Spojte se s námi

Premier League

Arsenal a Tottenham obdržely po vypjatém derby pokuty

Publikováno

dne

Nedělní střet severolondýnských rivalů nám přinesl nejeden vyhecovaný moment. Jak už to tak u podobných derby bývá, většinou nám utkání nabídne alespoň jednu chvilku, kdy povyk fanoušků vybudí také samotné aktéry mače a strhne se v lepším případě slovní přestřelka. Především v Anglii se takovéto excesy trestají povětšinou velmi tvrdě, což FA potvrdilo také tentokrát.

http://gty.im/1067595918

Nejvyšší orgán anglického fotbalu uvedl, že ani jeden z klubů nedovedl zajistit, aby se jejich hráči chovali příslušně. Ačkoliv do moří veřejně sdělovacích prostředků nespadla žádná konkrétní suma, jasné je, že byli potrestáni jak „Kohouti“, tak „Kanonýři“.

FA měla bezpochyb na mysli především minutky po vyrovnávací brance z hlavy Erica Diera. Ten se v radostných oslavách rozběhl přímo k nejtvrdšímu jádru fanoušků Arsenalu a jeho náhradníkům, kde si ještě neodpustil oné ukazováčkem utišující gesto. Fotbalisté, včetně těch čekajících na šanci z lavičky, a členové realizačních týmů se bleskurychle dostali do křížku a nutno podotknout, že lichotky asi zrovna vzduchem nepadaly.

Odvetu svému odvěkému rivalovi po neuspokojivém výsledku 4:2 budou moci „Kohouti“ nadělit již za patnáct dní, kdy se celky střetnou v rámci čtvrtfinále Ligového poháru. Opět to bude na půdě Emirates Stadium.

Reklama

Oblíbené