André Gray: Hnutí Black Lives Matter není mířeno proti bělochům

Útočník Watfordu se vyjádřil k rasismu, hnutí Black Lives Matter i k incidentu ze zápasu Manchester City – Burnley. Je podle něj důležité, aby se o hnutí mluvilo, jelikož spousta lidí nechápe, o čem vlastně je.

Zdroj: watfordfc.com

André Gray je velkým odpůrcem rasismu a k této problematice se vyjadřuje velmi často. I nyní se vyjádřil k současné situaci. Fotbalisté by podle něj měli bojovat proti rasismu ani ne tak kvůli sobě, ale kvůli “normálním” lidem.

“Fotbalisté jsou poměrně v lepší pozici. Jsme docela akceptováni kvůli našemu povolání. Určitě se nesetkáme s rasismem tolik jako obyčejný člověk venku na ulici. Takže já nebojuji za sebe, ale za svého mladšího bráchu, za budoucí generaci a za lidi, kteří musí snášet mnohem horší věci než já.”

“Někteří lidé mají strach z toho, že jsme jim rovni. Cítí strach, snaží se to ignorovat a hledat výmluvy, ale nakonec je z toho jen rasismus. Chci změnu, aby nové generace mohly vyrůstat v lepším prostředí.”

Embed from Getty Images

André promluvil i o události, kdy při zápase Manchester City – Burnley přelétlo nad stadionem letadlo s nápisem White Lives Matter. Objednal si ho fanoušek hostujícího týmu. Kapitán Clarets Ben Mee čin odsoudil a zdůraznil, že se cítí velmi zahanben.

“Ben mluvil velmi dobře. Samozřejmě ho dobře znám a vím, že je to velmi vzdělaný člověk,” podpořil Gray, který přišel do Watfordu právě z Burnley, bývalého spoluhráče. “Je velmi upřímný, jeho řeč neměla chybu, je to prostě skvělý člověk.”

“To, že lidé protestují proti našemu protestu, mluví samo za sebe. Pokud by si takoví lidé přečetli, o čem toto hnutí je, zjistili by, že to neznamená černí proti bílým ani nic podobného. Je to mírumilovná věc, pomocí které chceme dosáhnout rovnosti v zemi, v níž jsme se narodili.”

Lidé se v Black Lives Matter snaží najít něco, co tam nikdy nebylo a nebude – tedy, že na “White Lives” nezáleží. Hnutí se ovšem nesnaží nikoho přesvědčit, že na něčích životech záleží více, pouze se snaží upozornit na to, že lidé tmavé pleti mají stejná práva, jako všichni ostatní.

“Často se setkávám s negativními názory lidí, kteří neví, o čem hnutí je. Je to šílené, ale právě proto je tak důležité, že se o tom stále mluví. Musíme o tom mluvit neustále. Je to složitá situace a změna nebude lehká, ale musí nastat.”

Zdroje: Sky Sports

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To jsou kecy, snad všichni vidí jak média referují. Černý zdrogovaný recidivista je modlou, ale o rasismu proti bílým se nepíše. Only black lives matter.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia má v týmu hráče nakaženého koronavirem! Co bude dál?

Celý sešívaný soubor se všemi hráči i realizačním týmem odjel minulý týden na soustředění do Rakouska, kde stihl odehrát dvě přípravná utkání....

Jednání nedopadla a Schick v Lipsku končí! Mohl by se však stát spoluhráčem Vladimíra Daridy

Německý plátek Bild v úterý dopoledne informoval o tom, že jednání mezi Římem a Lipskem nedopadla dobře a Patrik Schick po skončení...

Best Player UEFA: Kdo byl nejlepším hráčem odvetných zápasů osmifinále Ligy mistrů? Kanonýr Lewandowski nikdy nezklame

Ani zákeřný nepřítel normálního života koronavirus nezamezil, aby se opět nerozběhla Liga mistrů. Portál ruik.cz, jenž zastupuje Českou republiku v anketě Best Player...