Baník oznámil jméno nového kouče! Prestižní místo obsadil Luboš Kozel

Baník Ostrava neotálel a jen pár dní po odvolání kouče Páníka ohlásil, kdo jej ve funkci nahradí. Jméno zní – Luboš Kozel.

Zdroj: fcb.cz

Osmačtyřicetiletý rodák z Vlašimi Luboš Kozel se může těšit na své de facto první atraktivní trenérské angažmá v roli hlavního kouče. Doposud v lize působil především jako asistent Ladislava Škorpila v Liberci, z pozice šéfa lavičky vedl “pouze” Duklu Praha. A to, přiznejme si, není příliš sledované místo. V Baníku však na očích bude víc než dost.

“S příchodem Luboše Kozla vstupuje Baník do nové etapy své existence,” uvedl sportovní ředitel klubu Marek Jankulovski. “V ní by měl Baník stále více těžit z mohutných investic, které vložil, vkládá a nadále bude vkládat do rozvoje vlastní mládežnické akademie. Věříme, že Luboš Kozel je trenérem, který dokáže postupně vznikající mládežnický potenciál Baníku využít a vytvořit silný a úspěšný tým, který bude tyto cíle plnit,” dodal.

Vzhledem k tomu, že byl doposud Kozel koučem reprezentace do 19 let, musel jeho přesun na klubovou scénu posvětit institut nejvyšší, a to FAČR. Vrchní orgán však nedělal problémy.

“Jsem rád, že nám vedení FAČR vyšlo vstříc a dalo s působením Luboše Kozla v Baníku souhlas. S tím, že Luboš Kozel by měl dokončit kvalifikační cyklus s reprezentačním týmem U19,” poznamenal k situaci výkonný ředitel FCB Michal Bělák.

A jak vnímá svůj příchod do klubu sám Kozel?

“Baník je historicky velmi významná značka a dneska už zase velmi vážený klub. Za poslední dobu udělal veliký progres z hlediska budování infrastruktury a je dnes zajímavou značkou pro každého trenéra. Mě navíc oslovilo i přímé a seriozní jednání pana majitele i ostatních zástupců klubu. Takže jsem rád, že to takto dopadlo,” neskrývá spokojenost.

“Podmínky, které dnes v Baníku jsou, jsou ideální k tomu, abychom dokázali pracovat dobře a z mužstva dostat jeho maximum. Mým přáním je dostat Baník do boje o evropské poháry, pokusit se pozměnit herní styl a samozřejmě postupně do týmu začleňovat mladé baníkovské talenty. Vím, že zde dorůstá generace velmi talentovaných fotbalistů, kteří se jednou mohou stát velmi platnými hráči Baníku. K tomu bych jim chtěl pomoci,” plánuje Kozel.

Kozel si jako svého asistenta vybral Ivana Kopeckého, další volba padla i na Radka Slončíka. Ten paralelně zastává funkci sportovního ředitele Akademie Baníku Ostrava a měl by pomoci se začleněním mladých nadějí do prvního týmu.

Je Luboš Kozel dobrou volbou?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Mohl by být dobrou volbou, ale čas ukáže. Uvidíme, co si řekne za posily. Líbí se mi, jak to v Baníku mají vše nastavené. Jankulovski má váhu a Kozel je ambiciózní trenér.

  2. Když to tak sleduju, být trenérem je hrozně jednoduché, aspoň podle fanoušků. Mají stále stejný recept – dejte šanci mladým a je to vše jasné. Pánik to neudělal, tak ho odvoláme.
    Horejš to v Budějovicích udělal a byl ještě hodně rád, když mu na pomoc přišli dva dědci – Sivok a Drobný.
    On fotbal totiž není o věku, ale o umění. A to právě těm mladým chybí. Dva dědci v Budějovicích si poradí s celou ligou mladých. A až odejdou, Budějovice – s mladými – zase spadnou.

  3. Aby nebylo po slávě hned po třech kolech… Páník by tam mladé dal. Ale moc neměl koho. Jinak ale hodně zdaru!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manchester City a Atlético Madrid opouštějí Superligu! Stejný krok chystá i Chelsea

Fotbal zažívá v posledních dnech a hodinách revoluci. Největší světové týmy, v čele s prezidentem Realu Madrid, se rozhodly vytvořit vlastní ligu za účelem finančního zisku. Po extrémně negativní reakci od světa se však začíná projekt rozpadat.

Velký problém pro Spartu! Krejčí ml. se zranil, chybět může po zbytek sezóny

Tuto zprávu nechtěl slyšet žádný fanoušek celku z Letné. Trenér Pavel Vrba se nejspíš bude muset do konce sezóny obejít bez Ladislava Krejčího ml., který je v této sezóně jedním z nejdůležitějších hráčů Sparty.

Bayern Mnichov vs. Leverkusen: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov se po vypadnutí z Ligy mistrů může opět plně soustředit na obhajobu titulu. Vzhledem k tomu, že se těší z náskoku 7 bodů na druhé RB Lipsko, čeká ho zřejmě poklidný konec. To Leverkusen ještě musí svést tuhý boj o pohárové příčky.