Baník je názorným příkladem, proč se nevyplatí myslet krátkodobě. Sestup by byl pohromou

Baník Ostrava v zimě přivedl sedm zvučných posil, vykoupil konkurenční kluby a maloval si na papír, jak všechny na jaře sfoukne a dojde si pro záchranu. Realita je ale jiná a očekávaná. Většina příchodů nedává v dlouhodobém měřítku smysl a sestup by byl pro následné fungování klubu pohromou.

zdroj: fcb.cz

Baník je pořád klubem, který by měl při nákupech myslet i na případný prodej hráče v budoucnosti. V české lize není cílovou adresou a i přesto, že si to fanoušci ostravského klubu nechtějí připustit, klub musí prodávat.

V zimě se ale vedení „Chacharů“ zachovalo úplně jinak. Přivedlo hráče za zenitem, kteří Baníku pomohou na jaře a případně ještě v příští sezoně. Navíc si Ostravané vůbec nepřipouštěli, že by spadli. Prostě vše vsadili na jednu kartu, tedy záchranu a boj o poháry v příštím ročníku.

Mysleli zaslepeně a velice krátkodobě. Neočekávám, že by i v případě sestupu zůstal v Ostravě gólman Laštůvka, křídelník Fillo, stoper Procházka či levý bek Fleišman. Hlavně poslední jmenovaný je pro Baník flopem. Prý stál sedm milionů korun, ale zatím očekávání nenaplňuje. Dozadu si své odehraje, dopředu je nulový. Nebylo by lepší dát šanci Granečnému, který má reprezentační potenciál?

Ani Fillo nezáří. Zatím si nepřipsal žádný bod! Neměl zůstat v sestavě agilní, ale neefektivní De Azevedo? Navíc se všichni tito již spíše vysloužilí hráči budou šíleně špatně prodávat. Už za ně Ostravané nedostanou stejnou částku jako kterou museli zaplatit při příchodu.

Samozřejmě že se Baník ještě může zachránit, ale jaká je tu pravděpodobnost? Naděje umírá poslední, ale sestup by byl pohromou. Nejen pro věrné fanoušky, ale pro další fungování klubu. Nezkušené vedení se ale snad poučí a podobná chyba se již nebude opakovat.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?