Spojte se s námi


eSport

Americká LCS míří před playoff do finiše. 100 Thieves v přímém souboji o postup porazili TSM, Cloud9 porazili trápící se FlyQuest.

Americká LCS má před sebou poslední týden zápasů (tzv. superweek). Jisté playoff mají tři týmy – Cloud9, FlyQuest a Evil Geniuses. O další tři postupová místa hraje pět týmů.

Publikováno

dne

Americká LCS má před sebou poslední týden zápasů (tzv. superweek). Jisté playoff mají tři týmy – Cloud9, FlyQuest a Evil Geniuses. O další tři postupová místa hraje pět týmů.

100 Thieves (7-8) vs. TSM (7-8)

Klíčový duel pro postupové ambice byl přímý souboj mezi 100 Thieves a TSM. Oba celky měly shodné skóre 7-8 a případná prohra by jim značně zkomplikovala plány.

Zvlášť, pokud by Team Liquid zvládli svůj zápas proti Dignitas (Team Liquid vyhráli a zdramatizovali postupovou matematiku – pozn. autora).

Opatrně vedený zápas zpočátku vypadal lépe pro TSM. Dokonce ve 24. minutě zápasu se jim povedl velmi takticky získat draka v početní nevýhodě. Krátce na to ale Thieves skvěle zvládli souboj o Barona a začali přebírat iniciativu zápasu.

TSM nepomohl pick Aureliona Sola, ani jeho plně získaná síla. Thieves se uměli proti této síle dobře pohybovat a dokázali likvidovat zbytek týmu. Zápas skončil ve 47. minutě cennou výhrou 100 Thieves a udělali důležitý krok k postupu.

TSM ještě nejsou ze hry venku, budou však muset s největší pravděpodobností vyhrát oba zbývající duely (Dignitas a FlyQuest).

Cloud9 (12-3) vs. FlyQuest (12-3)

Souboj o první místo základní části svedli Cloud9 a FlyQuest. Kdo však očekával velmi zajímavý zápas plný momentů, ten musel být zklamán. Cloud9 skvělou early game, získali velmi rychle kontrolu nad zápasem a toto tempo udrželi až do konce.

FlyQuest potvrdili určitou stagnaci výkonů a do playoff musejí tento problém vyřešit. Výhodou pro FlyQuest je, že s největší pravděpodobností budou mít díky umístění, týden volna navíc.

Tabulka po 16 zápasech z 18:

1. Cloud9 13-3
2. FlyQuest 12-4
3. Evil Geniuses 10-6

4. Golden Guardians 9-7
5. 100 Thieves 8-8
5. Counter Logic Gaming 8-8
—————————————————
7. Team Liquid 7-9
7. TSM 7-9

(Immortals a Dignitas nemají už šanci se kvalifikovat – pozn. autora)

Zdroj: LCS, Youtube, KazaLoL

Reklama

eSport

Playoff LCS: Golden Guardians pokračují v překvapení. Tentokrát to odnesli Evil Geniuses

Americká LCS měla na programu další zápas playoff. Evil Geniuses svedli souboj s Golden Guardians o to, kdo vyzve v dalším kole FlyQuest.

Publikováno

dne

Americká LCS měla na programu další zápas playoff. Evil Geniuses svedli souboj s Golden Guardians o to, kdo vyzve v dalším kole FlyQuest.

V americké LCS se pomalu vyjasňuje situace o to, kdo zabojuje o titul a dvě místenky na MSI. Cloud9 po výhře nad FlyQuestem tento plán splnili a mají na MSI jistou účast.

Poražený tým tak musel počkat na vítěze souboje – Evil Geniuses a Golden Guardians. Golden Guardians v této sezóně patří rozhodně k přijemným překvapením.

Navenek nenápadná organizace dokázala sestavit velmi zajímavý tým, který nechal za sebou organizace jako TSM nebo Team Liquid. V prvním kole playoff dokázali v pětizápasové bitvě přetlačit 100 Thieves a měli minimálně jisté čtvrté místo, v jarní části.

Souboj proti Evil Geniuses měl být velkou zkouškou. Tým sice skončil až pátý během základní části, před svým soupeřem. Nicméně kvalita a zkušenosti měly být na jejich straně.

Série však měla dost jednoznačný průběh, ovšem ne ze strany Evil Geniuses. Golden Guardians se fantasticky připravili na svého soupeře a dokázali vyhrát první hru v celkem poklidném tempu. Stejný scénář se opakoval i ve druhém zápase.

Guardians nedávali soupeři dost prostoru rozvinout jejich hru. Série tak velmi rychle spěla k jasnému rozuzlení. Guardians vedli 2-0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se hráči Geniuses vzchopili.

Třetí zápas byl pro diváka mnohem zajímavější a vyrovnanější. Evil Geniuses se poučili z chyb a začali značně zpomalovat a narušovat plány Guardians. Velmi vyrovnané utkání však Guardians vemi zkušeně zvládli uhrát a porazit jednoznačně zaskočeného soupeře 3-0.

Pro Evil Geniuses jarní část končí. Golden Guardians vyzvou v dalším zápase FlyQuest. Vítěz tohoto souboje nejen, že vyzve Cloud9 o titul ale také si zajistí místo na MSI.

Zdroj: LCS, Youtube, Kaza LoL

Pokračovat ve čtení

eSport

Playoff LPL: Překvapení se nezrodilo. Favorité v prvním kole playoff nezaváhali a dále živí šanci na účast v MSI

Čínská LPL zahájila třináctidenní kolotoč playoff. V první kole se nečekaně utkaly týmy, od kterých se spíše očekává boj o titul.

Publikováno

dne

Čínská LPL zahájila třináctidenní kolotoč playoff. V první kole se nečekaně utkaly týmy, od kterých se spíše očekává boj o titul.

První kolo playoff nabídlo souboj čtyř nejníže postavených týmů, které se kvalifikovaly. Mezi účastníky prvního kola se překvapivě objevily dva týmy, které jsou obecně považovány za favority na titul.

Jak RNG, tak i Top Esports, před playoff prožívaly výsledkovou krizi. U RNG situace došla až do takové situace, že tým doslova balancoval na hraně postupu.

Čínská liga se svým formátem playoff je již určitou legendou. Smrticí kadence zápasů s minimem prostoru na přípravu.

Thunder Talk Gaming vs. RNG

V první zápase se utkali hráči Thunder Talk Gaming a RNG. Hráči Thunderu přijemně překvapili v základní části LPL a sympatickými výkony si řekli o účast v playoff. RNG po výsledkovém zemětřesení, kdy museli ještě do posledního zápasu odvracet případnou historickou ostudu.

Thunder Talk vstoupili do série nebojácně a proti papírovému favoritovi ukázali velmi bojovnou hru. Na RNG byla vidět určitá nervozita.

Favorit nehrál kompatkně a přesně, jak se od něj očekávalo. Hráči Thunderu však dokázali udržet favorita na uzdě a po pracovitém výkonu a nezvykle dominantní hře, vedli v sérii 1-0.

Tato hra jako kdyby favorita konečně probudila. RNG vsadili na trochu jiný přistup a druhý zápas byl záhy velmi vyrovnaný.

Ve třiadvacáté minutě však přišel rozhodující moment. RNG potrestali soupeře za horší postavení u Barona. Thunder Talk se sice snažili ještě zvrátit zvětšující se náskok soupeře, na vyrovnání série se však nic už nezměnilo.

Třetí a čtvrtý zápas série se už nesl ve velmi jednoznačném duchu. Thunder hledal marně cestu rozjeté mašině. Rozdíl ve kvalitě týmů se tady naplno projevil. RNG svého soupeře definitivně zlomili a konečným výsledkem 3-1, postoupili do dalšího kola. V něm se utkají s BLG.

Top Esports vs. WE

Druhé utkání svedlo proti sobě Top Esports a WE. Top Esports podobně jako RNG měli co napravovat ze základní části. WE měli za úkol překvapit a trochu vrátit organizaci zpět do dob, kdy patřila k nejlepším v Číně.

První zápas nabídl velmi vyrovnanou podívanou. WE dokázali favorita zaskočit a dokonce i diktovat tempo hry. Skvěle rozehraný zápas však WE ztratili svoji netrpělivostí. Top Esports tuto chybu potrestali a otočili vývoj zápasu na svoji stranu. 1-0 pro favorita.

Druhý zápas probíhal podle papírových předpokladů. Top Esports dominovali nad svým soupeřem a naplno ukázali rozdíl mezi oběma celky. Série začínala nabývat dojmu, že skončí rychlým 3-0 pro Top Esports.

I třetí duel tomu zpočátku odpovídal. WE však v polovině zápasu dokázalo slepenými killy a dobrou pozicí zápas ještě zdramatizovat. Favorit lehce ztratil půdu pod nohami a WE využili této situace ke snížení a zařazení další zápletky k této sérii.

Čtvrté klání WE začali velmi dobře. Dokázali udržet soupeře na uzdě a zvládli i první souboj o Barona. Získanou výhodu však nedokázali přetavit ve výhodnější pozici. Top Esports trestal soupeře za jeho laxnost.

Snadno získané killy pomohly favoritovi vyhrát druhého Barona. Tento souboj se později ukázal jako klíčový. Top Esports lehce zametli se svým soupeřem a po výsledku 3-1, vyzvou v dalším kole OMG.

Zdroj: LPL, Youtube, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

Playoff LCS: Souboj favoritů na titul dopadl lépe pro Cloud9. Tým si zajistil účast na MSI

Americká LCS zahájila další kolo playoff. Z pohledu bojů o titul a účast na MSI se utkali největší favorité – Cloud9 a FlyQuest.

Publikováno

dne

Americká LCS zahájila další kolo playoff. Z pohledu bojů o titul a účast na MSI se utkali největší favorité – Cloud9 a FlyQuest.

Čtvrteční večerní zápas mezi nejlepšími týmy ligy měl hodně napovědět nejen o aktuální formě ale také o tom, kdo uzme jedno ze dvou míst pro květnové MSI.

Cloud9 šli do této série v pozici týmu, který má nejstabilnější výkony. FlyQuest naopak zažíval výkonnostní výkyvy a bylo otázkou, zda se hvězdný tým vrátí zpátky na vítěznou vlnu.

Kdo však očekával velmi vyrovnané a atraktivní utkání, ten musel být zklamaný. Cloud9 svého soupeře překvapili a nedovolili mu velký prostor. FlyQuestu nepomohlo ani nejlepší bot ligy – Prince a Eyla.

Utkání se sice vedla ve vysokém tempu ale Cloud9 ukázali naprostou dominanci. Tým ukázal skvělý přechod z early do mid game fáze, na kterou její soupeř s ostřílenými hvězdami LCK v sestavě, nemohl efektivně reagovat.

Výsledek 3-0 hovoří za vše a ukázal, že po převážné dominanci FLyQuestu v lize se týmu začíná hromadit řada problémů.

Zda se na hráčích FlyQuestu podepsala nervozita nebo ne, ukáže opravný zápas. V něm se utkají s vítězem série mezi Golden Guardians a Evil Geniuses.

Cloud9 tímto výsledkem potvrdili aktuální formu a pozici nejlepšího, nejsilnějšího týmu ligy. Odměnou za tyto výkony jim je jisté místo na MSI. Zda to bude přímá účast v hlavní fázi turnaje nebo zrádná kvalifikace, to ukáže až finále LCS.

Zdroje: LCS, YouTube, KazaLoL

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené