Barcelona ve šlágru kola Ligy mistrů porazila Juventus, trefil se i Messi

Barcelona zvládla i druhý zápas skupinové fáze Ligy mistrů, na hřišti Juventusu vyhrála 2:0 a zůstává v čele skupiny. V zápase se trefil i Lionel Messi, jenž podal povedený výkon.

Soccer Football – La Liga Santander – FC Barcelona v RCD Mallorca – Camp Nou, Barcelona, Spain – December 7, 2019 Barcelona’s Lionel Messi celebrates scoring their fifth goal to complete his hat-trick REUTERS/Albert Gea

První šanci zápasu měl hned ve druhé minutě Messi, Bonucci vak jeho pokus srazil na roh. Pár vteřin nato pálil Griezmann, jenž levačkou poslal míč do tyče. Barcelona se do vedení dostala ve 14. minutě, když Dembélého tečovaná střela zapadla do levé šibenice.

Ve 22. minutě se mohl trefit Lionel Messi, levačkou ale minul zadní tyčku. Ve 30. minutě dal Morata již svůj druhý gól v tomto zápase, oba však nemohly platit kvůli ofsajdu. To byla poslední šance první půle, do kabin se tak šlo za vedení hostí 1:0.

Druhou půli otevřel vyrovnávací gól Moraty, ani třetí gól španělského hroťáka ale nemohl platit pro ofsajd. V 62. minutě pálil na druhé straně spoza vápna Messi, ani tentokrát mezi tři tyče zamířil.

Po Messiho pasu měl v 75. minutě tutovku Antoine Griezmann, ani on ale bránu netrefil. Komplikace pro Juventus přišla v 85. minutě, kdy obránce Demiral dostal druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch.

V 90. minutě navíc ve vápně fauloval Bernadeschi a Messi dostal k dispozici pokutový kop. Argentinský útočník poslal míč k levé tyči a pojistil vedení Barcelony. Barcelona si tak po výhře odváží všechny tři body.