

V Německu viděli v Coutinhovi ideální řešení v krátkodobém horizontu za Leroye Saného, jehož měli úřadující vítězové Bundesligy v plánu, nicméně vše zhatilo vážné zranění, které mladého německého křídelníka vyřadilo na několik měsíců. Poslední zprávy však hovoří o příchodu Chorvata Ivana Perišiče, jenž má v Mnichově podstoupit prohlídku.

Do Premier League ne … zatím?

Největší možnosti se nabízely v Anglii. Zde Coutinha odmítl Liverpool v čele s Jürgenem Kloppem. Arsenal spolu s Manchesterem United se dotazovali na situaci hráče a velmi blízko bylo i hostování v Tottenhamu. O bývalého hráče Interu či Espanyolu pak stále stojí v Chelsea, kde si odpykávají trest v podobě zákazu registrace hráčů.

Aktuální trvání je 2 okna, ovšem činovníci londýnského celku se snaží o zkrácení trestu na pouhé jedno přestupní období. To by znamenalo, že by se The Blues mohli pokusit získat Coutinha už nyní a zaregistrovat jej v lednu roku 2020, jako to udělala například Barcelona s Ardou Turanem a Aleixem Vidalem v roce 2015.

A co se domnělého zájmu ze strany již zmiňovaného Paris Saint-Germain týče, ten dementoval sportovní ředitel Leonardo svým prohlášením, že Coutinho nebude součástí výměny za Neymara a ani o něj v klubu nestojí. Zdá se tak, že jedinými reálnými alternativami pro rodáka z Ria de Janeira jsou aktuálně Itálie nebo Anglie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..