Spojte se s námi


Různé

Bankovní převody a ePlatby u sázkových kanceláří

Publikováno

dne

Dříve to povinností nebylo, ale dnes každý, kdo chce sázet online, musí mít ke svému účtu přihlášený bankovní účet. I to je jedním z mnoha důvodů, proč jsou bankovní převody oblíbeným způsobem platby. Dalším důvodem je bezpečnost transakcí. Nemusíte se totiž bát odcizení údajů jako u platebních karet. V následujících řádcích si bankovní převody přiblížíme a vysvětlíme podrobněji.

Jak bylo zmíněno, bankovní převod dnes patří mezi oblíbené způsoby transakcí. Existuje pak vícero metod, jak jej lze provést. Zřejmě ten nejužívanější je pomocí internet bankingu, tedy elektronicky.

Dále je možno finance převést pomocí příkazu k úhradě na pobočce banky, případně i telefonickým bankovnictvím nebo posláním emailu resp. faxu s platebními detaily. Některé bankomaty pak podporují „platební příkaz“. Nesmíme však opomenout ani mobil banking, tedy platbu přes bankovní aplikaci ve smartphonu.

Příkaz k úhradě musí obsahovat tyto údaje:

 • číslo účtu a kód banky příjemce
 • číslo účtu a kód banky plátce (při bezhotovostních platbách)
 • částka k úhradě
 • měna transakce
 • datum splatnosti transakce
 • podpisy (na pobočce)
 • variabilní, konstantní či specifický symbol (nepovinné)

Převádíme-li finance mimo Českou republiku, je třeba také uvést:

 • IBAN (International Bank Account Number – mezinárodní číslo bankovního účtu)
 • SWIFT kód (Society of Worldwide Interbank Financial Telecommunication)
 • BIC (Bank Identifier Code) – obdoba SWIFT kódu

Co je IBAN?

IBAN je zkratka pro mezinárodní číslo bankovního účtu. Určuje jedinečné číslo účtu v rámci světa a jeho forma zahrnuje všechny podstatné údaje. IBAN účtů z České republiky má vždy 24 znaků, přičemž první dva vždy tvoří kód států, v našem případě tedy CZ. Potřebujeme jej v případě, že zasíláme platbu v eurech do státu v rámci Evropské unie či Evropského hospodářského prostoru.

Co je SWIFT/BIC kód?

SWIFT je Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční komunikaci a složí především k mezinárodnímu platebnímu styku. Každá banka v rámci SWIFT má svůj jedinečný kód (BIC), kterým se identifikuje. Slouží ke směrování plateb ze zahraničí.

K dispozici máme vícero forem platebních příkazů:

 • Jednoduchý platební příkaz (jednorázové platby)
 • Trvalý platební příkaz – vyplatí se, posíláte-li opakovaně stejnou částku stejnému příjemci
 • Hromadný platební příkaz – využije se, potřebujete-li zadat více příkazů naráz
 • Příkaz k inkasu – pravidelné automatické platby, jejichž výška se mění

Druhy bankovních převodů:

 • Tuzemský bankovní převod – jak již název napovídá, tak daný převod slouží k rychlému a snadnému převodu financí mezi účty vedenými v České republice
 • Regulovaný převod – nejjednodušší platba v rámci eurozóny, tedy napříč členskými státy Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru
 • SEPA převod – rychlá a levná platba v rámci eurozóny skrz sjednocený prostor pro platby v eurech (SEPA), uhrazuje se v eurech a zadává se při ní IBAN, SWIFT kód či BIC, většinou stojí stejně jako tuzemské platby
 • Bankovní převod mimo země EU – mezinárodní platba, neplatí se v eurech a hradí se tři druhy poplatků (buď jej obě strany transakce hradí své bance, případně vše hradí odesílatel či příjemce platby)

SEPA převod

Tento druh převodu lze provést pouze při splnění několika podmínek. V první řadě musí být banka příjemce v systému SEPA, v řadě druhé musí být platba provedena v eurech. Dále je nutné platbu provést pouze v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru. Číslo IBAN a následně také SWIFT/BIC musí být zadány ve správných tvarech.

Klikněte ZDE pro online registraci bez návštěvy pobočky a získejte bonus 150 Kč zdarma u Tipsportu!

Délka trvání bankovního převodu

Odeslat finance skrz bankovní převod je jedna věc, délka trvání převodu je věcí druhou. Někdy to může trvat krátce, jindy o něco déle. To závisí na několika faktorech. Tím nejvíce zásadním je ale typ bankovního převodu. Běžný tuzemský bankovní převod v rámci jedné banky by neměl trvat déle než 24 hodin. V tomto případě nás nemusí trápit ani svátek či víkend.

Jinak je tomu u tuzemských převodů do jiných bank a stejně tak u mezinárodních transakcí. U toho tuzemského by však nemělo převedení financí trvat déle než dva dny ode dne odeslání, v případě mezinárodního převodu by nemělo trvání být delší než pět pracovních dnů.

Poplatky při převodech

Každá banka si poplatky při převodech stanovuje samostatně. Nicméně je nepsaným pravidlem, že tuzemské převody a SEPO převody by neměly být dražší, než klasické platby. Převádíme-li však finance do zahraničí mimo Evropskou unii, mohou poplatky vyjít i na několik stovek Kč.

Transakční limity

Transakční limit je maximální povolená částka, kterou můžete za určitý typ transakce využít během určitého období, nejčastěji stanoveném ve dnech. Většinou nejsou při tuzemských platbách stanoveny.

Avšak u zahraničních plateb ano. V rámci SEPA plateb je tento limit obvykle nastaven na 50 000 eur. Převádíte-li vyšší částku než je tento limit, může být poplatek větší.

ePlatby, Instant banking

Velice rychlým způsobem, jak převést finance na účet, jsou ePlatby, respektive Instant banking. Lze jej provést kliknutím na platební tlačítko přímo na webové stránce sázkové kanceláře. Po kliknutí si vyberete banku, pod níž máte bankovní účet, a následně budete přesměrováni na internet banking. Poté se stačí už jen přihlásit a zobrazí se vám předvyplněný platební příkaz. Stačí jej pouze potvrdit a peníze budou ihned převedeny.

Převod lze provést také přes společnosti jako AGMO či TrustPay. Ty zahrnují téměř všechny banky na území České republiky a Slovenska. Stačí jen kliknout na dané tlačítko (AGMO, TrustPay), což vás přesměruje na jejich stránky, kde si opět vyberete vaši banku. V drtivé většině platba přes tyto společnosti proběhne ihned, u některých bank však může trvat třeba hodinu.

Sázkové kanceláře, které nedisponují metodami jako AGMO nebo TrustPay, používají nejčastěji platební tlačítka pro okamžité elektronické bankovní převody. To jest od České spořitelny (PLATBA 24), Komerční banky (MojePlatba), Raiffeissenbank (eKonto) nebo Československé obchodní banky (ČSOB Platební tlačítko). Potvrzení platby vás automaticky přesměruje do sázkové kanceláře, nemusíte se tak odhlašovat. Transakce zpravidla proběhne do deseti minut.

Fast Bank Transfer

Jedná se o tuzemský převod, jenž pro sázkovou kancelář zajišťuje třetí strana. Ta má v každém státě jeden či více bankovních účtů, které využívá pro platby klientů. Díky spolupráci s třetí stranou je převod do zahraničí rychlejší, než kdybyste jej měli posílat vy. Rovněž to vyjde levněji.

Při platbě je nutné uvést referenční číslo transakce do políčka pro variabilní symbol. Nestane-li se tak, dojde k opoždění platby, případně k ní nemusí dojít vůbec. Každá platba pak má jiné referenční číslo. K převodu pak dojde pouze v případě, že se shoduje jméno majitele bankovního a hráčského účtu.

Reklama

Fotbal

Everton vs. Bournemouth: Preview a tipy na sázení

V nedělním posledním kole Premier League bude ve hře hodně. Everton přivítá v Liverpoolu Bournemouth, přičemž k jistotě záchrany potřebuje doma vyhrát. Co od utkání očekávat a na co se dá vsadit?

Publikováno

dne

V nedělním posledním kole Premier League bude ve hře hodně. Everton přivítá v Liverpoolu Bournemouth, přičemž k jistotě záchrany potřebuje doma vyhrát. Co od utkání očekávat a na co se dá vsadit?

Everton před závěrečným kolem drží poslední nesestupovou pozici. Pokud vyhraje, nemusí se ohlížet za sebe, v případě remízy musí doufat, že West Ham boduje proti Leicesteru. V případě prohry Toffees je třeba vedle ztráty Leicesteru i neprohra Tottenhamu na Leedsu.

Bournemouth je se sezónou absolutně spokojen, zachránil se již tři kola před koncem, ačkoli mu před ročníkem nikdo nevěřil. Na jaře se dostal do velké pohody, když porazil kupříkladu Liverpool či Tottenham.

Klíčové postavy Evertonu

Toffees se spoléhají na Dwighta McNeilla, ofenzivní univerzál nasázel sedm gólů a tři asistence. Uprostřed zálohy od letního přestupu září štít Amadou Onana, vedle skvělé defenzivní práce jednou udeřil a dvakrát asistoval.

Klíčové postavy Bournemouthu

Hosté stojí na produktivitě Dominica Solankeho, anglický útočník udeřil sedmkrát a sedmkrát asistoval. V záloze operuje Philip Billing, dánský reprezentant se prosadil sedmkrát a přidal jednu asistenci.

Prediction

Everton se spoléhá na poměrně pevnou obranu, s 57 inkasovanými góly ji má druhou nejlepší z týmů poslední třetiny tabulky Premier League. Více než jednou navíc inkasoval v jediném z posledních tří zápasů.

Bournemouth sice na defenzivě v průběhu roku zapracoval, i tak ji má se 70 inkasovanými góly po Leedsu druhou nejhorší v lize. Čisté konto udržel v jediném z posledních sedmi utkání.

S ohledem na slušně fungující defenzivu domácích pod Seanem Dychem, obrovskou motivaci zachránit se v Premier League a děravé obraně Bournemouthu očekávám, že Toffees zvítězí.

Pokračovat ve čtení

Motorsport

Není Schumacher jako Schumacher

V květnu se na televizní stanici TV Spektrum bude konat premiéra dokumentárního filmu s názvem Schumacher & Schumacher. Tento film se zaměřuje na život a kariéru otce a syna Michaela Schumachera a Micka Schumachera. Podívejte se na dvě nejzajímavější kariéry v historii motorsportu.

Publikováno

dne

V květnu se na televizní stanici TV Spektrum bude konat premiéra dokumentárního filmu s názvem Schumacher & Schumacher. Tento film se zaměřuje na život a kariéru otce a syna Michaela Schumachera a Micka Schumachera. Podívejte se na dvě nejzajímavější kariéry v historii motorsportu.

Příběh otce a syna

Michael Schumacher je bezpochyby jedním z nejúspěšnějších pilotů v historii formule 1. Narodil se v roce 1969 v německém městě Hürth. Když mu byly čtyři roky, ukázal mu otec Rolf kouzlo závodění, kterému malý Michael propadl. Postupně se propracoval až do nejvyšší kategorie motorsportu a začal sbírat jedno vítězství za druhým.

Během své kariéry získal sedm titulů mistra světa, 91 vítězství a 155 umístění na stupních vítězů. Mick Schumacher je synem výše zmíněné hvězdy. Závodit začal ve svých devíti letech, přičemž často používá pseudonymy Mick Junior nebo Mick Betsch, což je příjmení jeho matky za svobodna.

Některé zdroje uvádějí, že se tím chtěl vyprostit ze stínu svého slavného otce. Neznamená to však, že by měl s Michaelem špatný vztah. Michael a Mick údajně měli vždy pevné pouto a Mick se dokonce v nedávné době vyjádřil, že by si přál mít možnost se svým tátou pořádně popovídat i nyní.

Osudová nehoda

Slavný Michael Schumacher se však kromě svých obrovských úspěchů potýkal i s velkými problémy. Ačkoliv během závodu se za celou svou kariéru vážně zranil pouze jednou, kdy si zlomil nohu po selhání brzd, v roce 2013 utrpěl vážné zranění hlavy mimo závodnickou dráhu.

K nehodě došlo 29. prosince při lyžování v Alpách, kde se ve francouzském Méribelu v okolí své vlastní chaty vydal na pomoc dceři svého kamaráda, která se dostala do nesnází. Při sjezdu neupraveného svahu utrpěl pád, během kterého narazil hlavou do skály. Nějakou dobu byl v kómatu a podstoupil hned dvě operace hlavy.

Po měsíci ho lékaři postupně začali z kómatu probouzet a půl roku po nehodě Schumacher nemocnici opustil. Od té doby se uzavřel před světem. Jeho aktuální zdravotní stav není znám a jeho rodina o něm veřejně nemluví. V médiích tak o jeho současném stavu kolují spíše spekulativní zprávy.

Dokumentární film „Schumacher & Schumacher přináší nejen příběh tohoto světoznámého závodníka a jeho syna, ale také řadu zajímavostí a faktů. Dokument Schumacher & Schumacher slibuje, že přinese nejen zábavu, ale také mnoho emocí a inspirace pro všechny fanoušky motorsportu. Sledujte premiéru 28. května 2023 v 17:00 na televizní stanici Spektrum.

Pokračovat ve čtení

Hokej

Tiket dne: Za dva zápasy zisk 150 tisíc! Šťastný sázkař trefil výhru Německa i střelce USA proti Čechům

Mistrovství světa se pomalu chýlí ke svému konci. V sobotu nás čekají semifinálové zápasy a v neděli dojde na rozuzlení toho, kdo bude tento rok vítězem. Pojďme se ale vrátit k čtvrtfinále, kde se šťastnému sázkaři povedl vynikající tiket.

Publikováno

dne

Mistrovství světa se pomalu chýlí ke svému konci. V sobotu nás čekají semifinálové zápasy a v neděli dojde na rozuzlení toho, kdo bude tento rok vítězem. Pojďme se ale vrátit k čtvrtfinále, kde se šťastnému sázkaři povedl vynikající tiket.

Čtvrtfinále bylo konečné pro český tým vedený koučem Kari Jalonenem, který nestačil na USA. Ovšem Češi nejsou jediní, v turnaji předčasně skončili i favorité turnaje ze Švýcarska a Švédska.

Letošní mistrovství je zkrátka unikátní a semifinále si zahrají Lotyšsko s Německem. A těchto zápasů využil poměrně známý sázkař valdav7.

Ten si v utkání Švýcarska s Německem vybral výhru Německa a více než 3,5 gólu. Vyšlo mu to na jedničku, zápas skončil 1:3 a kurz 5,52 zezelenal.

Dále si vybral devatenáctiletého střelce Cutter Gauthier, který se prosadil proti Čechům a k tomu přidal vítězství USA v kurzu 5,61.

Celkový kurz byl 30,97 a při vkladu 5 000 korun je z toho krásná výhra 154 850 Kč! Kdo se nechal inspirovat a vsadil podobnou částku, nemohl litovat.

Pokračovat ve čtení

Oblíbené