Amatérské okénko – Tomáš Kuča

Tomáš Kuča. To jméno jistě mnozí z Vás neznáte. Právě proto si pojďme tohoto jednatřicetiletého brankáře představit detailněji.

tomas kuca zdroj tomaskuca.cz
Zdroj: tomaskuca.cz

Tomáš Kuča měří 195 cm a i díky této výšce bylo rozhodování, na jaké pozici najde ve fotbale největší uplatnění, velice jednoduché. Tato brankářská fotbalová a internetová legenda se fotbalu věnuje pouze amatérsky, jelikož jeho hlavní zaměstnání spočívá v hlídání objektů v ostravských strojírnách.

I přesto Tomáš dává fotbalu vše a jeho extrémní pílí (individuální tréninky se staly pověstnými) by mu mohl leckdo závidět.

Svoji “kariéru” odstartoval ve Slovanu Havířov, což byl v tu dobu nejnižší okresní přebor. V  roce 2004,  působil v dorosteneckém týmu Fc Vítkovic, který v tu dobu hrál druhou ligu. Hned rok na to prožil jednu ze svých životních sezon, jak sám na svém osobním webu uvádí. Nejprve odchytal na podzim v béčku juniorky Těrlicka 12 zápasů, poté si v bráně střihnul dalších 15 zápasů v Těrlicku, v tu dobu hrajícího krajskou soutěž, už jako jasná jednička týmu.

Tomáš za svojí kariéru prostřídal hodně týmů. Nikdo přesně neví, proč tomu tak je. Někdo říká, že je to způsobeno jeho špatnou výkonností, sám Tomáš ale tyto spekulace popírá. Tomášovi se zdá, že za jeho časté přestupy mezi kluby mohou lidé, kteří dostatečně neocení jeho píli a pak také špatné poměry v našem českém fotbalovém rybníčku, kde o hodně věcech nerozhoduje výkonnost, ale protekce.

V jeho brankářské kariéře ale opravdu najdeme pár světlých momentů, které stojí za připomenutí. Tak světlých, že se o nich lecjakému amatérskému fotbalistovi může jen zdát. V roce 2009 absolvoval měsíční brankářský kemp pod vedením bohužel již zesnulého Pavla Srníčka.

Mimochodem, Pavel Srníček spolu s Petrem Čechem patří k Tomášovým fotbalovým vzorům. To ale není všechno. Na začátku sezóny 2016/2017 se Tomáš dostává jako jediný hráč z amatérských soutěží do kempu profesionálních fotbalistů bez smlouvy a proti SFC OPAVA si alespoň na krátký čas odbývá svojí premiéru mezi profesionály.

Nutno podotknout, že Tomášovu kariéru zbrzdilo také pár zranění. Na podzim v roce 2008 měl natržené vazy v kotníku, o necelých 5 let později si podle jeho slov natrhl meniskus v koleni a nejčerstvější zranění si přivodil v roce 2016 a to takové, když si při zákroku naštípl zápěstí na ruce.

Žádná z těchto zranění mu ale nezabránila v tom, aby ve své kariéře pokračoval a splnil si svůj fotbalový cíl. Tím cílem je odehrání alespoň jednoho mistrovského zápasu na úrovni divize nebo výše.

Momentálně se připravuje s týmem Fk Sk Polanka a včera byl na prvním týmovém tréninku zimní přípravy.

Ať už Tomáše Kuču znáte nebo ne, ať ho máte rádi nebo ne, jedno se mu upřít nedá. Fotbal miluje a udělal by pro něj cokoliv. A alespoň to je na tom celém to pěkné, nebo ne?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?

Khabib zůstává neporažen a končí v UFC! Gaethjeho po skvělém výkonu uškrtil ve druhém kole

V sobotu krátce před jedenáctou večerní hodinou konečně došlo na titulový zápas mezi Khabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem! A že to stálo za to! Khabib uhájil neporazitelnost a rozšířil svou bilanci na neuvěřitelných 29-0.

Myslím si, že remíza je pro oba týmy spravedlivá, řekl Tomáš Souček po zápase s Manchesterem City

Manchester City byl před sezónou považován za největšího favorita Premier League. Po pěti zápasech má ale na kontě pouze osm bodů, když nyní ztratil po remíze 1:1 s West Hamem, v němž působí i dva čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, další dva.