Spojte se s námi

La Liga

Atlético Madrid si vyhlédlo náhradu za Diega Costu!

Zveřejněno

dne

Poté, co Diego Costa musel absolvovat operaci, bude Atléticu chybět ještě alespoň dva měsíce a trenér Diego Simeone se snaží vzniklou mezeru v základní sestavě zaplnit. Jak uvádějí mnohé španělské zdroje, údajně se mu již za španělského kanonýra podařilo najít náhradu. Atlético Madrid se v zimě pokusí získat ze Celty Vigo útočníka Maxi Gómeze!

Embed from Getty Images

Diego Costa se po svém lednovém návratu do Atlética stal klíčovým hráčem Simeoneho „jedenáctky“. V současné době je ovšem tento hráč na marodce a jeho návrat se předpokládá až v únoru.

Simeone není spokojen s výkony Nikoly Kaliniće, který v klubu působí a mohl by na Costově pozici zaskočit, a tak se Atlético začalo dívat po jiné alternativě. Tou by podle všeho měl být uruguayský útočník Maxi Gómez.

Dvaadvacetiletý hráč, který v současné době působí v Celtě Vigo, má dobrou formu. V letošní sezóně dokázal Gómez zaznamenat v pouhých třinácti zápasech sedm gólů a je osmým nejlepším střelcem španělské La ligy. Za prvním Stuanim zaostává o čtyři góly. Tomuto mladému hráči hraje také do karet to, že je typově Costovi velmi podobný.

Maxi Gómez by měl Atlético Madrid stát 50 milionů eur, což je jeho výkupní klauzule. Problém je v tom, že ziskem tohoto hráče by Rojiblancos přesáhly platový limit La ligy.

V současnosti Atlético vyplácí hráčům 293 milionů eur, což je limit madridského celku. Je tedy jasné, že pokud chtějí Atleti Gómeze získat, někteří hráči musí klub opustit. Mezi hlavní kandidáty na odchod z klubu patří právě Nikola Kalinić a také Gelson Martins, kterému se po letním příchodu do klubu nepodařilo adaptovat.

Zdroj: football-espana.net, marca.com

Reklama
1 komentář

1 komentář

  1. astv

    8.12.2018 na 9:59

    Neměli posílat na hostování Gameira.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

La Liga

Arsenal s Chelsea svedou souboj o záložníka Barcelony!

Zveřejněno

dne

Od

Barcelona zřejmě v lednu přijde o jednoho ze svých záložníků. Denis Suárez se totiž nechal slyšet, že není spokojený se svou pozicí v katalánském týmu, což probudilo zájem několika velkých evropských klubů. Největší šance na jeho zlákání do svých řad se dávají londýnským týmům – Arsenalu a Chelsea.

Embed from Getty Images

Denis Suárez byl považován za jednu z obrovských nadějí španělského fotbalu. Už v mladém věku zastínily jeho technické dovednosti mnoho skvělých fotbalistů. V Barceloně ale Suárez nedostává příliš prostoru pro představení svého umu, a tak se rozhodl, že je čas na změnu prostředí, která by mu měla více minut na hřišti přinést.

Kam má ale čtyřiadvacetiletý Španěl namířeno? Podle deníku Marca jsou nejblíže k zisku talentovaného hráče Arsenal a konkurenční Chelsea. Zájem o Suáreze projevily také Valencia a AC Milán. Údajně však štace v italském AC Denise z důvodu nestabilního období klubu neláká. Valencia se také nejeví jako příliš velký favorit, jelikož Premier League je pro šikovného záložníka lákavější destinací.

Cenu za hráče, který již prošel anglickým Manchesterem City a španělskými týmy Sevillou a Villarrealem, stanovila Barcelona na minimální sumu 10 milionů eur.

Zdroj: football-espana.net, marca.com

Pokračovat ve čtení

La Liga

Alba se zastal Dembélého: Je pro nás ohromně důležitý, kabina s ním nemá problém

Zveřejněno

dne

Je známo, že Ousmane Dembélé měl v barcelonském klubu nemalé problémy s disciplínou. Podle jeho slov i názoru ostatních však šel francouzský fotbalista do sebe a v poslední době na sobě hodně zapracoval. V rozhovoru se ho nyní zastal i Jordi Alba, jenž uvedl, že s ním kabina dobře vychází.

Embed from Getty Images

“V kabině s ním nikdy nebyl žádný problém. Je pro nás ohromně důležitým hráčem a ano, ve vystupování mimo hřiště by se mohl zlepšit, ostatně jako mnoho mladých hráčů. Ale my s ním žádný problém nemáme,” řekl Alba na adresu svého spoluhráče.

O Dembélém řekl pár slov i mladý záložník Carles Aleñá. “Hráči se o něj musejí starat. Celému týmu už se omluvil. Řekl, že už nikdy nedojde pozdě a své chyby napraví. Určitě ho za to nesmíme odepsat.”

Pokračovat ve čtení

La Liga

Ligový zápas španělské nejvyšší soutěže v USA se zhroutil, FC Barcelona zůstala osamocena

Zveřejněno

dne

Mezi Evropskou fotbalovou asociací UEFA a vedením fotbalu ve Střední a Severní Americe CONCACAF to jiskří. Důvodem je skutečnost, že společný projekt zápasu španělské ligy v americkém městě Miami se zřejmě definitivně zhroutil. Projekt zápasu španělské fotbalové ligy ve Spojených státech amerických dostal další ránu poté, co ho přestala podporovat i FC Barcelona.

Embed from Getty Images

Úřadující mistři Španělska z FC Barcelona se měli podle plánu vedení soutěže střetnout 29. ledna 2019 v Miami s dalším katalánským klubem Gironou, ale duel vzbudil odpor u národní federace, která ho nepovolila.

Klub FC Barcelona uvedl, že idea zápasu v zámoří se jí stále líbí, ale za současné situace na něm netrvá. “Projekt nemůže fungovat, pokud se na něm neshodnou všechny strany,” uvedl klub.

Odřeknutím Barcelony tak plán na tuto sezonu podle všeho padl. “Od začátku jsme říkali, že účast v zahraničním zápase je dobrovolná. Pokud se FC Barcelona zúčastnit nechce, tak se zápas v Miami ve stanoveném datu konat nemůže,” reagovali zástupci španělské ligy.

Ti zároveň v listopadu ve snaze získat povolení k sehrání zápasu v USA zažalovali španělskou federaci. Soud by měl vynést verdikt ve čtvrtek.

K utkání v cizině potřebuje liga souhlas nejen domácího svazu, ale i odpovídajících kontinentálních federací UEFA a CONCACAF.

Proti plánu se před časem vyslovila světová federace FIFA, jejíž souhlas ale povinný není.

Zápas v USA se měl uskutečnit na základě nového partnerství španělské ligy s nadnárodní společností Revelent, v jehož rámci by se měl hrát jeden ligový duel za sezonu v Severní Americe v příštích patnácti letech.

Použitý zdroj: bbc.com/sports

Pokračovat ve čtení
Reklama

Facebook

Reklama

Oblíbené