Arizona začala sérii proti Nashvillu vítězně!

Ve 20:00 odstartovala série předkola play-off NHL mezi Nashvillem a Arizonou. Ačkoliv herně měl Nashville lepší vstup, výsledkově tomu již tak nebylo. Arizona i díky šťastnému úvodnímu gólu vyhrála a ubojovala první bod.

arizonasports.com

Nashville do zápasu nastoupil lépe. Vypracoval si několik skvělých šancí, ale brankář Kuemper, nebo špatná zakončení, byla proti Preds. V 8. minutě pálil od modré obránce Kojotů Ekman-Larsson. Střela, která šla úplně mimo, trefila útočníka Nashvillu Duchena a odrazila se za záda bezmocného Sarose, 0:1.

V 11. minutě vzal Hall odražený puk, objel bránu a poslal před ni puk, kde z první vystřelil Kessel, jehož střelu Saros vyrazil, ale na dorážku Christiana Dvoraka byl krátký, 0:2.

Nashville zbytečně fauloval a vymstilo se mu to. V 16. minutě nahrál Kessel Dvorakovi, kteří i díky zblokované přihrávce posunul na Kellera, který z první zavěsil pod víko Sarosovi branky, 0:3.

Na konci třetiny se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Poté však přišel faul od Kessela a Preds měli k dispozici přesilovku 4 na 3. Tu tři sekundy před koncem využil Forsberg a snížil na 1:3.

Ve 2. třetině měli Kojoti k dispozici několik přesilovek, které ovšem nedokázali využít. Ve 36. minutě dostal Nashville výhodu přesilovky, kterou ale nezvládl a po úniku Grabnera v ní dokonce inkasovali, 1:4. Tento stav vydržel již do konce 2. třetiny.

Třetí třetina začala z pohledu Preds skvěle. po 30 sekundách snížil Ellis krásnou střelou od modré, 2:4. Preds dostali k dispozici další přesilovku, a tu ve 49. minutě využil druhým gólem v zápase Forsberg a snížil na rozdíl jediné branky, 3:4.

V 56. minutě vyslal Ekman-Larsson nebezpečnou střelu na Sarose, kterou vyrazil a následná dorážka od Dvoraka mu díky skvělému zákroku nezapadla za záda. Na začátku 59. minuty odvolal Nashville brankáře, ale už bylo pozdě a Arizona si náskok, vybudovaný především v 1. třetině, vzít nenechala a vede v sérii 1:0.