Barcelona v obřím dluhu! Finanční zpráva odhalila jeho astronomickou výši

Že je Barcelona ve finančních potížích, o tom se ví a mluví dlouho. Ostatně proto chtěl klub se svými hráči vyjednat snížení mezd. Nyní katalánský velkoklub zveřejnil finanční zprávu, která odhalila výši obřího dluhu a vysvětluje jeho příčiny.

Zdroj: uefa.com

Barcelona zveřejnila finanční zprávu, v níž je odhalena výše jejího obřího dluhu. Ten se pohybuje ve výši 1,2 miliardy eur, v přepočtu tedy zhruba 33,1 miliard korun, spolu s krátkodobým dluhem 730 milionů eur (19,1 miliardy Kč).

Největším problémem Barcelony jsou především mzdy. Výdaje na mzdy totiž polknou 74 % z celkových příjmů klubu. To je pro vedení klubu pochopitelně velice znepokojivé, což ostatně dokládají snahy o snížení mezd všem hráčům.

Mimo to ale Barcelona dluží 126 milionů eur jiným klubům v rámci uskutečněných přestupů. Liverpoolu dluží Katalánci za přestup Coutinha stále 29 milionů eur, 16 milionů dluží Ajaxu za Frankieho de Jonga a 10 milionů Barcelona ještě nezaplatila Bordeaux za Malcoma.

Tyto tři kluby navíc chtějí po Barceloně, aby zvládla přestupy uhradit do 30. června 2021.

Mimo to Barcelona dluží ještě Gremiu 21 milionů za Arthura či 11 milionů Bayernu za Vidala. Nutno zmínit, že Malcom, Arthur ani Vidal již v Barceloně nepůsobí.

Katalánci navíc ještě neuhradili celkovou částku za přestup Antoine Griezmanna.

V sezoně 2019/20 měla Barcelona dluh “pouhých” 488 milionů eur. Klub nyní vyjednává s věřiteli o odložení splátek.

Nutno zmínit, že na Barcelonu, jakožto i na ostatní kluby, má velký dopad absence fanoušků na stadionech. Klub spoléhal na jejich návrat již v této sezoně, počítalo se s kapacitou 25 % od února a 50 % od května, což mělo klubu přinést zisk ve výši 56 milionů eur.

Jenže fanoušci se na stadiony nevrátili a Barcelona tedy musí najít jiný způsob, jak obří dluh začít postupně smazávat.

Zdroj: goal.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Barcelona zveřejnila finanční zprávu, v níž je odhalena výše jejího obřího dluhu. Ten se pohybuje ve výši 1,2 miliardy eur, v přepočtu tedy zhruba 331,4 miliard korun…
    Tvl. to euro podražilo 🙂

  2. Běžný způsob novinářské práce.Oni to ti blbci dole sežerou.Přeci si nebude “vzdělaný” člověk po sobě kontrolovat,co napsal.Jen mi v tom dluhu chybí,kolik dluží na daních.

  3. Z toho vyplívá, že Barcelona měla obří dluhy už před pandemií. Jak můžou utrácet takový sumy když ještě nezaplatili za hráče který už dávno pustili k vodě? Finanční fair play se jich netýká?

  4. Neříkám, že je to Game over….ale t přefouklá bublina splaskne. Čekám komentáře, že z prodeje dresů a hrnků to splatí 😀 Co jsem četl posledních 15 let, no nic se nesplácelo, ono je to totiž ekonomicky blbost dluh pouze spokojeně bobtnal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kam s Adamem Hložkem? Vrba ho do útoku nepostaví, systém s jedním hrotem se měnit nebude

Obrovsky pozitivní zpráva pro všechny sparťanské fanoušky. Vůdce ofenzivy a pravděpodobně největší hvězda týmu Adam Hložek se vrací po dlouhém zranění a je připraven opět do akce.

Katastrofální Vaclík? Fanoušci jej po prohře s Barcelonou kritizují, čísla hrají jasně pro jeho rivala

Tomáš Vaclík si ve středu připsal další start v dresu Sevilly. Tentokráte v rámci Copa del Rey, když andaluský celek čekala odveta na půdě Barcelony. Ta ale nedopadla vůbec dobře a kritice se nevyhnul ani reprezentant České republiky.

Srovnání lídrů tabulek: Slavia lepší než Manchester City či Bayern, má i lepší úspěšnost než lídři srovnatelných lig

Jindřich Trpišovský vytvořil ze Slavie fenomén, který v českém fotbale dlouho nebyl. Kromě úspěchů v Evropě nezanedbává ani českou scénu, kde slávisté dominují.