Serie A

AS Řím vyhrál na půdě Hellasu Verona 3:1, zaskvěl se Perotti

Fotbalisté AS Řím zvítězili v utkání 14. kola Serie A na půdě Hellasu Verona. Velký podíl na tom měl Argentinec Diego Perotti, jenž jeden gól vstřelil a na jeden nahrál. Oslnil ale i Llorenzo Pellegrini, když nádherným způsobem asistoval.

Z úvodu zápasu byli jednoznačně aktivnější hosté, k prvnímu ohrožení branky se poprvé dostali v jedenácté minutě, kdy Chris Smalling těsně nedosáhl na centrovaný míč Pellegriniho. Domácí Verona poprvé vystřelila ve čtrnácté minutě, pokus Di Camrineho byl však nepřesný.

V 17. minutě padla první branka zápasu, vstřelili ji Římané. Pellegrini si všiml nabíhajícího Justina Kluiverta a poslal mu nadýchaný bochánek za obranu. Justin míč parádně zpracoval a následně se štěstím zakončil mezi nohy brankáře.

Hned čtyři minuty nato to bylo 1:1. Zaccagni totiž chytrým pasem našel Davida Faraoniho, jenž se hlavou nemýlil. Ve 30. minutě akrobaticky střílel aktivní Pellegrini, branku ale protentokrát minul.

Domácí se dokonce dostali do vedení, jejich gól z 36. minuty ale nemohl platit, jelikož míč v jednu chvíli přešel autovou čáru, což rozhodčí po konzultaci s videem potvrdil. Už to vypadalo že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, ve 44. minutě ale ve vápně fauloval jeden z obránců Hellasu a sudí odpískal penaltu.

Tu Diego Perotti nekompromisně proměnil a poslal hosty z Říma do vedení. Na první šanci druhé půle jsme museli čekat až do minuty šedesáté, kdy štiplavě pálil Pellegrini a vybojoval alespoň roh.

V 63. minutě si na hranici malého vápna našel prostor k hlavičce domácí Di Carmine, který ovšem hlavičkoval vedle branky, jeho celek tak stále prohrával. Hostující AS v závěru zápasu tlačil, sympatický pokus střídajícího Mchitarjana ale ztroskotal na brankáři Hellasu.

Druhý poločas byl na šance velice chudý, v 84. minutě nastala ale opravdu zajímavá situace, hlavní sudí ukázal na puntík, následně však verdikt změnil, neboť postraní kolega signalizoval ofsajd.

Hosté vedení pojistili v nastavení, kdy po pasu Diega Perottiho zakončoval Mchitarjan. Na půdě Verony tak po velkém boji zvítězili poměrem 3:1 a připsali si veledůležité body, které je posunuli na čtvrté místo.

Dojemné loučení s Juventusem! Takto brečel Paulo Dybala po posledním domácím zápase

Sedm let strávil Paulo Dybala v Juventusu. Stará dáma mu přirostla k srdci, po svém příchodu patřil ke klíčovým oporám týmu směřující za Ligou mistrů, teď se však s Juventusem loučí. A bylo to hodně dojemné loučení.

Dybala přicházel jako mladíček z Palerma, v Juventusu ale dlouhou aklimatizaci nepotřeboval. Hned ve své první sezóně 2015/16 nastřílel v lize 19 gólů a přidal 9 asistencí, 2 góly přidal v poháru a jednou se trefil i v Lize mistrů.

Nakonec za Juventus za sedm sezón nasbíral 115 gólů a 92 asistencí za 292 zápasů. Jeho smlouva končí v létě a Dybala se nikam nechystal a chtěl prodloužit smlouvu, klub však nadále o jeho služby nestál.

Argentinský fotbalista se tak po posledním domácím zápase rozloučil fanoušky, které bavil svými finesami, přímými kopy a přesnou levačkou. A bylo to hodně emotivní loučení v slzách.

Za své odvedené služby si jistě Dybala zaslouží poděkování, jeho oblíbenost mezi fanoušky ale od nové sezóny možná o něco klesne. Hodně se totiž hovoří o Dybalově odchodu k rivalovi, velký zájem má Inter Milán.

Dybala byl ale vždy věrný Juventusu. V jeho největší slávě o něj stála Barcelona i Real Madrid, 28letý Argentinec ale vždy zůstal věrní bianconeri.

Vedení se teď však rozhodlo, i kvůli jeho častým zraněním, smlouvu neprodloužit. Je tak dost možné, že v příští sezóně přijede do Allianz Stadium v dresu nenáviděného Interu Milán.

Zdroj: Twitter, Juventus

Bundesliga

Boj o Ligu mistrů v top 5 ligách. Které týmy už mají jistotu a které se budou muset smířit s Evropskou ligou?

Kromě bojů o titul a o sestup je také pravidelně zajímavé sledovat boj týmů o Ligu mistrů. Ve všech TOP 5 ligách vrcholí souboj o poháry, kdo se bude smířit s Evropskou ligou a kdo si získá vstupenku mezi elitou?

Premier League

V Premier League mají jistotu Ligy mistrů Manchester City a Liverpool. Třetí Chelsea je k jistotě velmi blízko a stačí jí ze dvou utkání získat 2 body, nebo aby Tottenham nezískal plný počet.

O poslední místo bude ale velký boj. Tottenham ve čtvrtek porazil Arsenal a hodně zamíchal kartami. Momentálně tak na svého rivala ztrácí 1 bod a do konce ligy zbývají dvě kola.

1. Manchester City3694:2289
2. Liverpool3689:2486
3. Chelsea3673:3170
4. Arsenal3656:4566
5. Tottenham3663:4065

La Liga

V La Lize už je prakticky rozhodnuto, ačkoliv ještě před měsícem se schylovalo ke strhujícímu boji čtyř celků o tři místa. Jenže poté začali Betis i Sevilla výrazně ztrácet a Barcelona s Atléticem se tak dostaly na druhé a třetí místo.

Do konce zbývají dvě kola, pátý Betis už může předskočit pouze Sevillu a to za předpokladu, že vyhraje oba zápasy a Sevilla nezíská ani bod. Tudíž šance už je spíše teoretická.

1. Real Madrid3679:3084
2. Barcelona3668:3672
3. Atlético Madrid3662:4167
4. Sevilla3651:2966
5. Betis3660:4061

Bundesliga

Bundesliga už má tři jisté celky v Lize mistrů. Patří mezi ně mistrovský Bayern, druhý Dortmund a třetí Leverkusen s Patrikem Schickem. O čtvrté místo se svede boj v posledním kole.

Vše má ve svých rukou Lipsko, kterému díky vyrovnanému vzájemnému zápasu (2x 1:1) a lepšímu skóre stačí v posledním kole remizovat na půdě Bielefeldu. Freiburg musí porazit Leverkusen a doufat v prohru Lipska na hřišti předposledního celku Bundesligy.

1. Bayern Mnichov3395:3576
2. Borussia Dortmund3383:5166
3. Bayer Leverkusen3378:4661
4. RB Lipsko3371:3657
5. Freiburg3357:4455

Serie A

V Serii A už je rozhodnuto. Itálie do příštího ročníku Ligy mistrů vyšle AC Milán, Inter Milán, Neapol a Juventus. Zbývá tak rozhodnout pouze ligový titul, o který se dvě kola před koncem přetahují milánší rivalové.

1. AC Milán3664:3180
2. Inter Milán3678:3178
3. Neapol3668:3173
4. Juventus3655:3369
5. Lazio 3672:5362

Ligue 1

Francouzská Ligue 1 má kvůli špatnému koeficientu nejhorší výchozí pozici a nevysílá do Ligy mistrů přímo 4 účastníky, jako výše zmíněné ligy. Do milionářské soutěže se dostanou přímo první dva celky, třetí musí do předkola.

V tuto chvíli má jistotu pouze první PSG, o zbylá dvě místa se v posledních dvou kolech poperou Marseille, Monako a Nice.

1. PSG3681:3680
2. Marseille3659:3668
3. Monako3659:3665
5. Nice3648:3163

Zdroj: Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue 1

Problémy v Juventusu? Nedvěd je ve sporu s šéfem klubu, důvodem je první sezona bez trofeje po 10 letech

Juventus ve středu prohrál ve finále Coppa Italia s Interem Milán a vedení turínského celku neslo neúspěch těžce. Přeci jen Bianconeri zůstanou poprvé po dlouhých 10 letech bez jediné trofeje. Do sporu se dostali Pavel Nedvěd a Andrea Agnelli.

Před rokem skončila dominance Juventusu v italském fotbale. Po devíti titulech v řadě vystavil turínskému celku stopku Inter Milán. V této sezoně navíc slavný celek nezískal ani jednu trofej v žádné soutěži.

Ještě do středy přitom v Turíně doufali, že by mohl dopadnout aspoň zisk trofeje v italském poháru. Finále Coppa Italia však ovládl opět Inter Milán, který o rok dříve ukončil dominanci Bianconeri.

A vedení Juventusu neslo prohru těžce. Ještě během zápasu viděl červenou kartu trenér Massimiliano Allegri, po zápase pak do kabiny měl podle italského plátku La Gazzetta dello Sport vtrhnout rozzuřený Pavel Nedvěd, viceprezident klubu.

Není žádným tajemstvím, že Nedvěd není příznivcem kouče Allegriho. Měl to být právě legendární Čech, kdo se postaral v roce 2019 odchod Allegriho. Stejně tak byl proti jeho opětovnému angažování, ovšem marně.

Allegrimu totiž fandí šéf klubu Andrea Agnelli. Ani on však nebyl po prohře spokojen. V kabině se měl spolu s Nedvědem a některými staršími hráči zúčastnit bouřlivé hádky. Měl se řešit špatný přístup některých hráčů a vedení klubu není jednotné.

Několik hráčů z klubu po sezoně odejde. Jistou pozici nyní nemá ani italský trenér. V bezprostředním ohrožení sice není, nicméně spor mezi Nedvědem a Agnellim by to mohl změnit.

Zdroj: La Gazzetta dello Sport, Coppa Italia