Reklama

Barcelona se snaží zastavit Messiho přesun do PSG. Jak by Pařížané mohli Argentince podepsat?

Lionel Messi, nejspekulovanější jméno posledních dní. Aby také ne, jeden z nejlepších fotbalistů historie není na trhu pro volné hráče každý den. Argentincův přesun do PSG se ale snaží zablokovat Barcelona.

Za celou profesionální kariéru nenastoupil Lionel Messi v jiném klubovém dresu než v tom modročerveném. To se teď v jeho 34 letech ale změní. Katalánci se totiž kvůli naprosto šílenému hospodaření dostali do obrovských dluhů a nemohou si svého kapitána dovolit podepsat, ani kdyby hrál zadarmo.

Zdálo se, že kroky drobného Argentince míří jasně do PSG. Jenže když nemůžeme mít Messiho my, tak ani vy, jakoby si řeklo vedení Barcelony. Její právníci totiž začali pracovat na tom, aby zablokovali Messiho přesun do Paříže.

“Jménem vlastníků Barcelony jsme připravili stížnost pro Evropskou Komisi ohledně případu Lionela Messiho. Co se týká finančního fair play, tak si PSG vede ještě hůře než Barcelona. V sezóně 2019/20 byl poměr vyplacených platů a příjmů u PSG 99%, zatímco u Barcelony to bylo 54%,” stojí mimo jiné v oficiálním prohlášení, které na svém Twitteru sdílel právník Juan Branco.

Finanční fair play (dále jen FFP) je regule organizace FIFA, která se snaží zabránit tomu, aby týmy více utrácely, než vydělávaly. Snaží se nejen předejít velkým zadlužením u klubů, ale také faktu, aby bohatý majitel nepřeplácel ostatní celky a nezlikvidoval tak evropský fotbal. Tato regule je mimo jiné hodně mířena právě na Manchester City a PSG, jejichž majitelé mají díky těžbě ropy takřka neomezené rozpočty.

Pokud PSG chce podepsat Messiho, bude muset někde ubrat. Není totiž možné, aby FFP prošly platy Messiho, Neymara, Mbappého, Ramose, Donnarummy, Di Maríi a Wijnalduma. Ačkoliv si to majitelé pařížského celku nechtějí připustit, jedno řešení mají přímo před očima.

Mladá hvězdička Kylian Mbappé dala jasně najevo, že svůj kontrakt nechce prodloužit, smlouva však vyprší už příští léto. O 22letého Francouze má obrovský zájem Real Madrid, který jen čeká na pokyn k zahájení jednání. Pokud by letos Mbappé neodešel, příští rok by se mohl do Madridu stěhovat zadarmo.

Pokud tedy vedení PSG chce Messiho za každou cenu přivést, bude muset zřejmě nechat jít Kyliana Mbappého. Všechny tři hvězdy pohromadě prostě z finančního hlediska není možné udržet.

Zdroj: Julian Branco, FC Barcelona

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené