Amatérské soutěže se ruší, MOL Cup se odkládá a první a druhá liga se nejspíše dohrají

Otazníky nad tím, zda se sezona 2019/2020 dohraje, visí už skoro měsíc. Od středy 8. dubna 2020 se oficiálně ruší všechny amatérské soutěže v České republice. Nikdo nesestupuje ani nepostupuje, výsledky se ale anulovat nebudou. MOL Cup se momentálně odkládá a první a druhá liga se zatím i kvůli případným velkým finančním ztrátám dohrát má.

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích. Co se týká dohrání pohárové sezóny, v tuto chvíli bohužel nelze predikovat nic konkrétního, ale jsme připraveni na situaci a její vývoj reagovat a program MOL Cupu tak dohrát. Samozřejmě záleží na případném restartu a termínové listině profesionálních soutěží, ale rádi bychom pohárový ročník zakončili ryze sportovní cestou někdy v průběhu června,“ uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Nikdo si to nepřál, ale kvůli současné situaci se toto rozhodnutí dalo čekat. Pandemii Koronaviru se stále nedaří zastavit či zpomalit ani u nás. Aktuálně naše republika hlásí 4 828 nakažených a 80 mrtvých lidí. Počet vyléčených je momentálně na čísle 127.

Sezona tedy pro amatéry 8. dubna 2020 oficiálně končí. Nikdo nepostoupí ani nesestoupí, dosavadní výsledky však anulovány nebudou. Výkonný výbor (VV) FAČR prodloužil jarní přestupové okno. V zimě se může přestupovat mezi 1. lednem a 31. březnem, letos však “zimní” přestupové okno končí až 31. května.

VV rozhodl ještě o následujících opatřeních:

  • Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020.
  • Kluby nepostupují a nesestupují vyjma případů stanovených Rozhodnutím. Pravidla pro doplňování soutěží se použijí v souladu se Soutěžním řádem.
  • Pro zachování prostupnosti amatérských a profesionálních soutěží pro soutěžní ročník 2020/2021 se pro losovací aktiv organizovaný ŘKČ A ŘKM stanoví nejzazší termín 15. srpna 2020.
  • Semifinálová a finálové utkání MOL Cup (původně 22. dubna a 20. května) se sehrají v nových termínech, které určí řídící orgán soutěže na základě dalšího vývoje opatření orgánů státní správy.
  • Jarní přestupní okno pro amatéry (1. ledna – 31. března) se prodlužuje do 31. května 2020.
  • Pořádání nemistrovských soutěží a přátelských utkání je možné pouze v souladu s rozhodnutími orgánů státní správy.
  • Tyto, jakož i další související změny, se řídí Soutěžním řádem účinným ke dni 8. 4. 2020, a rozhodnutím VV FAČR o ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a souvisejících opatřeních.

První a druhá liga zatím ukončena nebyla. I kvůli obrovské finanční ztrátě se čeká, jak pandemie bude pokračovat. MOL Cup byl pouze odložen, semifinálové duely se měly odehrát 22. dubna a 20. května, náhradní termín však zatím stanoven nebyl.

Po ukončení nouzového stavu se tedy amatérští hráči mohou těšit alespoň na různá přátelská utkání či turnaje.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tampa Bay si došla pro Stanley Cup! Spolu s ní i dva hokejisté z České republiky

Je rozhodnuto, Stanley Cup má nového majitele! Stala se jím Tampa Bay Lightning, v jejímž týmu se na jeho zisku podíleli i dva hokejisté z České republiky.

Sparťanské béčko válcuje ČFL! Kdo jsou největší hvězdy týmu směřujícího za postupem?

Loňské znovuobnovení B-týmů se nese velké oblibě, talentovaní mladíci mají totiž možnost poměřit své schopnosti v dospělém fotbale.

Soupeř Slavie se naladil na Play-off Ligy mistrů výhrou

Dánští šampioni, kteří stojí v cestě pražské Slavii za vysněnou účástí v Lize mistrů, v sobotu zvítězili na domácí půdě v rámci 3. kola dánské Superligy 1:0 nad Randers.