Spojte se s námi

Fotbal

Atlético Madrid a lednové přestupy? Neočekávejme výraznější aktivitu

Nejlepší obchod pro Atlético Madrid by v zimním přestupovém období nebyl žádný obchod. Los Colchoneros mají základní kostru týmu dobře pokrytou a nyní na hřišti předvádí vyrovnané výkony.

Publikováno

dne

Nejlepší obchod pro Atlético Madrid by v zimním přestupovém období nebyl žádný obchod. Los Colchoneros mají základní kostru týmu dobře pokrytou a nyní na hřišti předvádí vyrovnané výkony.

Atletico Madrid Sevilla Jan oblak zdroj sevillafc.es
Zdroj: sevillafc.es

Madridští jsou na špici tabulky LaLigy. Tým hraje po celou sezónu trvale dobře a navíc se dostal do jarní vyřazovací fáze Ligy mistrů. Trenér Diego Simeone je v této sezóně takticky flexibilní a střídá své typické formace 4-4-2 a 4-3-3 jak uzná za vhodné proti různým soupeřům.

Argentinec se musí pochopitelně poohlížet po posilách, sledovat potencionální nové hráče, aby jeho tým mohl být stále plný sil a mohl dle uvážení neustále míchat se sestavou.

Každopádně nemusí v žádném případě někoho za každou cenu přivádět. Je pravdou, že by měl vyřešit odchod Diega Costy a případně Vitola. Lucas Torreira se do Arsenalu v tuto chvíli nevrátí a zůstává na hostování v Atlétiku. 

Simeone jistě nenechá odejít žádnou ze svých hvězd, takže José Giménez nebo Jan Oblak navzdory mnoha spekulacích zůstanou v hlavním městě Španělska. Atléti mohou uvažovat o injekci do kvality útoku, ale mnohem více potřebují posílit hloubku obrany.

S ohledem na nedávné pozastavení Kierana Trippiera na deset týdnů za porušení pravidla o sázkách nebude moci naskočit až do třinácti zápasů. Už jen kvůli tomu by Atlético Madrid mohlo uvažovat o příchodu hráče na pravou stranu obrany.

Klub bude pravděpodobně pokračovat v pronásledování univerzálního hráče jménem Ainsley Maitland-Niles z Arsenalu.

Atlético bude možná chtít posílit zadní linii, aby vyrovnalo nedávnou ztrátu Trippiera a Maitland-Niles se ukázal jako silný kandidát na pomoc obraně. Atlético se v útoku už nějakou dobu zajímá o útočníka Neapole Arkadiusze Milika a současná časová osa událostí by konečně jeho příchod mohla usnadnit.

Vzhledem k tomu, že Diego Costa rozvázal smlouvu, útočník Neapole může být chytrou a mladší náhradou za legendu Atlétika. Costova sezóna byla silně ovlivněna zraněními. Od prvního dne sezóny skóroval jen jednou a kvůli zranění vynechal šest ligových zápasů, včetně celé Ligy mistrů.

Vzestup Joaa Felixe a úspěch Luise Suareze způsobil, že Costa musí hledat další příležitosti. Nabídky má třeba z Číny nebo rodné Brazílie, proto požádal Atlético Madrid o okamžité ukončení smlouvy. 

U ostatních hráčů je méně pravděpodobné, že by se během zimního přestupového okna stěhovali. Marcos Llorente naznačil, že je v budoucnu ochotný přestoupit z klubu, a uruguayský obránce José Giménez na sebe také hodně upozorňuje, přičemž Chelsea je největším zájemcem o jeho služby.

Uruguayský obránce v minulé sezóně naskočil za Atlético 27krát a jeho nedávná forma z něj učinila atraktivní přestupový cíl.

Pravděpodobně se pokusí Altético Madrid udělat nějaké ty kroky k posílení jejich hloubky kádru a možná nahradí Costu.

Každopádně jejich hlavním cílem bude udržet své klíčové hráče, aby zůstali jedni z hlavních kandidátů na zisk titulu v LaLize. Fanoušci by rozhodně nebyli příliš zděšení, pokud by nepřišel žádný nový hráč.

Použité zdroje: laligalowdown.com a cbssports.com

Reklama

Oblíbené