Arnautovič odešel z West Hamu po vzoru Payeta. Vykopal si tak fotbalový hrob vystlaný penězi

Nejdříve Payet a nyní Arnautovič. Fanoušci West Hamu mají na takové typy hráčů, nebo spíše zrádců, opravdu štěstí. Rakušan po vleklých problémech opouští klub, a West Ham tak hledá nového tahouna do útoku.

Embed from Getty Images

Marko Arnautovič byl vždycky tak trochu problémový hráč. Jeho balkánský původ a temperament se ve vypjatých situacích na hřišti i mimo něj nedají zapřít. Ve West Hamu se konečně od těchto problémů odprostil a stal se velice produktivním a užitečným hráčem.

Po svém příchodu do West Hamu ze Stoke City se Rakušan chvíli herně hledal, ale poté dostal novou roli na hrotu útoku a stal se pro londýnský celek nepostradatelným článkem základní sestavy. Nic však netrvá věčně.

S postupem času se začly objevovat v médiích zprávy o možném odchodu Arnautoviče pryč. Třeba do Manchesteru United nebo do Číny. Tyto zprávy byly uměle vytvářené jeho agentem a bratrem v jedné osobě, který chtěl za velké peníze přesunout Marka do jiného týmu.

Právě kluby z Číny nakonec minulé zimní přestupové období opravdu měly o Arnautovičovy služby zájem a Rakušan si chtěl po vzoru Payeta vydupat přestup. Na hřišti působil odevzdaně, a když střídal při zápase s Arsenalem, dokonce fanouškům mával na znamení odchodu.

West Ham si tehdy nemohl dovolit nechat Arnautoviče odejít, zvlášť, když se nabídky z Číny absolutně neshodovaly s jejich očekáváními. Po dlouhých jednáních nakonec dostal Arnautovič novou smlouvu, která pro něj znamenala větší finanční ohodnocení. To tehdy bratrům Arnautovičovým stačilo.

Sám hráč pak ještě s klubem vytvořil dojemné video, kde tvrdil, jak je rád, že může v týmu pokračovat. Fanoušci byli poměrně dosti nahněvaní, ale dali Rakušanovi ještě jednu šanci. Jeho výkony nakonec nebyly zas tak zlé, a tak se na jeho hříchy poměrně rychle zapomnělo.

Embed from Getty Images

Toto letní přestupové období se však celý kolotoč rozběhl nanovo. Celému klubu od vedení až po hráče to už stačilo. Po chvilce rozhodování bylo o dalším pokračování jasno. Arnautovič musí z klubu co nejdříve pryč!

A taky se tak stalo. Klub ze Šanghaje zaplatil za Arnautoviče nakonec jen asi 25 milionů eur (ještě v zimě si přitom klub žádal více než 40) a během několika dnů byl celý přestup vyřízen. V pondělí byl odchod Arnautoviče oficiálně oznámen.

Na nějaká srdceryvná rozloučení od fanoušků ani od klubu nebyl prostor. Někdejší hvězda Hammers se všemi pořádně zametla přesně jako kdysi Payet. A podle toho to také vypadalo na sociálních sítích.

Bude to ale pro Arnautoviče nakonec opravdu výhra? Jeho předchůdce Payet byl při svém působení ve West Hamu na výsluní. Dařilo se mu i v národním týmu a fotbalový svět obdivoval jeho umění. Po svém odchodu z Londýna však z výsluní zmizel a pomalu se propadá do hlubin fotbalového zapomnění.

Arnautovič nikdy nebyl na takovém vrcholu, ale stále byl hodně uznávaným hráčem. V Číně už po něm ale, jak se říká, neštěkne ani pes. Očividně má každý priority někde jinde. Rakušan si tak nyní může užívat svých vysněných peněz, zatímco Hammers budou nadále hledat svého hrdinu, který se k nim neobrátí zády.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.