Spojte se s námi

Fortuna liga

Baník Ostrava dokázal vstát z popela! Kdo má na tomto vzestupu největší podíl?

Zveřejněno

dne

Sezóna 2015/16 byla pro Baník velice smutná, neboť  právě v této sezóně tento klub sestoupil do druhé ligy. Baník se však po pouhém jediném roce ve druhé lize dokázal vrátit zpět mezi tuzemskou fotbalovou elitu. Jaké osobnosti mají největší podíl na jeho vzestupu?

Embed from Getty Images

Václav Brabec

Ano, je to právě osoba současného majitele baníku, která nese největší podíl na tom, kde se Baník nachází v současné chvíli. Právě on byl jediný, kdo byl ochotný zadlužený klub koupit.

Investici do tohoto klubu nebral jako nějaký byznys, ba naopak, byl rozhodnut investovat tolik peněz, kolik bude na zkrátka potřeba, aby byl zajištěn důstojný chod klubu. Chtěl za každou cenu zachránit tým, kterému fandí, za což mu jsou také všichni v Ostravě velice vděční.

Milan Baroš

Po návratu Baníku do nejvyšší soutěže se do svého mateřského klubu vrátil také Milan Baroš, jemuž také pomohl svými důležitými góly v minulé sezóně  zachránit nejvyšší soutěž.

V letošní sezóně je opět Baroš ústřední a postavou slezského celku, jenž v letošní sezóně již nebojuje o záchranu v nejvyšší soutěži, nýbrž o evropské poháry. Baroš je vůdcem v kabině, který dokáže vyhecovat své spoluhráče k maximálním fotbalové bojovnosti.

Fanoušci Baníku

Baník Ostrava má ty nejvěrnější fanoušky v celé lize, kteří za ním stáli i v těch nejtěžších chvílích, především když se tento klub nacházel ve druhé lize. Fanoušci Baníku v posledních letech zažívali opravdu těžké chvíle.

Nejprve museli skousávat stěhování jejich milovaného klubu z Bazalů do Vítkovic, v další sezóně je zase čekala těžká zkouška v podobě sestupu jejich milovaného klubu o patro níž. Nicméně ani v těchto těžkých chvílích na klub nezanevřeli a podporovali stále, což platí i v dnešních dnech, kdy dokáží v domácích zápasech Baníku vytvořit opravdu vynikající atmosféru.

Reklama
11 komentářů

11 Comments

 1. Pepa

  6.11.2018 na 21:01

  Nejlepší u nás,Baník je nejlepší u nás,nejlepší u nás,Baník je nejlepší u nás

  • Venca

   7.11.2018 na 6:14

   Hanba Spartě !!!

 2. 56gogo

  7.11.2018 na 10:07

  nějak jste zapomněli na hráče a trenéra ! což bych řekl že to, to nejdůležitější !!

 3. Marek

  7.11.2018 na 13:36

  Mám kolem sebe kamarády, kteří fandí Spa..ě. Když se jejich terminologií nedaří(poslední 2 roky je Sparta do 5 místa), tak se na fotbal ani nedívají. Já jako celoživotní fanoušek Baníku budu fandit vždy i když se u toho rozčiluju, ale fandím. Ostravaci vždy budou fandit svému klubu, i když se nedaří. J.b.t Opavu tu k.r.u.

  • Tommy.

   9.11.2018 na 14:48

   Proč vás chodilo tak málo když ste hrály druhou ligu? Sparta má stejně lidí at hraje hůř nebo lépé.

   • AntiSFC

    11.11.2018 na 1:36

    Ty si ocas. Kdyz hral Banik druhou ligu mel 5. nejvetsi navstevnost ze vsech tymu prvni a druhe ligy dohromady, kaspare!

   • Honimir Brko

    11.11.2018 na 9:21

    Kašpare, zjisti si fakta!

 4. Dromen

  8.11.2018 na 6:43

  Ještě chybí Páník a Lašty.

 5. Cyklistka

  8.11.2018 na 8:17

  A co trenér? Nějak jste na něho zapomněli.

 6. Tommy.

  9.11.2018 na 14:47

  Nemáme ten klub polských vítržníků rádi.

  • Pavel

   10.11.2018 na 20:14

   měl by ses naučit psát, slovo výtržník se píše s tvrdým Y

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Displinární komise by měla rozhodnout v případě pražského derby tak, aby se na fotbalová utkání nechodilo jako do divadla

Zveřejněno

dne

Od

Komise zahájila řízení s oběma zúčastněnými kluby, protože se jí nezdála pyrotechnika a pokřiky fanoušků obou klubů. V hledišti však mělo toto derby výbornou atmosféru. Je proto nezbytné vůbec někoho trestat? Orgán FAČR by se měl přestat zviditelňovat a nedělat z fotbalových tribun divadelní hlediště.

Zdroj: sparta.cz

Když komise nenašla odvahu zavřít aspoň nějakou část tribuny Sever v pražském Edenu po pohárovém zápase Slavie s Karvinou, tak by už dále trestat neměla.

Tehdy měla k ráznému činu pádné důvody, a i když přišel Jaroslav Tvrdík osobně s omluvou na zasedání této komise, měl být trest mnohem přísnější.

Jistě, fanoušky všech klubů je potřeba nabádat, aby povzbuzovali slušně, ale není nutno, aby byli diváci uhlazení jako ti divadelní a v hledišti bylo ticho jako v kostele.

Přece kotle příznivců jednotlivých klubů jsou kořením sportu a bez nich by fotbal nebyl fotbalem. Chorály fanoušků dodávají každému utkání určitý zážitek jak pro diváky přítomné přímo na stadiónu, tak pro ty u televizní obrazovky.

To, že některé chorály a popěvky nejsou zrovna vhodné do knih o slušném společenském chování, je asi každému jasné. V klubech je potřeba na tyto věci upozorňovat – zkusit se s fanoušky domluvit, aby tento chorál raději nahradili nějakým novým.

Ke slušnějším hledištím vede dlouhá cesta, ale občas je ji potřeba absolvovat. Vlajkonoši by si měli uvědomit, že místo pokut, který klub platí za jejich nevhodné chování, by je mohl raději investovat do mládeže nebo do případných posil mužstva.

Kvůli takové atmosféře, jaká byla v nedělním pražském derby, se fotbal hraje, je však nutné na nedostatky v rozumné míře upozorňovat. Skandování nesmí překročit určitá pravidla slušného chování a vystupování, k čemuž určitě došlo při pohárovém utkání mezi Slavií a celkem Karviné.

Místo podmíněného trestu měl v tomto případě přijít asi nepodmíněný. Po posledním pražském derby by však tím pádem neměl přijít vůbec žádný, jinak fotbalová veřejnost přestane už úplně chápat, podle jakého klíče se disciplinární komise při svých rozhodnutích řídí.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Velké memento do budoucna: Slavia na prohraný první poločas odvetného zápasu s Chelsea nesmí zapomenout

Zveřejněno

dne

Od

Konec dobrý, všechno dobré, dalo by se říci po odvetném utkání Slavie v Londýně s Chelsea. Ale dobré všechno nebylo a je nutné na to nezapomenout, protože by se to Slavii mohlo v budoucnu velmi vymstít.

Embed from Getty Images

Konečný výsledek 4:3 je i přes prohru pro červenobílé povzbudivý. Kdyby navíc slávistický záložník Petr Ševčík proměnil svoji velkou šanci, tak by utkání skončilo remízou 4:4. Stejně, jako celému slávistickému týmu za výborný druhý poločas, kterým sešívaní ukázali svoji mentální a fyzickou sílu.

Byli hvězdnému londýnskému soupeři zcela vyrovnaným soupeřem a v některých momentech jej dokonce předčili. Stejně velkou pochvalu zaslouží fanoušci červenobílých, kteří přijeli tým do Londýna povzbudit a hnali ho dál i za velmi nepříznivého stavu. Pozornosti médií neunikla ani emotivní děkovačka týmu s fanoušky po zápase.

Tím by ale měla veškerá pochvala Slavie skončit. První poločas ze strany tohoto týmu byl velmi špatný a hráči červenobílých si museli někdy připadat jako na kolotoči. Vypadalo to, že na ně dolehlo londýnské prostředí Chelsea a přestali plnit taktické příkazy trenéra Jindřicha Trpišovského. Hráči se nechali zatlačit do hluboké defenzívy a čekali jen na rány z milosti. A taky že přišly v podobě hned čtyř gólů.

Předzápasové vyjádření a rozhovory hráčů, že se jedou porvat o postup, vzaly ihned po začátku zápasu za své. Trenér Trpišovský, včetně svého realizačního týmu, by si z této fáze hry měl vzít velké ponaučení. Zaspat úvod utkání by se týmu Slavie nemuselo v budoucnu v Evropě vyplatit. Výsledek poločasu 4:1 byl pro slávisty ještě velmi milosrdný.

Druhý poločas sundala Chelsea nohu z plynu a málem se jí to nevyplatilo. Dostat se znovu do tempa totiž není vůbec jednoduché. Slavia toho využila a ukázala úplně jiný druhý poločas, než byl ten první. Pro Slavii je to velké mement: hrát se musí od začátku s každým soupeřem a ne, až soupeř trochu poleví. První poločas by se tak sešívaným měl stát ukázkovým příkladem, jak utkání v příštích evropských kláních nezačínat.

Pokračovat ve čtení

Evropská liga

Jak si vedou české kluby v žebříčku UEFA?

Zveřejněno

dne

V žebříčku nasazování klubů do evropských pohárů se v první padesátce nachází hned dva čeští zástupci. Nejúspěšnější český klub v letošní sezóně, tedy Slavii najdeme až na 73. pozici.

Gólová radost sparťanů zdroj: sparta.cz

Za posledních pět let reprezentovala nejlépe český fotbal Sparta Praha, která v sezóně 2015/16 došla až do čtvrtfinále Evropské ligy, kde podlehla Villarrealu. Následně se však výkony letenských zhoršily, a tak najdeme Spartu na 42. pozici.

Dá se však očekávat, že v následující sezóně si svěřenci Zdeňka Ščasného i díky příchodu Bořka Dočkala opět zahrají alespoň základní skupinu Evropské ligy.

Radost Beauguela z prvního gólu v Plzni zdroj: fcviktoria.cz

V těsném závěsu za Spartou se drží tým Pavla Vrby. Západočeský klub se aktuálně nachází pouze dvě místa za Spartou, tedy na 44. místě.

Mohou za to především poslední dvě sezóny, kdy se Plzeň dostala do osmifinále a poté i do šestnáctifinále Evropské ligy. Jediný český účastník letošního ročníku Ligy mistrů si za účast v milionářské soutěži přišel téměř na 770 milionů korun.

Radost slávistů z gólu do sítě Sevilly zdroj: slavia.cz

V první stovce najdeme ještě Slavii, která je na 73. místě výhradně kvůli letošní sezóně, kdy se sešívaní dostali až do čtvrtfinále Evropské ligy, kde nad jejich síly byla až Sarriho Chelsea.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského si však v osmifinále po výsledcích 2:2 a 4:3 poradili s nejúspěšnějším týmem Evropské ligy, tedy se Sevillou.

Na 127. pozici se nachází se ziskem devíti bodů Slovan Liberec, který ve druhé stovce doplňuje Jablonec, jenž je se ziskem 5,5 bodů na 182. místě.

Na prvním místě najdeme vítěze posledních tří ročníků Ligy mistrů, tedy Real Madrid, který má na druhou Barcelonu náskok deseti bodů. Z anglických celku je na tom nejlépe šestý Manchester City.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019