Barcelona mohla mít Lautara Martíneze za 9 milionů eur. Hráč před časem odmítl i Real Madrid

Prezident Racing Clubu de Avellanedy, Víctor Blanco, prozradil v interview pro Mundo Deportivo, jaké kluby stály o Lautara Martíneze ještě v době, kdy hrál právě ve své rodné domovině a rovněž uvedl, že ještě před třemi lety byla výkupní klauzule dnes ostrostřelce Interu Milán pouhých 9 milionů eur.

Embed from Getty Images

Jak se Lautaro dostal do Racingu?

Máme velmi dobré vztahy s týmem Liniers, kde byl Lautaro vychován. V kontraktu jsme zajistili 20 % zisk z budoucích prodejů a striktně se toho drželi. V průběhu tohoto období byl naším koordinátorem mládeže Fabio Radaelli, jenž doporučil příchod Lautara. Dohodli jsme se na podmínkách a hned jej odkoupili. Věřím lidem, kteří s námi pracují a jedním z největších úspěchů Racingu v posledních letech byl dobrý čich na lovce talentů a trenéry mládežnických výběrů.

V osmnácti letech o něj údajně stál Real Madrid.

V roce 2018 nám Real nabídl hostování s dobrou možností odkupu, ovšem Lautaro jí odmítl, jelikož chtěl uspět v Racingu, ještě než tento klub opustí. Zůstal a měl velmi jasné cíle. Real byl odhodlaný přivést Lautaro a dokončit jeho vývoj ve své akademii. Viděli jeho dovednosti a peníze byly rozumné. Racing by za něj vydělal dobré procento, ale on věděl, co chce. Mám jej hodně rád. Vůči klubu a mě se choval dobře, okamžitě zapadl a přeskočil mládežnické kategorie. Dosáhl prvního týmu a pak odešel do Evropy. A pokaždé byl stejný. Nechal jsem si jeho dres s číslem 10, které mi věnoval s popisem ‘Pro prezidenta č. 1’.

Jaký byl vztah s Lautarem, když věděl, kolik klubů o něj stojí a slibuje mu miliony?

Ten příběh o Realu Madrid je souhrnem tohoto. S Lautarem jsme podepsali pouze dvě smlouvy a odešel velmi brzy. Chtěli jsme jej ještě na jeden ročník, jenomže to bylo nemožné, jelikož Inter a Atlético přišli s čísly, které se liší od reality v naší zemi.

Jak se v tom čase zachoval on sám?

Velmi dobře. V tomto ohledu byl vždy velice klidný a nikdy nepřišel o rozum z těch milionů. Měl zafixované góly a mohl odejít, jelikož měl okamžité nabídky na stole, nicméně on nám sdělil: ‘Zůstanu do konce sezony.’ A tak i učinil.

Valencia měla přednost a mohla dorovnat jakoukoliv nabídku za Lautara. Neodhodlala se k tomu? Nabízela méně, než zaplatil Inter?

Ano, Valencia měla přednost v případě Lautara a dalších dvou mladých hráčů, ale nestačilo to na nabídku. Atlético bylo více specifické, nicméně největší zájem o Lautara měl Inter a tak jej přivedl.

Volal vám Diego Simeone, aby Atlético konečně získalo takového útočníka?

Ne. Sportovní ředitel Atlétika letěl do Buenos Aires, kde jsme měli tři nebo čtyři schůzky, ovšem klub nenabídl to, co Racing očekával. Hodnota Lautara se pak prokázala. V té době – což byla druhá polovina roku 2017 – byla jeho výkupní klauzule 9 milionů, kterou mohli využít, ale neučinili tak. Je třeba přiznat, že někdy je vedle vedení klubových orgánů zapotřebí zajistit dobro pro hráče a ani v tomto případě to Martíneze netrápilo. Prodloužil smlouvu, mohli jsme tak navýšit jeho výkupní klauzuli a brzy odešel do Interu – jednoho z nejdůležitějších klubů historie pro argentinské fotbalisty.

Jaká byla finální suma za transfer?

V hrubém to bylo necelých 40 milionů, ovšem v Racingu přistálo méně peněz. Musíte vzít do úvahy daně, poplatky agentovi a pak 20 % patřilo bývalému klubu Liniers a 10 % Lautarově rodině. Věřili jsme a budeme i nadále pevně věřit v Lautara, že jsme preferovali přijít v ten moment o 2 miliony, aby s námi mohl zůstat a dali mu 10% profit ze čtrnácti milionů.

Jste překvapen, že giganti jako Barcelona, Real Madrid či Manchester City chtějí přivést Lautara?

Samozřejmě, že ne. Vedle fotbalového umu a počtu vstřelených branek je velmi mladý a hraje v hlavním výběru. Nemá preferované barvy. V Interu je úspěšný a má všechny podmínky k tomu, aby byli v Barceloně a jakémkoliv dalším světovém klubu. O tom nemám pochyb. Každý ví, jakým je fotbalistou, jelikož to můžete vidět. K tomu má však Lautaro ještě plus v osobnosti – je to rozený vítěz a velmi dobrý profesionál. Je unikátní v každém ohledu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparťanské béčko válcuje ČFL! Kdo jsou největší hvězdy týmu směřujícího za postupem?

Loňské znovuobnovení B-týmů se nese velké oblibě, talentovaní mladíci mají totiž možnost poměřit své schopnosti v dospělém fotbale.

Soupeř Slavie se naladil na Play-off Ligy mistrů výhrou

Dánští šampioni, kteří stojí v cestě pražské Slavii za vysněnou účástí v Lize mistrů, v sobotu zvítězili na domácí půdě v rámci 3. kola dánské Superligy 1:0 nad Randers.

Sparta musí posílit! Na dvou postech má nedostatečnou kvalitu

Sparta vyhrála i v pátém kole a jako jediná z ligy je dosud stoprocentní. Přesto se nedá říci, že by vše bylo růžové. Výkony sparťanů i přes výhry nebyly optimální a ukázalo se, že dva posty je jednoznačně potřeba posílit, pokud chce nadále bojovat o titul a uhrát dobrý výsledek v Evropské lize.