Reklama

Aston Villa předložila nabídku na uspořádání finále Ligy mistrů

Aston Villa se nabídla, že uspořádá letošní finále Ligy mistrů místo Istanbulu. Učinila tak kvůli současné situaci v Turecku, kde je kvůli koronaviru vyhlášen nouzový stav. Určitou roli v tomto rozhodnutí může hrát také fakt, že se ve finále potkají dva anglické celky.

Zdroj: UEFA

V Británii aktuálně platí do 17. května zákaz výjezdů do zahraničí a vláda má brzy oznámit, do kterých zemí bude následně povoleno cestovat. Ke stejnému dni má skončit uzávěrka v Turecku.

O nejistotě kolem finále v Istanbulu se mluvilo již dříve, nicméně UEFA minulý týden potvrdila, že o jiném dějišti neuvažuje.

“Jsme si jistí, že dočasný lockdown, který bude platit do 17. května, by neměl mít na konání zápasu žádný dopad. UEFA bude i nadále úzce spolupracovat s Tureckou fotbalovou federací a místními úřady, aby zápas proběhl bezpečně,” uvedla minulý týden UEFA.

Podrobnosti plánuje oznámit ještě tento týden. Istanbul už jednou přišel o finále Ligy mistrů, stalo se tak minulý rok kvůli pandemii koronaviru. Ta si vynutila úpravu formátu a finále se následně ujal Lisabon.

Finále s omezeným počtem fanoušků v hledišti je plánované na 29. května. Situace okolo finále Evropské ligy je značně klidnější, závěrečný zápas bude hostit polský Gdaňsk.

Zdroj: Skysports

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené