Baník porazil Chelsea 3:1! Cenný skalp si připsal na Turnaji čtyř zemí v kategorii U15

Baník Ostrava slaví velké vítězství. Mládežníci kategorie U15 na Turnaji čtyř zemí porazili slavnou Chelsea 3:1!

banik ostrava fanousci zdroj fcb.cz
Zdroj: fcb.cz

Turnaj čtyř zemí, který Baník Ostrava pod patronátem Milana Baroše či Marka Jankulovského pořádá již několikátým rokem a staví proti sobě mládežnické týmy do 15 let, i letos viděl zajímavé týmy. Kromě domácích Slezanů se představily ještě zahraniční Chelsea FC, Hertha Berlín a Legia Varšava.

“Už nyní máme nejen od zástupců Chelsea na konání turnaje zpětnou vazbu. Reakce jsou skvělé, a co je podstatné, nejen ze strany Chelsea zaznělo, že k nám do Ostravy chtějí přicestovat znovu,” uvedl Petr Mašlej, šéf Akademie Baníku Ostrava.

“Obrovsky si toho ceníme. Když k nám do Ostravy v minulosti přicestovaly takové týmy, jako Liverpool nebo AC Milán, bylo to do určité míry zásluhou referencí, které tyto kluby získaly od dřívějších účastníků našich turnajů. Ale stály za tím i osobnosti Milana Baroše nebo Marka Jankulovského a vztah těchto klubů k nim. Dnes už si účast těchto klubů dokážeme vydobýt vlastní kvalitou. Tím, že se účastníkům těchto turnajů v Ostravě jednoduše líbí,” dodal s hrdostí v hlase.

Baník nejdříve podlehl německému soupeři 2:3, s Poláky pak hrál 0:2. Až v posledním zápase se mu podařilo vyhrát, vítězství je však o to cennější, že bylo proti Chelsea.

“Bylo samozřejmě velmi zajímavé srovnat si vzájemné kvality i herní pojetí,” řekl Milan Chalupa.Naše pojetí hry bylo samozřejmě odlišné. Proti obrovsky kvalitně vybaveným hráčům jsme museli podat individuální i týmový výkon na hranici možností, podpořený kvalitní organizací hry a s maximální bojovností. Jakmile některý z těchto atributů nebyl naplněn, soupeři nás potrestali,” poznamenal Milan Chalupa, trenér Baníku U15. 

“A individuální chyby a chyby v organizaci defenzivy byly příčinou toho, že výsledkově jsme obstáli pouze v zápase s Chelsea. Když to shrneme, to co stačí na tuzemskou kvalitu, je v mezinárodním srovnání málo,” neschovává se za žádné kličky.

Turnaj má i společenský přesah. Na Zámečku v Petrovicích si jednotlivé týmy připravily prezentaci o tom, jak moc danou zemi zasáhl holocaust, i za uctěním jeho památky se totiž Turnaj čtyř zemí pořádá. Závěrem se společně vydaly na prohlídku koncentračního tábora v Osvětimi.

“Je důležité se k těmto tragédiím vracet, především s ohledem na naši budoucnost. A o to více nás těší, že hráči naší akademie se tohoto neformálního vzdělávání a společenského setkání mohou zúčastnit,” uzavírá Milan Chalupa.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Projekt Restart aneb Kdy se vrátí nejvyšší evropské soutěže

Některé významné evropské ligy už tuto sezónu oficiálně ukončily. Které to jsou a které se naopak připravují na dlouho očekávaný návrat?

Potvrzeno! Götze se po sezoně rozloučí s Dortmundem. Kam zamíří dál?

Fotbalově zde vyrůstal, pak odešel k rivalovi a fanoušky si opět usmířil. Tato sezona je však pro mistra světa z roku 2014...

Nechtěný Coutinho! Bayern Mnichov nevyužil opci na jeho nákup. Několik zájemců se však hlásí z Anglie

Hostování Philippeho Coutinha v bavorském Bayernu se pravděpodobně nepromění v trvalý přestup. Klub nevyužil původní opci, kterou sjednal s Barcelonou, a budoucnost...